Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Tarptautiniai komerciniai ginčai ir jų sprendimo tvarka

Tarptautiniai komerciniai ginčai ir jų sprendimo tvarka

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Konfliktas, ginčai ir teisė. Tarptautinių komercinių ginčų samprata. Tarptautinių komercinių ginčų kilimo priežastys. Tarptautinių komercinių ginčų sprendimo būdai. Vilniaus komercinis arbitražo teismas. Išvados.

Ištrauka

Gyvename tokiais laikais ir tokiame pasaulyje, kuriame atskiros šalie ekonominiai, socialiniai, kultūriniai ir kiti laimėjimai tapo labai priklausomi nuo jos komercinių-ūkinių ryšių su kitomis šalimis ir apskritai nuo užimamos vietos tarptautiniame darbo pasidalijime. Dėl to sparčiais tempais plečiasi šalių, jų įvairių privačių ir valstybinių ūkinių struktūrų bei atskirų komercinių-ūkinių vienetų tarpusavio susisaistymo procesas. Jau dabar ekonominės komercinės priklausomybės ryšiai tarp valstybių bei jų ūkinių darinių tapo tokie glaudūs, kad net pasaulio ūkis pradedamas traktuoti kaip vientisa sistema, o mūsų planeta – kaip vienas didelis ekonominis vienetas. Šiems ryšiams stiprėjant didėja ne tik ekonominės sinergijos, bet taip pat ir konfliktų bei nesutarimų ar nesusipratimų tikimybė.
Šio referato tikslas – glaudžiai apžvelgti ir pateikti tarptautinių komercinių ginčų sampratą, kilimo priežastis ir jų sprendimo būdus ir tvarką.
Iš šio tikslo išplaukia ir referato uždaviniai:
Pateikti konflikto, ginčo ir teisės sąvokų sąsajas ir skirtumus;
Paaiškinti tarptautinių komercinių ginčų esmę;
Apžvelgti tarptautinių komercinių ginčų kilimo priežastis;
Apžvelgti tarptautinių komercinių ginčų sprendimo būdus;
Pateikti informaciją apie Vilniaus komercinį arbitražo teismą. Darbo metodas – literatūros analizė.
Populiari nuomonė, kad sėkmingai veikiančioje tesės sistemoje ginčų galima išvengti ar bent jau greitai ir taikiai juos išspręsti. Tačiau taip pat laikomasi pozicijos, kad ginčai, arba, tiksliau, konfliktai, dėl urių kyla ginčai, turi tam tikrų vertingų savybių ir todėl nėra visiškai nepageidaujami, o teisės būdingesnė funkcija – valdyti konfliktus nei juos slopinti ar spręsti.
Pirmiausia reikėtų skirti ginčus nuo konfliktų. Terminas konfliktas vartojamas pažymėti bendrą priešiškumą tarp šalių, o terminas ginčas reiškia konkretų nesutarimą, susijusį su teisėmis ar interesais, dėl kurių šalys reiškia pretenzijas, priešpriešinius reikalavimus, paneigimus ir t.t. Konfliktai dažniausiai būna nekoncentruoti, o konkretūs dėl jų kylantys ginčai dažniau laikomi konflikto pasekme, o ne jo priežastimi. Tik retais atvejais, nors vargu ar iš viso tai įmanoma, konfliktus galima išspręsti sureguliavus tam tikrus, kaip atrodo, juos sukėlusius ginčus: net ir išsprendus ginčą beveik neišvengiamai lieka priešiškumas (Collier J., Lowe V. 2002. Ginčų sprendimas tarptautinėje teisėje. Vilnius). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis19.45 KB
Autoriussimona
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautiniai komerciniai gincai ir ju sprendimo tvarka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2014-03-26 IP: 87.239.114.236
    evelina.ivoskiene sako

    nieko vertas

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą