Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Veiklos rezultatai kaip civilinių teisių objektai

Veiklos rezultatai kaip civilinių teisių objektai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Bendrosios pasaugos sutarties nuostatos. Sandėliavimas. Specialios pasaugos rūšys. Krovinių ir keleivių vežimas. Ekspedicija. Krovinių vežimas. Atskirų vežimo rūšių ypatumai. Krovinių vežimas geležinkeliu. Krovinių vežimas jūra. Buksyravimo jūra sutartis. Krovinių vežimas oro transportu. Keleivių ir bagažo vežimas. Krovinių ekspedicija. Prekių (krovinio) gabenimas be dokumentų. Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė – tai teisės šaka, kurios normos reguliuoja lygių ir vienas kitam nepavaldžių subjektų visuomeninius turtinius santykius ir su jais susijusius, taip pat ir nesusijusius, asmeninius neturtinius santykius.Civilinė teisė - tai teisės normų sistema, skirta teisiškai reguliuoti vienas kitam nepavaldžių subjektų turtinius santykius, kurių objektas turi tiesiogiai išreikštą ar numatomą vertę, taip pat tiek su turtiniais susijusius, tiek ir nesusijusius asmeninius neturtinius bei organizacinius santykius, siekiant sukurti privatine nuosavybe pagrįstą visuomenės ekonominę bazę, kuri sudarytų sąlygas vis geriau patenkinti fizinių bei juridinių asmenų materialinius bei dvasinius poreikius

Civilinių teisių objektų rūšys - civilinių teisių objektai yra daiktai, pinigai ir vertybiniai popieriai, kitas turtas bei turtinės teisės, intelektinės veiklos rezultatai, informacija, veiksmai ir veiksmų rezultatai, taip pat kitos turtinės ir neturtinės vertybės.

Veiksmai ir jų rezultatai - civilinių teisių objektai yra įvairūs veiksmai ir jų rezultatai (krovinių gabenimas, daiktų remontas, patarnavimai ir kt.).

Pasaugos sutartimi viena šalis (saugotojas) įsipareigoja saugoti kilos šalies (davėjo) perduotą kilnojamąjį daiktą ir grąžinti jį išsaugotą, o davėjas įsipareigoja sumokėti atlyginimą, jeigu tai nustatyta sutartyje (CK 6.830 str.).
Pasaugos sutartis paprastai yra realinė, nes laikoma sudaryta nuo daikto perdavimo momento (CK 6.830 str. 4 d.). Saugotojo pareigos saugoti daiktą ir grąžinti jį išsaugotą atsiranda tik nuo to momento, kai daiktas perduodamas.
Pasaugos sutartis gali būti ir konsensualinė. Konsensualine sutartimi profesionalus saugotojas įsipareigoja priimti iš davėjo daiktą per sutartyje nustatytą terminą. Tokia pareiga gali būti numatyta ir juridinio asmens steigimo dokumentuose (6.830 str. 3 d.), profesionaliu saugotoju laikomas juridinis asmuo (verslininkas), kurio viena iš veiklos sričių yra saugojimas. Pasaugos sutarties pripažinimas realine ir konsensualine nėra naujiena. Atlygintinė konsensualinė pasaugos sutartis yra dvišalė, nes abi šalys turi priešpriešines teises ir pareigas. Saugotojas įsipareigoja priimti daiktą iš davėjo, išsaugoti jį ir grąžinti, o davėjas įsipareigoja sumokėti atlyginimą.
Pasaugos sutartis gali būti atlygintinė arba neatlygintinė (CK 6.830 str. 2 d.). Neatlygintinės pasaugos sutartys yra ir vienašalės, nes davėjas neįsipareigoja atsilyginti (sumokėti) už saugojimą, pasaugos sutarties priskyrimas vienai iš šių rūšių turi teisinę reikšmę, pavyzdžiui, neatlygintinės pasaugos saugotojo atsakomybė yra švelnesnė. Saugotojas privalo rūpintis saugomu daiktu taip pat kaip savo daiktais (CK 6.836 str. 3 d.). Tuo tarpu sutartyje atlygintinės pasaugos atveju saugotojas privalo laikytis visų sutartyje nustatytų saugojimo sąlygų, o jei jos nenustatytos arba nustatytos ne visos, saugotojas privalo saugoti daiktą tokiomis sąlygomis, kurios maksimaliai užtikrintų daikto išsaugojimą (CK 836 str. 2 d.).
Pasaugos sutartis turi būti rašytinės formos, jei ją sudaro fiziniai asmenys ir daikto arba daiktų vertė yra didesnė nei penki tūkstančiai litų. Raštu privalo būti sudaryta ir konsensualinė pasaugos sutartis, numatanti saugotojo pareigą priimti daiktą saugoti ateityje (CK 6.831 str. 2 d.). Rašytinės pasaugos sutarties sudarymą, kai daiktas perduo-damas saugotojui, patvirtina saugotojo išduotas davėjui kvitas arba kitas dokumentas, taip pat žetonas arba kitoks ženklas (CK 6.831 str. 3 d.). Tačiau formos nesilaikymas nedaro pasaugos sutarties negaliojančios ir neatima iš šalių teisės remtis liudytojų parodymais kilus ginčui dėl perduoto saugoti ir grąžinto daikto tapatybės.
Pasaugos sutarties šalys yra pasaugos davėjas ir saugotojas. Davėjas turi būti perduodamo turto savininkas arba asmuo, valdantis daiktą kitais pagrindais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-10
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis41.17 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veiklos rezultatai kaip civiliniu teisiu objektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą