Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vokiečių kalba>Vokiečių kalba Lietuvoje (šiandien)

Vokiečių kalba Lietuvoje (šiandien)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Vokiečių kalbos reikšmė Europoje ir Lietuvoje. Tautinė mažuma Lietuvoje: vokiečiai. Vokiečių paplitimas, jų kultūra ir religija Lietuvoje. Vokiečių bendruomenių veikla. Vokietijos ambasados veikla. Vokiečių kalba Lietuvos švietimo sistemoje. Vokiečių kalba mokykloje. Vokiečių kalba aukštojoje mokykloje. Goethe institutas. Instituto veikla Lietuvoje. Instituto įkurtos vokiškų leidinių skaityklos. J.Bobrovskio vokiškų leidinių skaitykla. J.G Herderio vokiškų leidinių skaitykla. Periodika: leidiniai vokiečių kalba Lietuvoje. Išvados. Zusammenfassung in deutscher Sprache.

Ištrauka

Šio kursinio darbo tema : "Vokiečių kalba Lietuvoje (šiandien)". Ši tema yra gana aktuali, nes vokiečių kalba Lietuvoje jau pradeda prarasti seniau turėtas pozicijas, šios kalbos vietą pamažu užima populiaresnės kalbos. Darbo tikslas parodyti, kad vokiečių kalba Lietuvoje yra gana svarbi ir reikšminga kalba. Žmogui, net ir nesusidūrusiam su vokiečių kalba, turėtų būti įdomu sužinoti išsamiau: kur galima su ja susidurti Lietuvoje? Kokios vokiečių bendruomenės yra susikūrusios Lietuvoje? Kokia jų veikla? Kokias funkcijas atlieka Vokietijos ambasada? Kokie institutai ir skaityklos yra įkurtos vokiečių Lietuvoje?
Darbe stengiamasi atsakyti į šiuos klausimus, aprašyti viską, kas susiję su vokiečių kalba Lietuvoje, t.y.vokiečių kalba Lietuvos švietimo sistemoje, Lietuvos vokiečių gyvenimas, jų veikla, religija ir kultūra, vokiečių įkurto instituto veikla (Goethe institutas), leidiniai vokiečių kalba Lietuvoje ir Vokietijos ambasados darbas.
Nemažą dalį šio darbo užima vokiečių veiklos aprašymas Lietuvoje. Ši tema mažai plėtojama Lietuvoje, retas Lietuvos pilietis galėtų pasakyti, kad Klaipėdoje yra valstybinė vokiečių mokykla , kad šalyje veikia labai daug vokiečių įmonių, kad Vokietijos ambasada aktyviai dalyvauja Lietuvos politiniame ir kultūriniame gyvenime, remia įvairius projektus. Taip pat informuoja apie dvišalius Vokietijos ir Lietuvos santykius ir Vokietijos indėlį į Lietuvos visuomeninį gyvenimą.
Informacijos apie vokiečių kalba Lietuvoje nėra labai daug, ji nesusisteminta. Šiame kursiniame darbe daugiausisi informacijos panaudota iš internetinių Vokietijos ambasados ir Goethe‘s instituto puslapių (URL: http://www.deutschebotschaft-wilna.lt/de/home/index.html; URL: http://www.goethe.de/ins/lt/vil/ltindex.htm) ir knygos "Tautinės mažumos Lietuvoje". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-14
DalykasVokiečių kalbos kursinis darbas
KategorijaVokiečių kalba
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis26.48 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vokieciu kalba Lietuvoje (siandien) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą