Išplėstinė paieška
 
 
 

Faktoringas (6)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Faktoringo samprata. Faktoringo sutarties dalykas. Faktoringo sutarties šalys. Faktoringo sutarties forma. Faktoringo sutarties rūšys. Faktoringo rinkos apžvalga. Išvada.

Ištrauka

Aš pasirinkau parašyti rašto darbą apie faktoringą. Tai yra viena iš sutarčių rūšių.
Verslo sutartiniai ryšiai atsiveriant tarptautiniai rinkai kaskart tampa įvairesni ir sudėtingesni. Yra nusistovėjusios griežtos prekybos, derybų, sutarčių sudarymo normoms ir taisyklės, teisių ir įsipareigojimų, tipiškų sąlygų rinkimai. Neturint galimybių kaupti ir nuolat atnaujinti turimus teisinius norminius aktus, darosi sunku susigaudyti sutarčių ryšių jūroje. Norima rinka garantuoja situacijos stabilumą, partnerių ir klientų patikimumą.
Faktoringas yra vienas iš finansavimo paslauga, kurią teikia faktoringo firmos glaudžiai susijusios su bankais arba pačios esančios bankai ar jų filialai. Faktoringo paslaugomis daugiau naudojasi smulkios ir vidutinės firmos, kurios neturi ar nepajėgia rūpintis savo klientų (pirkėjų) mokumo tikrinimu, nori sutaupyti kontoros apskaitos ir sutarčių vykdymo kontrolės išlaidų, perduoti dalį rizikos dėl abejotinų skolų susidarymo ir tikisi greičiau susigrąžinti investuotas lėšas.
Darbas parengtas remiantis CK, "Civilinės teisės ir prievolių teisės" knyga ir taip pat Vytauto Sūdžiaus "Sutartys:principai ir praktika". Šiame darbe daugiau dėmesio skirsiu paaiškinimui, kas tai yra faktoringas ir kokios jo rūšys.
Nors faktoringo paslaugos egzistuoja jau XVI – XVII a., tačiau mūsų šalyje tai ganėtinai naujas institutas. Faktoringo sutartys šalyje sudarinėjamos jau nuo 1998 m., tačiau teisiškai reglamentuoti šiuos santykius pradėta tik 2001m. liepos 1 d. , įsigaliojus CK.
Angliškas terminas "faktoring" yra tarptautinis terminas (kilęs iš lotyniškojo facere – veikti, vykdyti). CK 6.903 straipsinis pateikia tokią faktoringo sampratą: "Faktoringo sutartimi viena šalis (finansuotojas) perduoda arba įsipareigoja perduoti kitai šaliai (klientui) pinigus mainais už kliento (kreditoriaus) pinigų reikalavimą, susijusį su prekių pardavimu, darbų atlikimu ar paslaugu teikimu, trečiajam asmeniui (skolintojui), o klientas perleidžia arba įsipareigoja perleisti finansuotojui piniginį reikalavimą skolininkui (finansavimas numatant sąlygą perleisti piniginį reikalavimą) ir mokėti sutartyje nustatytą atlyginimą".
Remiantis šuo apibrėžimu pavyzdį faktoringo realų veikimą galima aprašyti taip:
Klientas (pardavėjas, paslaugų teikėjas, rangovas) pagal su konkurentu sudarytą sutartį parduoda prekes, suteikia paslaugas arba atlieka darbus trečiajam asmeniui ir įgyja reikalavimo teisę į jį (trečiasis asmuo tampa skolintoju). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-16
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis25.23 KB
AutoriusRasita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Faktoringas (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą