Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Lietuvos įmonių rūšys

Lietuvos įmonių rūšys

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Lietuvos įmonių rūšys. Kai kurie įmonių teisinio statuso ir veiklos ypatumai. Teisinis statusas. Turtinė atsakomybė. Veiklos pagrindinės sąlygos. Kiti skirtumai. Išvados.

Ištrauka

Verslo įmonė – tai savo firmos vardą turintis ūkinis vienetas, įsteigtas įstatymų nustatyta tvarka tam tikrai komercinei – ūkinei veiklai. Įmonę sudaro medžiaginių - daiktinių, finansinių ir nematerialių aktyvų, jos teisių ir pareigų kompleksas. Verslo įmonė yra pirminė gamybos grandis. Įmonė dažniausiai apibūdinama kaip gaminanti produkciją arba teikianti paslaugas techniniu, organizaciniu ar ūkiniu požiūriu vientisa sistema. Įmonės veiklos tikslas – gamybos ir vartojimo reikmenų gamyba arba paslaugų teikimas. Įmonių steigimo ir veiklos bendrieji teisiniai pagrindai nustatyti Lietuvos Respublikos įmonių įstatyme. Atskirų rūšių įmonių steigimo, teisinės padėties, veiklos, reorganizavimo, likvidavimo ir kiti specifiniai reikalavimai nustatyti atskirų rūšių įmonių įstatymuose, kituose teisės aktuose. Įstatymai suteikia įmonei plačias teises savarankiškai spręsti visus komercinės ūkinės veiklos klausimus, įskaitant ir tuos, kurie susiję su dalyvavimu tarptautinėje prekių ir paslaugų apyvartoje.
Šio darbo tikslas buvo įvardinti pagrindines įmonių rūšis veikiančias Lietuvos Respublikoje bei atskleisti pagrindinius jų skirtumus.
Darbo tikslui pasiekti iškėliau tokius uždavinius:
1. Trumpai apibūdinti LR veikiančių įmonių rūšis.
2. Išskirti įmonių teisinio statuso ir veiklos ypatumus.
Referato rašymui naudojausi teisine literatūra bei įstatymais, liečiančiais nagrinėtas įmones.
Įmonės grupuojamos pagal įvairius kriterijus. Pagal naudojamos žaliavos pobūdį įmonės skirstomos į gamybines ir apdirbamosios pramonės įmones. Taip pat įmonės skirstomos ir pagal produkcijos paskirtį – į gamybos priemonių ir vartojimo reikmenis gaminančias įmones.
Gana paplitęs yra skirstymas pagal įmonių dydį į mažas, vidutines, dideles ir labai dideles įmones. Tačiau tai gana sąlygiškas grupavimo kriterijus, kadangi įvairiose šalyse darbuotojų skaičius, pagal kurį nustatomas įmonės dydis, gana skiriasi.
Su įmonių dydžiu glaudžiai susijęs gamybos specializavimas. Pagal gamybos apimtį – masinės, serijinės ir vienetinės gamybos. Tačiau labiausiai paplitęs yra įmonių skirstymas pagal juridinę jų formą.
Įmonių įstatymo 6 str. (2) išvardytos ir apibūdintos šios įmonių rūšys, kurios gali veikti Lietuvos Respublikoje (LR):
1) individuali (personalinė) įmonė;
2) tikroji ūkinė bendrija;
3) komanditinė (pasitikėjimo) ūkinė bendrija;
4) akcinė bendrovė;
5) uždaroji akcinė bendrovė;
6) investicinė bendrovė;
7) kooperatinė bendrovė (kooperatyvas);
8) žemės ūkio bendrovė;
9) valstybės įmonė;
10) vietos savivaldybės įmonė.
Taip pat įmonės dar yra skirstomos į pelno ir nepelno.
Visų šių įmonių steigimo, veiklos, valdymo tvarką, kompetenciją nustato atitinkamos rūšies įmonių veiklą reglamentuojantys įstatymai, įmonių įstatai ir kiti teisės aktai. Įmonės, jei tai neprieštarauja LR Konkurencijos įstatymui, gali jungtis į koncernus, konsorciumus, asociacijas ir kitus junginius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-19
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis21.94 KB
Autoriusagne
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos imoniu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą