Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Individualių įmonių pertvarkymo galimybės ir tvarka

Individualių įmonių pertvarkymo galimybės ir tvarka

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Summary. Lentelių sąrašas. Įvadas. Individuali įmonė. Samprata. Steigimas ir įteisinimas. Veiklos teisiniai pagrindai. Veiklos apskaita. Juridinių asmenų pertvarkymas. Juridinių asmenų privalomas pertvarkymas. Individualios įmonės pertvarkymas. Turto vertinimas. Turto vertinimo atlikimo tvarka. Turto vertės nustatymo pagrindimas. Naujos teisinės formos juridinio asmens registravimas. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe nagrinėdamas galimybes pertvarkyti individualias įmones pastebėjau, kad nei vienoje knygoje ar interneto puslapyje, kuriame komentuojami įstatymai ir kiti teisės aktai ,susiję su mano tema, nėra užsimenama apie kokias problemas, įstatymų trūkumus ar biurokratines kliūtis, kurios trukdytų ar neleistu efektyviai pertvarkyti įmones iš vienos formos į kitą. Todėl susikoncentravau į tikslų pertvarkymo eilės tvarką bei teisės aktų analizavimą.
Šio darbo tikslas nurodyti, kaip turi būti apskaitoje registruojamos ūkinės operacijos ir ūkiniai įvykiai, susiję su įmonės pertvarkymu, ir sudaroma pertvarkomos įmonės finansinė atskaitomybė.
Juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri savo vardu gali turėti teises bei pareigas. Jie skirstomi į privačiuosius ir viešuosius juridinius asmenis. Privatieji juridiniai asmenys vėlgi yra dviejų rūšių, tai: 1) pelno siekiančius juridinius asmenis - įmones ir 2) pelno nesiekiančius privačiuosius juridinius asmenis, pavyzdžiui, daugiabučių namų savininkų bendrijos. Nors paprastai ne pelno organizacijos priskiriamos prie viešųjų juridinių asmenų, tačiau daugiabučių namų savininkų bendrijos turi esminį privačiųjų juridinių asmenų požymį - tenkina privačius jos narių interesus.
Šiame darbe nagrinėsiu pelno siekiančius juridinius asmenis, o tiksliau individualias įmones ir jų pertvarkymą.
Individuali įmonė yra neribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo. Tai reiškia, kad įmonės vadovas esant bankroto atveju atsako visu savo turtu todėl dažniausiai tai nedidelės įmonės.
Įmonės plėtimasis dažnai reikalauja didelių investicijų, o tuo pačiu ir rizikos, bei sunkiai pritraukia kreditorius. Todėl dauguma vadovų individualią įmonę pertvarko į AB, UAB ar viešąją įstaigą. Šios įmonės yra ribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys, todėl tai apsaugo vadovą nuo asmeninės finansinės atsakomybės bei pritraukia daugiau investorių. Kita priežastis yra nuo 2004 m. įsigaliojus LR Individualių įmonių įstatymui (2003 m. lapkričio 6 d. Nr. IX-1805) atsirado prievolė IĮ savininkams, turintiems dvi ir daugiau individualių įmonių, jas reorganizuoti į vieną, perleisti, likviduoti arba pertvarkyti. Būtent IĮ įmonės pertvarkymas į UAB ir tapo populiariausia procedūra taikoma praktikoje.
Pertvarkant individualią įmonę į uždarą akcinę bendrovę, pirmiausia turi būti priimamas sprendimas pertvarkyti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-29
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis26.93 KB
AutoriusDainius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Individualiu imoniu pertvarkymo galimybes ir tvarka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą