Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Veiklos rezultatai kaip civilinių teisių objektai

Veiklos rezultatai kaip civilinių teisių objektai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Civilinių teisių objektai. Rangos sutartis. Bendrosios nuostatos. Pasauga. Bendrosios pasaugos sutarties nuostatos. Sandėliavimas. Specialios pasaugos rūšys. Krovinių ir keleivių vežimas. Ekspedicija. Krovinių vežimas. Krovinių vežimas sausumos kelių transportu. Krovinių vežimas geležinkeliu. Krovinių vežimas jūra. Buksyravimo jūra sutartis. Krovinių vežimas oro transportu. Keleivių ir bagažo vežimas. Krovinių ekspedicija. Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė – tai teisės šaka, kurios normos reguliuoja lygių ir vienas kitam nepavaldžių subjektų visuomeninius turtinius santykius ir su jais susijusius, taip pat ir nesusijusius, asmeninius neturtinius santykius.Civilinė teisė - tai teisės normų sistema, skirta teisiškai reguliuoti vienas kitam nepavaldžių subjektų turtinius santykius, kurių objektas turi tiesiogiai išreikštą ar numatomą vertę, taip pat tiek su turtiniais susijusius, tiek ir nesusijusius asmeninius neturtinius bei organizacinius santykius, siekiant sukurti privatine nuosavybe pagrįstą visuomenės ekonominę bazę, kuri sudarytų sąlygas vis geriau patenkinti fizinių bei juridinių asmenų materialinius bei dvasinius poreikius

Civilinių teisių objektų rūšys - civilinių teisių objektai yra daiktai, pinigai ir vertybiniai popieriai, kitas turtas bei turtinės teisės, intelektinės veiklos rezultatai, informacija, veiksmai ir veiksmų rezultatai, taip pat kitos turtinės ir neturtinės vertybės.

Veiksmai ir jų rezultatai - civilinių teisių objektai yra įvairūs veiksmai ir jų rezultatai (krovinių gabenimas, daiktų remontas, patarnavimai ir kt.).


Filosofiniu požiūriu objektas suprantamas kaip tai, kas priešinama subjektui, į ką nukreipta pažintinė ir kitokia žmogaus veikla. Filosofai ir kai kurie teisininkai mano, kad objektas nėra civilinio teisinio santykio sistemos elementas, t. y. jis yra už šios sistemos ribų. Tačiau dauguma teisininkų mano kitaip.
Teisės teorijoje susiklosčiusios dvi civilinių teisinių santykių objekto sampratos. Pagal vieną iš jų teisinio santykio objektas yra tai, į ką nukreiptos subjektinės teisės ir pareigos, nes tik jos gali daryti poveiki teisės subjektų veiksmams, jų elgesiui. Ši pažiūra vadinama monistine. Jos laikosi O. Joffė, J. Magazineris ir kai kurie kiti teisininkai. Bet dauguma teisininkų laikosi daugybinės - pliuralistinės civilinių teisinių santykių objektų teorijos. Pliuralistinės teorijos objektą trumpai galime apibrėžti taip - tai, dėl ko atsiranda civilinis teisinis santykis. Tai yra tikslas, rezultatas, galintis patenkinti subjekto ar subjektų poreikius bei interesus. Su objektu faktiškai yra susiję visi civilinio teisinio santykio elementai.
Civilinio teisinio santykio objektas yra tai, į ką nukreiptos šio santykio turinį sudarančios subjektinė civilinė teisė ir pareiga. Tokie objektai gali būti: a) daiktai; b) pinigai; c) vertybiniai popieriai; d) kitas turtas bei turtinės teisės; e) veiksmai, pavyzdžiui, daikto pagaminimas ar taisymas, remontas, daiktų pervežimas ar kitokių paslaugų suteikimas ir kt.; e) intelektinės veiklas rezultatai, pavyzdžiui, mokslo, literatūros ar meno kūriniai, moksliniai atradimai, išradimai, racionalizaciniai pasiūlymai; f) informacija; g) asmeninės neturtinės vertybės, kuriomis laikomos neturinčios materialinio turinio vertybės, neatskiriamai susijusios su asmenybe (piliečių bei juridinių asmenų garbė ir orumas).
Nuosavybės teisinių santykių objektai yra daiktai. Prievolinių teisinių santykių, objektai yra veiksmai (arba susilaikymas nuo veiksmų). Daiktai šiuose santykiuose gali būti tik kaip jų dalykas.
Daiktas, kaip civilinių teisinių santykių objektas, yra materialinio pasaulio dalykas, galintis patenkinti tam tikrus materialinius ar kultūrinius žmogaus poreikius. Daiktais laikomi tiek natūralios būklės gamtos dalykai - miškas, gyvulys ir pan., tiek ir žmogaus darbu sukurti dalykai, pavyzdžiui, pastatai, transporto priemonės, baldai ir t.t.
Veiksmai ir jų rezultatai yra civilinių teisių objektai. Vienas iš svarbiausių šio civilinių teisinių santykių objekto požymis yra tas, kad tai gali būti pasiekta kiekvieno asmens, kuris turi reikiamų žinių, išsilavinimą ar kvalifikaciją. Tuo šis objektas skiriasi nuo intelektinės veiklos rezultatų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-18
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai4
Dydis32.59 KB
Autoriusmeida
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veiklos rezultatai kaip civiliniu teisiu objektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą