Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Charakterio ir temperamento įtaka žmogaus elgesio kultūrai

Charakterio ir temperamento įtaka žmogaus elgesio kultūrai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Temperamento psichologinė charakteristika. Temperamento įtaka žmogaus veiklai. Charakterio struktūroje vyraujančios asmenybės savybės. Charakterio ydos. Išvados. Situacija.

Ištrauka

Žmonės skirtingi ne tik gyvenime susidariusiais asmenybės bruožais, įpročiais, elgsena. Žmogus jau gimęs turi individualų savybių, kurios jį skiria nuo kitų žmonių. Viena reikšmingiausių pasižyminti dideliu pastovumu ir turinti įtakos visoms kitoms žmogaus asmenybės savybėms, jo psichinėms būsenoms yra temperamentas. Jis turi didelę įtaką asmenybės visumos turinio formai: atsiradimui, vystymuisi ir trukmei; intensyvumui, išorinei išraiškai. Temperamentas paprastai siejasi su veiklos bei asmenybės dinamine forma, o asmenybės turinį lemia jos kryptingumas ir gyvenime susiformavę charakterio bruožai. Charakteriu vadinama visuma individualių psichinių savybių, pasireiškiančių asmenybei tipiškais veiklos būdais tipiškomis aplinkybėmis. Kiekvieno žmogaus charakterio bruožai reiškiasi tam tikra išorine forma, kuri priklauso nuo jo emocinės struktūros. Emocijų stiprumą, trukmę daugiausia lemia aukštosios nervinės veiklos tipas. Todėl turintys tuos pačius charakterio bruožus, bet skirtingų temperamento tipų atstovai elgsis gana skirtingai.[1]

TIKSLAS: parodyti kokią įtaką žmogaus elgesio kultūrai turi charakteris ir temperamentas.
UŽDAVINIAI:
1. Supažindinti su temperamento tipais ir jų psichologinėmis charakteristikomis.
2. Temperamento įtaka žmogaus veiklai.
3. Sužinoti kokias asmenybės savybės gali vyrauti charakterio struktūroje.
4. Supažindinti su charakterio ydomis.

METODAI: literatūros( psichologinės, pedagoginės) analizė.


Žmonės nevienodai greitai ir stipriai reaguoja į išorinius bei vidinius dirgiklius. Vienas yra lėtas inertiškas, kitas skubus, veržlus, karštakošis, nutrūktgalvis. Šis skirtingas reagavimas ir yra temperamentas. Tai įgimta ir sąlygiškai nekintanti asmenybės savybė.Jau senovėje pastebėta, žmonės skiriasi emociniu jautrumu, veiklos aktyvumu ir judrumu. Hipokratas išskyrė 4 pagrindinius temperamento tipus: sangvinikas, cholerikas, melancholikas, flegmatikas.
Kiekvieną temperamento tipą apibūdina tam tikros psichologinės savybės.
SANGVINIKAS. Psichologinė charakteristika: padidėjęs reaktyvumas. Dėl menkos priežasties garsiai juokiasi. Neesminis dalykas gali labai supykdyti. Gyvai ir emocingai reaguoja į visa, kas patraukia dėmesį. Išraiškinga mimika ir judesiai. Iš veido lengva atspėti nuotaiką, požiūrį į daiktą ar žmogų. Greitai sukaupia dėmesį. Sumažėjęs jautrumas. Lengva sudrausminti, moka tvardyti savo veiksmus ir nevalingas reakcijas. Judesiai, kalbos tempas greiti. Sangvinikas greitai įsitraukia į naują darbą, būdinga greita mąstysena, sumanumas. Labai plastiškas. Jausmai, nuotaikos, interesai ir norai labai nepastovūs. Greitai perkelia dėmesį nuo vieno darbo prie kito. Lankstaus proto, ekstravertiškas, dažniausiai vadovaujasi momento išoriniais įspūdžiais, o ne praeities ar ateities vaizdais.
CHOLERIKAS. Psichologinė charakteristika.: kaip ir sangvinikui, būdingas mažas jautrumas, didelis reaktyvumas, tačiau reaktyvumas viršija aktyvumą, todėl nesantūrus, nesitvardantis, nekantrus, ūmus. Rigidiškesnis nei sangvinikas, todėl norai ir interesai pastovūs; labai atkaklus, sunkiai perkelia dėmesį. Psichikos procesai vyksta greitai.
MELANCHOLIKAS. Psichologinė charakteristika: labai (netgi liguistai) jautrus, žema pojūčių riba. Dėl nesvarbios priežasties gali pravirkti. Labai lengvai įsižeidžia. Reaktyvumas mažas. Mimika ir judesiai neišraiškingi, balsas tylus. Verkia tyliai, retai garsiai juokiasi. Sumažėjęs reaktyvumas. Melancholikas nepasitiki savimi, drovus, dėl mažiausio sunkumo nuleidžia rankas. Neenergingas, neatkaklus. Greitai pavargsta ir ta,pa nedarbingas. Dėmesys nepastovus ir lengvai atitraukiamas. Psichikos procesai lėti. Rigidiškas. Introvertiškas.
FLEGMATIKAS. Psichologinė charakteristika: nejautrus, neemocingas. Sunku pralinksminti, supykdyti ar nuliūdinti. Lieka ramus ir turėdamas didelių sunkumų. Veidas ir judesiai neišraiškūs. Energingas, ištvermingas darbe. Aiškiai vyrauja aktyvumas. Kantrus, šaltakraujiškas. Judesiai ir kalba lėti.Lėtai sukaupia ir perkelia dėmesį, nelengvai prisitaiko prie naujų sąlygų, sunkiai keičia įgūdžius ir įpročius. Rigidiškas. Introvertiškas. Sunkiai susidraugauja su naujais žmonėmis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-08
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.98 KB
Autoriusmodestas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas12
Failo pavadinimasMicrosoft Word Charakterio ir temperamento itaka zmogaus elgesio kulturai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 12 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą