Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Prievolių įvykdymo užtikrinimo būdai (3)

Prievolių įvykdymo užtikrinimo būdai (3)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Dėstymas. Prievolių įvykdymo užtikrinimo būdai. Netesybos. Laidavimas. Rankpinigiai. Garantija. Banko garantija. Hipoteka. Įkeitimas. Išvados.

Ištrauka

Prievolė – tai skolininko ir kreditoriaus ryšys. Šiuo ryšiu kreditorius turi teisę reikalauti iš skolininko įvykdyti prievolę.
Atsiradusi prievolė šalims sukuria pareigas, kurių jos nebegali atsisakyti ir kurias privalo vykdyti. Prievolės negalima vienašališkai atsisakyti, taip pat negalima vienašališkai pakeisti vykdymo sąlygų. Prievolės privalomumas reiškia, kad prievolė, turi būti tinkamai vykdoma, o jos nevykdymas lemia civilinę atsakomybę. Deramiausias prievolės pasibaigimo būdas yra tinkamas jos įvykdymas.
Kadangi prievoliniai santykiai yra viena iš teisinių santykių rūšių, todėl jų prievolių įvykdymas turi būti saugomas ir realizuojamas teisinėmis priemonėmis, kurios turi prievartinį pobūdį.
Šiame darbe ir bus stengiamasi atskleisti, kokiomis priemonėmis yra saugomas prievolių įvykdymas, kokie yra prievolių įvykdymo užtikrinimo būdai. Bus aptariami tie būdai, kurie yra išvardyti Lietuvos Respublikos Civiliniame Kodekse (toliau CK), tačiau reikėtų pažymėti, kad egzistuoja ir kiti – alternatyvios priemonės prievolių įvykdymo užtikrinimui.
Rašant darbą buvo naudojamasi tiek normine literatūra (LR CK), tiek ir vadovėliais.
Prievoliniai santykiai yra viena iš teisinių santykių rūšių, todėl jų prievolių įvykdymas turi būti saugomas ir realizuojamas teisinėmis priemonėmis, kurios turi prievartos pobūdį. Tokias priemones nustato įstatymai, ir jos pagal savo turinį yra labai įvairios (2, p. 167).
Yra nustatyti šie prievolių įvykdymo užtikrinimo būdai: netesybos, rankpinigiai, garantija, laidavimas. Labiausiai paplitusios yra netesybos. Paskolos sutartys dažnai užtikrinamos laidavimu, garantija.
Dvi įkeitimo formos – hipoteka ir kilnojamųjų daiktų bei turtinių teisių įkeitimas Lietuvos civilinės teisės sistemoje priskiriami daiktinėms teisėms. Tačiau abi jos turi ir daiktinių, ir prievolinių teisių požymių. Būtent dvejopa įkeitimo prigimtis neleidžia laikyti hipotekos ir kilnojamųjų daiktų bei turtinių teisių įkeitimo griežtai daiktinėmis teisėmis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis17.92 KB
AutoriusVita
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prievoliu ivykdymo uztikrinimo budai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą