Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinių technologijų plėtra Ežerėlio seniūnijoje

Informacinių technologijų plėtra Ežerėlio seniūnijoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Įžanga. Įsikūrimas, istorija, demografija. Istorija. Lankytinos vietos. Keliai ir gatvės. Ekonominė sistema. Ekonominė samprata. Automatizavimo sistema. Verslo organizacijos. Valstybinės įstaigos. Informacinių technologijų naudojimas darbo vietoje. Politinė sistema. Švietimo sistema. Lituanizavimo problemos. Mokyklos biblioteka. Mokyklų kompiuterizavimas. Biblioteka ir jos kompiuterizavimas. Socialinė – kultūrinė sistema. Bažnyčia. Pagarbos verti gyventojai. Projektas RAIN. Įvairių paslaugų žmonėms sistema. Slaugos namai. Ambulatorija. Bendri pasvarstymai. Informacinės visuomenės samprata. Technologinė informacinės visuomenės samprata. Ekonominė informacinės visuomenės samprata. Profesinė informacinės visuomenės samprata. Erdvinė informacinės visuomenės samprata. Kultūrinė informacinės visuomenės samprata. Išvados.

Ištrauka

Informacinės technologijos gali būti apibrėžiamos kaip informacijos kaupimo (saugojimo), apdorojimo (ir paieškos), pateikimo metodų ir priemonių sistema. Reikia nepamiršti, kad technologija yra informacinė tik tada, kai jos taikymas pagrįstas visapusišku kompiuterių panaudojimu. Visapusiškas informacines technologijas naudojanti visuomenė ir yra informacinė, arba modernioji visuomenė.

Tyrimo tikslas yra atskleisti socialinius informatikos aspektus bendruomenėje.

Darbe bus nagrinėjama Ežerėlio seniūnija ir jos bendruomenės prisitaikymas prie šiuolaikinių išsivysčiusių informacinių technologijų. Pagrindinis darbo tikslas yra sistemiškai išnagrinėti bendruomenę, išsiaiškinti automatizavimo ir informatyvizavimo lygį. Padarius išvadas pritaikyti teorinius ir praktinius pasiūlymus, kaip tobulinti bendruomenę informatizavimo srityje.

Tyrimo uždaviniai yra peržvelgti Ežerėlio seniūnijos įsikūrimą, istoriją, demografiją; išanalizuoti ekonominę, politinę, švietimo, socialinę-kultūrinę, įvairių paslaugų žmonėms sistemas.

Panaudotas tiriamasis metodas

Darbe panaudota: 2 grafikai, kurių vienas apibūdina informacinių technologijų ir ekonomikos sankirtą, o kitas – žmonijos vystymosi lygį pagal visuomenių sampratas; 1 paveikslėlis; 11 žemėlapių, iš kurių 10 vaizduoja pagrindines Ežerėlio seniūnijos strategines vietas ir 1 palyginantis informacinės infrastruktūros sistemą visos Lietuvos mastu; 2 internetinių puslapių pavyzdžiai; 2 priedai, iš kurių vienas yra pašto lankstinukai, o antras – bibliotekos lankstinukai. Darbe naudota gausi literatūra yra iš 9 šaltinių.

Informacinę visuomenę sunku apibrėžti. Yra keli jos apibūdinimai:
• Informacinė visuomenė, tai visuomenė, kurioje visi piliečiai prieina prie žinių išteklių, ir sugeba pasigaminti tinkamą informaciją savo profesinei ir kasdieninei veiklai bei dalyvavimui visose visose visuomenės srityse.
• Informacinė visuomenė, tai žinių visuomenė, atvira išsilavinusi, ir besimokanti visuomenė, kurios nariai gali bei sugeba visose savo veiklos srityse efektyviai naudotis tiek šalies, tiek pasaulio informacijos resursais.

Nūdienės visuomenės virtimą informacijos visuomene lemia fundamentalūs socialiniai, kultūriniai ir politiniai pokyčiai, kuriuos - tiek tiesiogiai, tiek ir netiesiogiai - skatina bei sukelia sparti ekonominės-technologinės infrastruktūros, pagrįstos skaitmeninės komunikacijos principu, plėtra. Todėl bendroji informacijos visuomenės samprata suponuoja ne tik ir netgi ne tiek technologinį, kiek ypatingą kompleksinį socialinį-kultūrinį-politinį būvį - visuomenė yra informacinė lygiai tiek, kiek informacijos technologijos tampa struktūrine kasdienio bendrabūvio dalimi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-28
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis51.82 KB
Autoriusrasa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLekt. M. Asanavičienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informaciniu technologiju pletra Ezerelio seniunijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Lekt. M. Asanavičienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą