Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>FTP serverių analizė

FTP serverių analizė

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Kas tai yra FTP? Prisijungimas prie nutolusios sistemos. Bylų peržiūra ir paieška kataloguose. Katalogai ir judėjimas jais. Duomenų perdavimas ir perdavimo režimai. Anoniminis FTP. Archyvai, jų tipai ir naudojimasis jais. FTP serverių pagrindinė problema. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas yra išsiaiškinti ir daugiau sužinoti apie FTP serverius, kas tai yra, kokios yra pagrindinės komandos, kaip galima pasisiųsti tą informaciją, kaip jos ieškoti ir ar FTP serveriai yra naudingi, ar turi daugiau minusų.


FTP - tai bylų perdavimo protokolas (File Transfer Protocol). Naudojantis šiuo protokolu galima įvairią informaciją bylų pavidalu iš vieno kompiuterio perduoti į kitą, nepriklausomai nuo atstumo tarp kompiuterių ar jų operacinių sistemų. Tai vienas iš būdų perkelti Jums reikalingą informaciją iš kito kompiuterio į savąjį. Tai gali būti nutolusios duomenų bazės paieškos rezultatai, išsaugoti bylos pavidalu ir saugomi nutolusiame kompiuteryje, gali būti ir archyvas ar šiaip naudinga informacija, po ilgų klajonių Interneto tinklais rasta Jūsų ir reikalinga Jums kasdien. Tai gali būti ir programa, kuri reikalinga Jums darbe su savo kompiuteriu. Padėti Jums persikelti šią reikalingą informaciją ar programas ir yra pagrindinė ftp protokolo paskirtis.
Šimtuose sistemų, kurios turį ryšį su Internet, yra daugybė katalogų, skirtų tūkstančiams bylų su informacija ir laisvai platinamoms programoms. Šiuose kataloguose įmanoma atrasti praktiškai bet kurią informaciją ar programą, jei tik ji apskritai egzistuoja bylų pavidalu. Žinoma, dalį jų galima perkelti į savo kompiuterį naudojant telnet, http ar net elektroninį paštą, tačiau didžioji šių neišsenkamų lobių dalis yra prieinama naudojant ftp protokolą, o ypač vieną jo variantų - anoniminį
Kam reikalingas ftp protokolas ir jį realizuojantys serveriai bei klientai ? ftp tikslas yra:
1. Padėti sureguliuoti bylų ( programų arba/ir duomenų) paskirstymą.
2. Suteikti galimybę tiesiogiai ar netiesiogiai naudotis sistemos resursais.
3. Apriboti vartotojo iš kitos sistemos navigaciją nutolusioje sistemoje.
4. Efektyviai ir patikimai perduoti duomenis iš vienos sistemos į kitą.
Praktiškai tai reiškia galimybę naudotis nutolusios sistemos resursais, tik su tam tikrais apribojimais ir tam tikru tikslu. Apribojimai toli gražu nereiškia, kad toks prisijungimas yra kažkuom blogesnis už tarkime telnet, tiesiog ftp prisijungimas yra optimizuotas savo paskirties vykdymui - duomenų perdavimui iš vienos sistemos į kitą
Bylų perdavimą iš vienos sistemos į kitą realizuoja dvi programos, naudojančios ftp protokolą: programa - serveris, kuri veikia nutolusioje sistemoje, ir programa - klientas, kuri aptarnauja Jus, norinčius pasiimti/duoti bylas nutolusiai sistemai.
Programa - serveris laukia užklausos ir po to specialiu protokolu realizuoja bylų siuntimą iš/į nutolusios sistemos į/iš prisijungusįjį kompiuterį ir taip pat aptarnauja programą - klientą, t.y. priima ir siunčia specialias ftp komandas.
Programa - klientas realizuoja prisijungimą prie nutolusios sistemos, bylų siuntimą iš/į nutolusią sistemą, kuria patogią (arba nepatogią) vartotojo aplinką ir dialogus su vartotoju, transformuoja vartotojo komandas į standartinių ftp komandų seką ir perduoda ją kaip užklausą ar atsakymą į užklausą programai - serveriui.
Prisijungę prie nutolusios sistemos Jūs įgaunate visas teises, kurias turėtumėte, jei naudotumėtės telnet - sesija. Žinoma, Jūs negalėsite skaityti pašto (na ne visai taip ... bet geriau tai daryti telnet pagalba) ar vykdyti kažkokią programą, kaip tai galėtumėte padaryti telnet - sesijos metu, tačiau įvesti tvarkai savo kataloge ar perkelti keletą Jums patikusių bylų iš vieno kompiuterio į kitą, ftp - sesija puikiausiai tiks (o jei Jūsų ftp - klientas pakankamai patogus, tai greit pastebėsite, kad tai daryti tokiu būdu netgi patogiau) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis20.94 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų36 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdr. A. Lopata
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word FTP serveriu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • dr. A. Lopata
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą