Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinių bylų procesiniai terminai, išlaidos ir įrodymai

Administracinių bylų procesiniai terminai, išlaidos ir įrodymai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Procesiniai terminai. Administracinių bylų išlaidos. Įrodymai.

Ištrauka

Kiekvienos rūšies teismams yra nurodymai teismo eigai, ikiteisminiams tyrimams ir dokumentų priėmimo, paskirstymo ir kitų veiksmų straipsniai, kurie yra nustatyti įstatymo numatyta tvarka, ar kitais atvejais priimti tam tikrų institucijų. Šiame darbe yra nagrinėjamos administracinės bylos. Administracinių bylų procesas vyksta pagal administracinio proceso įstatymus, galiojančius bylos nagrinėjimo, atskirų procesinių veiksmų atlikimo arba teismo sprendimo vykdymo metu. Pagrindiniai klausimai šiame darbe yra administracinių bylų procesų terminai, jų išlaidos bei įrodymai. Šiuos klausimus išskyriau į tris atskiras dalis. Kiekviename skyrelyje plačiai apibūdinti Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo skirsniai, iš kurių yra atrinkta svarbiausia informacija norint kuo tikslingiau ir aiškiau išaiškinti kiekvieną dalį.
Šaltinį pasirinkau dėl to, kad jame yra išaiškinta kiekvieno straipsnio paskirtis. Šis įstatymas nustato administracinių bylų dėl ginčų, kylančių iš administracinių teisinių santykių, nagrinėjimo tvarką. Nagrinėdamas bylas, administracinis teismas vadovaujasi šio įstatymo normomis, taip pat Civilinio proceso kodekso normomis, kai šis įstatymas jas tiesiogiai nurodo. Būtent dėl šių priežasčių mano manymu buvo tikslingiausia remtis rašant referatą.
Šiame darbe yra trys skyriai: " Procesiniai terminai", " Administracinių bylų išlaidos" ir " Įrodymai". Šie skyriai nėra išskirstyti į skyrelius nes informacija apie kiekvieną sąvoką buvo vientisa, neskirstytina.
Lietuvos Respublikos Administracinių bylų teisenos įstatyme ( 1999m. 01.14. Nr: VIII- 1029) dešimtajame skirsnyje, 65 straipsnyje yra apibrėžiami Administracinių bylų procesiniai terminai, kuriuos nustato Lietuvos Respublikos įstatymai. Tais atvejais, kai procesinių terminų nėra nustatęs įstatymas, juos skiria teismas. Teismo paskirti terminai gali būti teismo pratęsti.
Procesiniuose terminuose yra apibrėžtas pasiruošimo administracinių bylų nagrinėjimo teisme laikotarpis nuo prašymo (skundo) priėmimo dienos. Paprastai šis procesas turi būti baigtas ne vėliau kaip per vieną mėnesį. Bylos nagrinėjimas administraciniame teisme turi būti užbaigtas ne vėliau nei per du mėnesius. Šis terminas yra pradedamas skaičiuoti nuo nutarties skirti bylą nagrinėti teismo posėdyje priėmimo dienos, jeigu įstatymas nenustato trumpesnių nagrinėjimo terminų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-04
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis15.42 KB
Autoriusmonika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDiana Banevičiūtė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administraciniu bylu procesiniai terminai islaidos ir irodymai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Diana Banevičiūtė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą