Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinių teisių objektai

Civilinių teisių objektai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Civilinių teisių objektų samprata ir rūšys. Civilinių teisių objektai. Civilinio teisinio santykio objektas. Intelektinės veiklos rezultatai. Informacija. Intelektinės veiklos rezultatai. Bendrieji nuostatai. Kūriniai, kuriems taikoma autorinė teisė. Autorinė teisė netaikoma. Paskelbti kūriniai. Autoriaus teisės. Kūrinio vertimas į kitą kalbą. Autorinės teisės galiojimo laikas. Sutartys. Sutarčių rūšys. Vežimo sutartys. Pervežimas. Krovinio pervežimo sutartis. Keleivio pervežimo sutartis. Vežimo sutarties šalys. Šalių teisės ir pareigos. Vežimo sutarties dalykas. Krovinių, keleivių ir bagažo pervežimo sąlygos. Automobilių transportu pervežamų krovinių pakrovimas ir iškrovimas. Pervežėjo atsakomybė už krovinio ar bagažo praradimą, trūkumą ar sužalojimą. Pervežėjo atsakomybės už krovinio ar bagažo praradimą, trūkumą ir sužalojimą dydis. Krovinių vežimas geležinkeliu. Krovinio, vežamo geležinkeliu, perdavimas. Krovinių vežimas jūra. Buksyravimo jūra sutartis. Krovinių vežimas oro transportu. Pasauga. Pasaugos sutarties sąvoka. Sutarties forma. Pasaugos terminas. Saugotojo pareigos. Atlyginimas už pasaugą ir išlaidų atlyginimas saugotojui. Saugotojo atsakomybė už turto praradimą, trūkumą ar sužalojimą. Saugotojo atsakomybės dydis. Saugotojui padarytų nuostolių atlyginimas. Išvados.

Ištrauka

1. Civilinių teisių objektai yra daiktai ir vertybiniai popieriai, kitas turtas bei turtinės teisės, intelektinės veiklos rezultatai, informacija, veiksmai ir veiksmų rezultatai, taip pat kitos turtinės ir neturtinės vertybės.
2. Daiktai ir turtas, kurių apyvarta yra ribota, gali būti civilinių teisių objektai tik įstatymų numatytais atvejais. Daiktai, kurie yra išimti iš civilinės apyvartos, ar kurių apyvarta yra ribota, turi būti įsakmiai nurodyti įstatymuose. Priešingu atveju laikoma, jog tų daiktų ar turto civilinė apyvarta neapribota.
Taigi civilinių teisių objektai yra visa tai, su kuo yra susijusios civilinių teisinių santykių subjektų teisės ir pareigos. Šiame straipsnyje pateiktas civilinių teisių objektų sąrašas nėra baigtinis,nes nurodoma, kad civilinių teisių objektas yra ir kitos turtinės ir neturtinės vertybės, kurias saugo civilinė teisė, t. y. vardas, gyvybė, sveikata, kūno neliečiamumas, garbė, orumas, žmogaus privatus gyvenimas, autoriaus vardas, dalykinė reputacija, juridinio asmens pavadinimas, prekės (paslaugų) ženklas ir kitos vertybės su kuriomis įstatymai sieja tam tikrų teisinių padarinių atsiradimą.

Civilinio teisinio santykio objektas yra tai, į ką nukreiptos šio santykio turinį sudarančios subjektinė civilinė teisė ir pareiga. Tokie objektai gali būti :
a) daiktai;
b) pinigai;
c) vertybiniai popieriai;
d) kitas turtas bei turtinės teisės;
e) veiksmai, pavyzdžiui:
• daikto pagaminimas ar taisymas,
• remontas,
• daiktų pervežimas ar kitokių paslaugų suteikimas.
f) intelektinės veiklos rezultatai, pavyzdžiui:
• mokslo, literatūros ar meno kūriniai,
• moksliniai atradimai,
• išradimai,
• racionalizaciniai pasiūlymai.
g) informacija
h) asmeninės neturtinės vertybės, kuriomis laikomos neturinčios materealinio turinio vertybės, neatskiriamai susijusios su asmenybe (piliečių, bei juridinių asmenų garbė ir orumas).
Nuosavybės teisinių santykių objektai yra daiktai. Prievolinių teisinių santykių objektai yra veiksmai (arba susilaikymas nuo veiksmų). Daiktai šiuose sanykiuose gali būti tik kaip jų dalykas.
Daiktas, kaip civilinių teisinių santykių objektas, yra materealinio pasaulio dalykas, galintis patenkinti tam tikrus materealinius ar kultūrinius žmogaus poreikius. Daiktais laikomi tiek natūralios būklės gamtos dalykai – miškas, gyvulys ir pan., tiek ir žmogaus darbu sukurti dalykai, pavyzdžiui, pastatai, transporto priemonės, baldai ir t.t.

Didelė dalis civilinių teisinių santykių atsiranda sukūrus ir naudojant intelektinės veiklos rezultatus. Tai yra mokslo, meno kūriniai, išradimų patentai, pramoniniai pavyzdžiai bei kiti intelektinės veiklos rezultatai, išreikšti kuria nors objektyvia for a. jie yra nematerealus gėris. Reikia turėti omenyje, kad intelektinės veiklos rezultatai civilinių teisinių santykių objektais tampa nuo to momento, kai juos pripažysta įstatymas.
LR CK 1.116 str. Numatyta, kad civilinių teisinių santykių objektu taip pat laikoma informacija, kuri yra komercinė ar gamybinė paslaptis. Šiuolaikiniame pasaulyje informacija vis labiau įgija prekinį – piniginį pobūdį. Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas įtvirtina, jog informacija,kuri turi potencialią komercinę vertę dėl to, kad jos nežino tretieji asmenys, ir yra saugoma jos savininko, yra laikoma komercine paslaptimi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-18
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis697.08 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civiliniu teisiu objektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą