Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>PROXY serverių analizė

PROXY serverių analizė

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Kas yra PROXY? PROXY serverių naudojimas. Kaip veikia PROXY servai? Kokie būna PROXY serveriai? Open PROXY/Insecure PROXY (insecure - nesaugūs). Saugus PROXY. Atviri RELAY ir atviri PROXY serveriai. HTTP PROXY. Piktybiniai PROXY. WinGate PROXY serveris. BFilter PROXY serveris. P2P PROXY atmintinė sistema. Įgaliotieji (PROXY) servisai. PROXY serverių privalumai ir trūkumai. Privalumai. Trūkumai. Išvados.

Ištrauka

Šiandieniniame gyvenime visuomenės pažanga tampa nebeįmanomas be informacinių technologijų. Tai labiausiai sąlygoja naujų technologijų atsiradimas. Viena sparčiausiai besiplečiančių IT šakų paskutinį dešimtmetį yra internetas. Internetas keičia mūsų gyvenimą, mokymosi, darbo, kūrybos, poilsio komercijos ir kitose srityse. Tai užima labai svarbią vieta žmogaus gyvenime.
Internetas yra pats populiariausias globalus kompiuterių tinklas, jungiantis šimtus tūkstančių mažesnių ar didesnių kompiuterių tinklų beveik visose pasaulio šalyse. Prisijungus į pasaulinį interneto tinklą, galima naudotis visomis jo paslaugomis.
Internete naudojami įvairūs bendravimo būdai: informacijos apie save pateikimas, pranešimų siuntimas, tvarkymui skirtų dokumentų perdavimas, diskusijų, naujienų grupės, elektroninis paštas, konferencijos ir kt. Bendravimas čia ypač efektyvus, nes jis vyksta pasaulio mastu ir greitai. Daugeliui žmonių internetas asocijuojasi su pačiais įvairiausiais elektroniniais puslapiais.
Internetiniai puslapių gausa informacinės visuomenės atstovų tikrai nebestebina. Jų populiarumas ir gausa yra natūrali informacinių technologijų plėtros pasekmė. Mat visgi jie yra pagrindinė pasaulinio mąsto tinko (WWW) sąsaja (interface) su vartotojais. Dažniausiai internete interneto puslapius palaiko serveriai.
Serveris - specialios paskirties kompiuteris, skirtas kitų kompiuterių aptarnavimui (neskirtas asmeniniam naudojimui). Dažniausiai išskiriamos kelios serverių rūšys (pagal paskirtį): failų serveriai (FTP, SMB, etc.), pašto serveriai (POP3, SMTP, IMAP), tinklapių serveriai (angliškai: web server [host]) (HTTP), duomenų bazių serveriai (SQL), aplikacijų serveriai, ir pan. Daugeliu atvejų tas pats kompiuteris gali atlikti visas šias funkcijas. Serverių naudojimas pagrįstas client-server architektūra: klientas (kompiuteris ar programa) prisijungia prie serverio, skirto tam tikrai užduočiai, ir siunčia pastarąjam įsakymus, kurie vykdomi. Dėl tokio išskyrimo galima lengvai organizuoti daugelio vartotojų bendrą darbą, efektyviau panaudoti skaičiavimo resursus, padidinti sistemų patikimumą ir pan.
Serveriu taip pat vadinama, tokiame kompiuteryje veikianti specialios paskirties programa, kuri sąveikaudama su kompiuteriniu tinklu atlieka aukščiau išvardintus veiksmus, pavyzdžiui, Apache serveris. Paleidus tokią programą bet kuriame kitame interneto jungtį turinčiame kompiuteryje, jis taip pat pavirsta serveriu. Toks "anarchistinis serveris" pasiekiamas iš bet kurios pasaulio vietos pagal jo IP adresą; žodinio vardo jis neturi. Priklausomai nuo konfigūracijos, IP adresas gali būti pastovus arba keistis kiekvienąkart įjungiant kompiuterį.
Tačiau serveriams palaikyti dažnai reikalingos tam tikra programinė įranga ir programos. Viena iš jų yra proxy serveris.
Mano darbo tikslas yra išsiaiškinti ir daugiau sužinoti apie Proxy serverius, kas tai yra, kokie yra, kur panaudojamas.
Tikslui pasiekti iškelti tokie uždaviniai:
1. Išsiaiškinti kas yra proxy serveris.
2. Kokie gali būti serveriai
Darbui panaudota internetinių puslapių medžiaga, paskaitų medžiaga, knygų medžiaga.
Darbui ruošti panaudoti šie metodai:
• Analizės
• Sintezės
• Aprašomasis
• Apibendrinimo
Analizė susideda iš 7 dalių. Darbe pateikti 3paveikslėliai.

1. Kas yra PROXY?
Proxy serveris- tai šliuzas, kuris naudoja HTTP, bendraujant su naršykle, ir FTP ar Gopher bendraujant su serveriu. Jis priima HTTP užklausas, paverčia jas į, sakykim, FTP užklausas. Taigi, naršyklė žino tik HTTP ir to užtenka. Proxy serveris gali būti programa, veikianti tame pačiame kompiuteryje kaip ir naršyklė, bet gali būti ir nutolusiame kompiuteryje, aptarnaujančiame daugelį naršyklių.
Proxy serveriai taip pat turi daug kitų svarbių savybių. Viena iš jų - rašymas į saugyklą (kešavimas (cashing)). Toks serveris visus puslapius, praeinančius per jį, deda į saugyklą (kešuoja (cashing)). Kai vartotojas prašo tam tikro puslapio, pirmiausia pažiūrima ar nėra jo toje saugykloje (kešėje (cashing)). Jeigu jis yra, tai jis labai greitai pateikiamas vartotojui iš saugyklos (kešės (cashing)).
Dažnai proxy serveris yra kartu su "ugnies siena" (firewall) tame pačiame kompiuteryje. Tokiu būdu ribojamas išėjimas į Internetą arba, dažniau, priėjimas prie vietinių resursų iš Interneto. Vietiniame tinkle proxy serveriai naudojami interneto dalijimui.
Dar kitaip proxy - programa, prie kurios gali jungtis vartotojai ir ji vykdys jų prašomas užklausas, bei persiųs gautą informaciją.
Proxy serverių yra daug ir įvairių. Todėl nėra pateikiama visų jų variantų. Taip pat nepateikiami variantai, kaip juos teisingai susitvarkyti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis389.45 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų36 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLopata
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word PROXY serveriu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Lopata
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą