Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinis procesas (2)

Administracinis procesas (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Administracinė procedūra ir administracinis procesas. Administracinės teisės pažeidimai. Administracinės atsakomybės specifiniai požymiai. Pagrindiniai administracinės atsakomybės principai. Administracinių nuobaudų skyrimas ir vykdymas. Organai (pareigūnai), įgalioti nagrinėti administracinių teisės pažeidimų bylas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Administracinio proceso klausimais iki šiol lietuvių kalba parašyta labai nedaug, jis nėra giliau moksliškai tyrinėtas. Ad¬ministracinio proceso doktrina Lietuvoje pradeda formuotis iš naujo, kadangi socialiniai po¬kyčiai atkūrus Nepriklausomybę verčia naujai apmąstyti totalitarinės valstybės sąlygomis su¬kurtas doktrinas ir neatidėliotinai tęsti tuos darbus, kuriuos pradėjo lietuvių mokslininkai iki II pasaulinio karo ir valstybingumo praradimo [8; 9; 11].
Šiame straipsnyje analizuojamos administracinės teisenos, administracinės procedū¬ros ir administracinės jurisdikcijos kategorijos, jų turinys, santykis su administraciniu pro¬cesu apskritai.
Šių teisinių kategorijų gilesnė analizė reikalinga ne tik mokslui. Akivaizdu, kad naujai besiformuojanti administracinio proceso teisė kaip teisės šaka verčia išsamiau apmąstyti at¬skirų administracinių procedūrų turinio reglamentavimo ypatumus, taip pat spręsti, kokią pasirinkti ir teisės aktuose sumodeliuoti vienos ar kitos teisenos formą ir pan.
Žmonijos visuomenė yra sudėtingų ir kartu vieningų santykių junginys. Todėl visuomenės funkcionavimo ir raidos būtina sąlyga yra šių santykių tvarkymas, jų reguliavimas. Visuomenės gyvenimas dažniausiai yra reguliuojamas tam tikrų taisyklių ir socialinių normų.
Jau labai seniai žinoma, kad teisingumas yra valstybės pagrindas, o teisė - viena iš svarbiausių priemonių valstybės uždaviniams vykdyti. Tad teisė ir yra iš tam tikrų taisyklių (normų), nustatytų ar sankcionuotų valstybės, ir reguliuojančių tuos visuomenės santykius, siekiant įtvirtinti, apsaugoti bei vystyti visuomeninę tvarką, sistemą. Šių tasyklių laikymasis, esant reikalui, užtikrinamas valstybės prievartos priemonėmis.
Šio darbo tikslas yra atskleisti administracinės teisės pažeidimus, išvardinti jos nuobaudų rūšis, jų skyrimą ir vykdymą, taip pat kokie organai tai gali daryti.
Viena iš teisės šakų - administracinė teisė. Tai visuma teisės normų, reguliuojančių visuomenės santykius, valstybės vykdomojoje ir tvarkomojoje veikloje. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas (gali būti LR ATPK kodeksas) įvardija, kad administracinės teisės pagrindinys uždavinys yra saugoti Lietuvos Respublikos visuomeninę santvarką, nuosavybę, socialines ekonomines, politines ir asmenines piliečių teises ir laisves, taip pat įmonių, įstaigų ir organizacijų teises bei teisėtus interesus, nustatytą valdymo tvarką, valstybinę ir viešąją tvarką.ir t.t.
Iš čia kyla ir viena iš teisinės atsakomybės rūšių - administracinė atsakomybė. Šios atsakomybės atsiradimo pagrindas yra administracinis nusižengimas. Tai priešingas teisei, kaltas veikimas arba neveikimas, kuriuo kėsinamasi į nustatytą valdymo tvarką, už kurį įstatymas numato administracinę atsakomybę.
Antroje darbo dalyje apie administracinės teisės pažeidimus, išvardintos tik sritys, kuriose yra numatomi šios teisės pažeidimai ir pateikima po keliatą straipsnių pavyzdžių. Kitose dalyse taip pat minimi tik svarbiausi dalykai, pagrindinė sudėtis, t.y. kokios nuobaudų rūšys skiriamos už administracinės teisės pažeidimus, kas vykdo tų nuobaudų skirimą ir t.t. Apsiribojima nuo detalaus apibūdinimo, nes užimtų labai daug vietos ir būtų bereikalingas kartojimasis, kas jau yra parašyta įvairioje literatūroje.
Darbas parašytas pagrinde remiantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksu, taip pat kitais šaltiniais, susijusiais su administracine teise. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis35.57 KB
AutoriusAleksandra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Klaipėdos policijos mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracinis procesas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Klaipėdos policijos mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą