Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Lietuvos Respublikos įstatymai, reglamentuojantys verslą Lietuvoje

Lietuvos Respublikos įstatymai, reglamentuojantys verslą Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Santrauka. Įmonės sąvoka ir statusas. Nerezidentiškumas. Verslo teisėtumas. Ofšorinis verslas ir Lietuvos įstatymai. Smulkaus ir vidutinio verslo įstatymai. Išvados.

Ištrauka

Pagrindinis teisės aktas, reglamentuojantis smulkų ir vidutinį verslą Lietuvoje, yra Lietuvos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo plėtros įstatymas (Žin., 1998, Nr. 109–2993). Padarius šio įstatymo pakeitimus 2002 metais, smulkios ir vidutinės įmonės apibrėžimas visiškai atitiks Komisijos rekomendacijos 96/280/EC priede pateiktą smulkios ir vidutinės įmonės apibrėžimą pagal rekomenduojamus įmonės darbuotojų skaičiaus, įmonės nepriklausomumo ir įmonės metinės apyvartos kriterijus.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė iki 2000 m. liepos 1 d. patvirtins Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros strategines kryptis iki 2004 metų, taip pat Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos įgyvendinimo priemonių 1998 metų plano papildymą 2000–2001 metams. Šių dokumentų paskirtis – nustatyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiklos vidutinės trukmės prioritetus, pagrindines veiksmų kryptis ir jų įgyvendinimo priemones skatinant smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą Lietuvoje.
Lietuvos Respublika dalyvauja Trečiojoje daugiametėje Europos Sąjungos smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programoje.
kuris padeda sumažinti praradimus dėl mokesčių. Toks statusas yra susijęs su griežtais reikalavimais vykdyti gamybinę, prekybinę, paslaugų ar kitą veiklą už tos jurisdikcijos, kurioje ši įmonė yra registruota, ribų. Tik vykdant šį ir kitus reikalavimus, kuriuos kelia tokiai įmonei registravimo jurisdikcijos norminiai aktai, kompanija yra atleidžiama nuo visų arba bent jau daugumos mokesčių, t.y. tampa įmone. Įstatymai dažniausiai reikalauja, kad tokios įmonės valdymas būtų vykdomas už registravimo jurisdikcijos ribų. Dažniausiai tai taikoma ir realiai veikiančiam biurui. Kitaip tariant, ofšorine įmonė negali būti rezidente, t.y. negali vykdyti jokios veiklos jurisdikcijoje, kurioje ji yra registruota. Teisine prasme ofšorinė įmonė niekuo nesiskiria nuo kitų įmonių. Ji yra lygiateisis ūkinių teisinių santykių subjektas ir gali dalyvauti sandoriuose lygiomis teisėmis su kitais fiziniais bei juridiniais asmenimis.
Pagrindiniai įmonės ypatumai yra susiję su jos nerezidentiniu statusu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-05
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis16.27 KB
Autoriusdalia
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasSakaliūnas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos istatymai reglamentuojantys versla Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • Sakaliūnas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą