Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Lietuvos prezidentai (3)

Lietuvos prezidentai (3)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Sąrašas žmonių, ėjusių Lietuvos Prezidento pareigas. Antano Smetonos biografija, išsilavinimas, politinė veikla. Aleksandro Stulginskio biografija, išsilavinimas, politinė veikla. Kazio Griniaus biografija, išsilavinimas, politinė veikla. Antano Merkio biografija, išsilavinimas, politinė veikla. Algirdo Mykolo Brazausko biografija, išsilavinimas, karjera Tarybų Sąjungos laikais, veikla nepriklausomoje Lietuvoje. Mintys, pomėgiai, knygos. Valdo Adamkaus biografija, išsilavinimas, profesinė karjera, Respublikos Prezidentas, apdovanojimai, Garbės daktaras. Rolando Pakso biografija, išsilavinimas, politinė karjera. Artūro Paulausko biografija, išsilavinimas, politinė karjera. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Lietuvių tauta susidarė V – VI a. amžiuje. Lietuviai įsikūrė rytinėjė Lietuvos dalyje taip sukurdami lietuvių genčių sąjunga. Pavadinimą jai davė lietuvių gentis, gyvenusi prie Neries, aukščiau santakos su Šventąją. Ši teritorija buvo vadinama Lietuva, o XII a. pab. – XIII a. pr. ji tapo besikuriančios valstybės centru ir davė vardą Lietuvos valstybei. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė, XII/XIII-XVIII a. gyvavusi feodalinė Lietuvos valstybė. Sostinė (bent jau nuo Gedimino laikų) – Vilnius. Valstybės pavadinimas Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė galutinai nusistovėjo apie XIII a. vidurį. Susidarė Lietuvos kunigaikštystės pagrindu, greičiausiai prie jos prisijungus kelioms kitoms baltų gentinėms žemėms (kunigaikštystėms). Nuo XII a. pab. ar bent nuo XIII a. vid. apėmė beveik visą dab. Lietuvą ir dalį dab. Baltarusijos, nuo XIV a. vid. – beveik visą dab. Lietuvą ir visą dab. Baltarusiją, nuo XIV a. II pusės iki 1569 m. – dar ir didžiąją dab. Ukrainos dalį.
Taigi naujai susikūrusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovai buvo kunugaikščiai. Žymiausi ir pirmieji iš jų buvo Mindaugas, Gediminas, Kęstutis, Algirdas, Jogaila, Vytautas ir kiti Gediminaičių dinastijos atstovai. Kunigaikščiai LDK valdė kelis šimtmečius, bet jų valdymo laikotarpis baigėsi. Taigi kas dabar valdo mūsų valstybę, kodėl, kada ir kaip susikūrė presidento institucija?
Trumpai aptariant šiuos klausimus galima pasakyti tai, kad 1918 metais vasario 16 dieną Lietuvos Taryba Vilniuje paskelbė Lietuvos nepriklausomybę. Vėliau ši institucija pasivadino Valstybės Taryba ir nuo 1918 metų pabaigos pradėjo valdyti nepriklausomybę atkūrusią Lietuvą. 1919 metais balandžio 4 dieną Valstybės Taryba įsteigė Prezidento instituciją ir išrinko Antaną Smetoną pirmuoju Lietuvos Prezidentu.

Antanas Smetona - tarpukario Lietuvos Respublikos politikas, prezidentas gimė 1874 m. rugpjūčio 10 d. Ukmergės apskrities Taujėnų valsčiaus Užulėnio kaime. Žuvo neaiškiomis aplinkybėmis 1944 m. sausio 9 d. gaisre Klivlende (JAV).
Biografija
Antanas Smetona gimė 1874. rugpjūčio 10 d. Taujėnų valsčiaus Uželėnio kaimo (Ukmergės rj.) neturtingo valstiečio šeimoje. Protėviai buvo kunigaikščių Radvilų baudžiauninkai. Antanas buvo šeštas vaikas, po jo gimė dar dukra Julija. A. Smetoną labiausiai traukė istorija ar filosofija, bet, žinodamas , jog su šia specialybe darbo Lietuvoje negaus, pasirinko teisės studijas Peterburgo universitete. Keletą kartų buvo suimtas dėl veiklos, susijusios su Lietuva. 1902 m. A. Smetona baigę Universitetą ir pradėjo dirbti žemės banke, nes teisė jam nepatiko. Po dviejų metų susituokė su Sofija Chodakauskaite.


Išsilavinimas
Baigė Taujėnų pradinę mokyklą, privačiai mokėsi Ukmergėje ir Liepojoje (Latvija), 1893 m. baigė Palangos progimnaziją, išlaikė egzaminus į Žemaičių kunigų seminariją Kaune, bet persigalvojo ir įstojo į Mintaujos (Latvija) gimnaziją. Mintaujos gimnazijoje A.Smetona kartu su J.Jablonskiu, V.Kudirka priklausė slaptai lietuvių organizacijai. Iš gimnazijos pašalintas už tautinius reikalavimus.
1897 m. baigė Peterburgo gimnaziją. Įstojo į Peterburgo universiteto teisės fakultetą, du kartus iš jo šalintas, suimtas, trumpai kalintas. Baigė 1902 m. Dirbo Vilniaus Žemės banke. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-27
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis425.75 KB
Autoriusvita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasL.Ulinienė
Švietimo institucijaPakruojo r. Žeimelio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos prezidentai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Pakruojo r. Žeimelio vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • L.Ulinienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą