Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo institucijos ir instrumentai Lietuvoje

Smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo institucijos ir instrumentai Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) finansavimo institucijos ir instrumentai Lietuvoje. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) samprata Lietuvoje. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) finansavimo institucijos Lietuvoje. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) finansavimo šaltiniai ir parama Lietuvoje. Reikalingiausia parama smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) ir finansavimo institucijų pagrindiniai trūkumai. Išvados.

Ištrauka

Smulkus ir vidutinis verslas yra šalių ekonomikos varomoji jėga bei socialinio stabilumo garantas. Smulkiojo ir vidutinio verslo įtaka ekonomikai nuolat auga, informacinių technologijų plėtra ir vykstantys globalizacijos procesai kelia kokybiškai naujus reikalavais verslui. Konkurencinėje aplinkoje galės išsilaikyti tik tos įmonės bei ekonomikos šakos, kurios bus pasiruošusios nuolat keistis ir tobulėti, sugebės perimti ir išplėtoti tarptautinę verslo ir valdymo patirtį, adaptuoti modernias technologijas ir kapitalą. Todėl vienas iš pagrindinių valstybės tikslų – įvairias būdais remti ir skatinti smulkų ir vidutinį verslą. Nes būtent smulkus ir vidutinis verslas padeda augti komercinei kultūrai, padeda spręsti bedarbystę, t.y. kuriamos naujos darbo vietos, stiprinami nacionalinio ūkio pagrindai, šios įmonės gali patenkinti specifinius vartotojų poreikius, kurių nepatenkina didelės kompanijos.
Darbo tikslas – išanalizuoti smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo institucijas ir instrumentus Lietuvoje.
Darbo objektas – smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo instrumentai ir institucijos.
Darbo uždaviniai:
Išanalizuoti SVV aplinką teisiniu aspektu;
Išnagrinėti pagrindines SVV finansavimo institucijas Lietuvoje;
Išanalizuoti SVV finansavimo šaltinius;
Išanalizuoti pagrindines valstybės paramos priemones SVV.
Darbo metodai: mokslinės, publicistinės literatūros analizė.

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, būtina ES teisės reikalavimus, reglamentuojančius smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą, perkelti į nacionalinę teisę, teikti valstybės pagalbą smulkaus ir vidutinio verslo subjektams bei vykdyti šios pagalbos kontrolę laikantis Europos sutarties reikalavimų. (Baršauskas, 2002). Todėl jau nuo 2002 metų buvo priimtas naujas Lietuvos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo įstatymas atitinkantis ES teisės reikalavimus (Žin., 2002, Nr. 105 – 4689), kuris įsigaliojo nuo 2003 metų sausio 1 d.
Šiuo metu veikiantis Lietuvos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo įstatymas, atitinkantis Europos Komisijos rekomendacijas, nustato smulkaus ir vidutinio verslo subjektus bei jiems taikomas valstybės paramos formas. Įstatymas pateikia tokius smulkaus ir vidutinio verslo subjektus: fiziniai asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali verstis gamybine, komercine ar kitokio pobūdžio veikla, įskaitant ir tą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą, vidutinės, mažos įmonės ir mikroįmonės. Šių smulkaus ir vidutinio verslo subjektų požymiai yra pateikti 1 lentelėje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-26
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis21.49 KB
Autoriusrenata
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdokt. G. Šatienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo institucijos ir instrumentai Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • dokt. G. Šatienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą