Išplėstinė paieška
 
 
 

Vadovo tipai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Valdymo procesas. Vadovo tipai. Vadovo vadovavimo stiliai. Klasikiniai vadovo tipai. Išvados.

Ištrauka

Nuo XIX šimtmečio pabaigos priimtina valdymą apibrėžti pagal keturias konkrečias vadovo atliekamas funkcijas: planavimą, organizavimą, vadovavimą ir kontrolę. Nors iki dabar šis požiūris buvo kruopščiai tyrinėjamas ir kritikuojamas, jis visuotinai naudotinas. Todėl galime sakyti, kad valdymas- tai organizacijos narių pastangų planavimo, organizavimo, vadovavimo ir kontrolės procesas bei visų kitų organizacijos išteklių panaudojimas siekiant organizacijos užsibrėžtų tikslų.
Vadovo vaidmuo sparčiai keičiasi. Dauguma organizacijų sumažina vadovavimo lygmenų skaičių bei nukreipia atsakomybę žemyn organizacijos struktūra. Save valdančios komandos bei darbuotojų įtraukimas į sprendimų priėmimą pasireiškia ne tik tuo jog sumažėja vadovaujančių žmonių skaičius, tačiau atsiranda kokybiškai kitoks vadovavimo stilius lyginant su praėjusių metų patirtimi.
Valdymas- tai pagrindinė veikla, nuo kurios priklauso, ar gerai organizacijos tarnauja žmonėms, kuriems daro įtaką. Nuo organizacijos vadovų labai daug priklauso, kaip sėkmingai organizacija pasieks savo tikslus ir įvykdys socialinius įsipareigojimus. Jei vadovas gerai dirba savo darbą, visai tikėtina, kad organizacija tikslus pasieks. Vadovams yra suteikta formali galia būti atsakingiems už visos organizacijos arba už jos kurio nors vieneto veiklą. Vadovai diagnozuoja bei įtakoja veikiančias sistemas bei atsako už kontrolės vykdymą, kad užtikrintų sklandų darbo procesą.
Kiekvienam vadovui keliamas nelengvas uždavinys- praktiškai suderinti realiai priešiškus kolektyvo, atskirų darbuotojų, valstybės ir savo asmeninius interesus. Norėdamas išspręsti šį uždavinį, vadovas turi surasti efektyvų vadovavimo stilių ir išsikovoti autoritetą, kuris būtinas sėkmingai tvarkant įmonės ar organizacijos veiklą. To negali gerai atlikti vadovas, netenkinantis tam tikrų reikalavimų.
Skiriamos dvi reikalavimų vadovams grupės: bendrieji ir specialieji. Bendrieji reikalavimai apima įstatymo numatytas vadovo elgesio taisykles, o specialieji reikalavimai remiasi.
Mano tikslas:
1.supažindinti su valdymo procesu;

2.panagrinėti vadovo tipus;
3.išsiaiškinti vadovo vadovavimo stilius; ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-08
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis22.26 KB
AutoriusRuta
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc.dr.G. Žibėnienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasPedagogikos ir psichologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovo tipai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc.dr.G. Žibėnienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą