Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Stresas, nuovargis, pervargimas. Kaip jų išvengti?

Stresas, nuovargis, pervargimas. Kaip jų išvengti?

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Stresas, nuovargis, pervargimas. Kaip jų išvengti? Vidiniai stresoriai. Nuovargis. Išvados.

Ištrauka

"Stresas, nuovargis, pervargimas. Kaip jų išvengti?" Ši tema yra labai aktuali kiekvienam iš mūsų, ypač šiuolaikiniame gyvenime. Nė vienas nesame apsaugoti nuo šių blogybių. Nėra tokio žmogaus, kuris nebūtų susidūręs su nuovargiu ar pervargimu. Tai veikia tiek mažus, tiek jaunus, tiek senus, visiškai nepriklauso nuo žmogaus amžiaus. Žinoma šie procesai žmones veikia labai skirtingai: vieniems jų pasireiškimas didesnis ir sudėtingesnis, kitiems – silpnesnis ir lengviau įveikiamas.Žmogus nėra robotas, kuris viską gali ir kurio niekas nepaveikia. Blogiausia tai, jog šių procesų poveikis yra neigiamas, žinoma, būna atvejų kai pasireiškia ir teigiamai, tačiau tai būna pavieniai atvejai. Kad išvengtų streso, nuovargio ir pervargimo, žmogus pats turi rūpintis savimi, stengtis jiems priešintis visais įmanomais būdais. O pasipriešinimo būdų yra nemažai, šie būdai aptariami aprašomojoje dalyje.
Šio referato dėstyme aptariami pagrindiniai streso, nuovargio ir pervargimo požymiai, kas šiuos procesus sukelia, jų pasekmės ir, žinoma, kaip jų išvengti. Rašydama referatą daugiausia rėmiausi autorių J. Pikūno ir A. Palujanskienės mintimis.
Visų pirma reikėtų aptarti pačią streso sąvoką, ką ji reiškia. Kiekvienas stresą gali suprasti skirtingai, tai daugiareikšmė sąvoka. Stresas yra ne tik svarbi problema, bet ir natūrali bei neatskiriama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Jis nepriklauso nuo oro ar metų laiko. Tai sudėtingas reiškinys, determinizuojamas įvairių veiksnių: kultūrinių, biologinių, psichologinių, situacinių. Dauguma autorių apie sresą kalba kaip apie aplinkos ir individo sąveikos rezultatą, tačiau akcentuoja skirtingus aspektus. Vis dėlto dauguma autorių laikosi nuomonės, kad stresas yra vientisa integruota organizmo ir psichikos reakcija į subjektyviai svarbų pokytį.
Tarptautinių žodžių žodyne streso sąvoka apibūdinama kaip įtampos būsena – visuma apsauginių fiziologinių reakcijų, atsirandančių žmogaus organizme kaip atsakas į nepalankių veiksnių (stresorių), pavyzdžiui, šalčio, traumų, poveikį. Tai vidinio spaudimo, įtampos būsena, pasireiškianti įvairiais emociniais, fiziologiniais, elgesio pokyčiais. Streso sąvoka yra vartojama nevienareikšmiškai: ji taikoma kenksmingam veiksniui (grėsmei) nusakyti arba atsakui į veiksnį apibūdinti. Tačiau dažniausiai streso sąvoka naudojama apibūdinti bendrą procesą, kurio metu yra įvertinamas veiksnys ir reaguojama į grėsmę keliančius veiksnius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-21
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.25 KB
Autoriusrita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas nuovargis pervargimas. Kaip ju isvengti [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą