Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Vyrų ir moterų terminalinių ir instrumentinių vertybių tyrimas

Vyrų ir moterų terminalinių ir instrumentinių vertybių tyrimas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo objektas. Tyrimo hipotezė. Tyrimo tikslas. Tyrimo uždaviniai. Tiriamieji. Tyrimo metodika. Vertybės samprata. Vertybės sąvoka ir jos aiškinimai. Vertybių rūšys. Vertybių formavimasis. Vertybinės orientacijos. Vertybinių orientacijų samprata. Vertybinės orientacijos pagal amžių. Vertybinės orientacijos pagal lytį. Skirtingų socialinių grupių vyrų ir moterų terminalinių ir instrumentinių vertybių tyrimas. Tyrimo respondentai ir metodika. Studenčių ir dirbančių moterų tyrimų duomenų analizė. Studentų ir dirbančių vyrų tyrimų duomenų analizė. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus vertina skirtingus dalykus. Vienas asmuo labiau vertina materialines vertybes (pinigus, prabangų gyvenimą, modernias mašinas ...), kitas dvasines (meilę, draugystę, sveikatą, ištikimybę ...), trečias bendražmogiškąsias (tiesą, orumą, garbę, laisvė...). Tiesiog tai, kas žmogui yra subjektyviai vertinga, kas jį padaro iš tikrųjų laimingą yra vertingiausi dalykai pasaulyje. Be vertybių negali apsieiti nė viena visuomenė, o tuo labiau ir individai. Vertybės lydi žmogų kiekvieną jo gyvenimo dieną. Jos padeda atskirti blogus dalykus ar veiksmus nuo gerų, suteikia gyvenimui kryptį, organizuoja ir motyvuoja mūsų elgesį. Kiekvienas asmuo yra susikūręs tam tikrą vertybių sistemą. Ji labai individuali, atkeliavusi iš tėvų ir protėvių, jos suformuotos papročių, tradicijų, asmeninių savybių, pagaliau – žmogaus sveikatos būklės. Galime teigti, kad vertybių pagalba mes judame pirmyn, planuojame, kuriame savo ateitį. Vertybės neaplenkia nei vieno žmogaus, kiekvienas asmuo tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai pasirenka vertybes, nustato jų prioritetus.
Kiekvieno žmogaus vertybės skiriasi, tai priklauso nuo amžiaus, aplinkos, artimųjų, tautybės, visuomenės padėties ir t.t., todėl vertybes ir jų svarbą žmogaus gyvenime atskleidžia įvairūs tyrimai. Dabartinių vertybių tyrimo spektras ir užsienyje, ir Lietuvoje gana platus. Yra bandoma klasifikuoti vertybes ir vertybines orientacijas, nustatyti jų derinius. Sociologai (R. Grigas, A. Matulionis, A. Mikštas, G. Purvaneckienė ir kt. tiria skirtingų gyventojų grupių vertybines orientacijas, ypač akcentuodami vertybių pasikeitimą permainų metais. Psichologai (A. Gožtautas, L. Zajančkauskaitė ir kt ) vertybių ir vertybinių orientacijų psichologinius aspektus sieja su moralinių normų reikšmėmis bei žalingais įpročiais. Edukologijos mokslo atstovams (V.Aramavičiūtei, M. Gaigalienei, M. Barkauskaitei ir kt.) labiausiai rūpi dorinis moksleivių ugdymas. Per pastarajį dešimtmetį pasirodė įvairių straipsnių, kuriuose analizuojama vertybės samprata, vertybės prigimtis įvairių filosofinių teorijų aspektu, jų kaita informacinių technologijų amžiuje (Kraujutaitytė, 1998; Kuzmickas, 2001; Putinaitė, 1998; Norkus, 1998; Matulionis, 1999; Cicėnas,1999; ir kt.). Individo vertybės nuolat kinta: žmogus atranda naujas vertybes, naujus savo vertybių aspektus, vienas vertybes keičia kitomis. Todėl vertybiniai tyrimai nepraranda savo aktualumo.

Tyrimo objektas: skirtingų socialinių grupių vyrų ir moterų požiūris į vertybes gali būti skirtingas


Tyrimo hipotezė: jei vyrai ir moterys priklauso skirtingoms socialinėms grupėms, tai yra tikimybė, kad jų požiūris į vertybes skiriasi.


Tyrimo tikslas: išsiaiškinti į kokias vertybes labiausiai orientuojasi skirtingų socialinių grupių vyrai ir moterys bei ar jos skiriasi

Tyrimo uždaviniai:
1. Literatūros analizės pagrindu atskleisti kas yra vertybės ir vertybinės orientacijos sąvokas, išnagrinėti vertybių klasifikavimą ir bei jų svarbą žmogaus gyvenime.
2. Rašto darbe panaudoti M. Rokeach vertybinių nuostatų tyrimo metodiką.
3. Atlikti tyrimą ir jo metu išsiaiškinti ar skiriasi skirtingų socialinių grupių dirbančių moterų ir studenčių bei dirbančių vyrų bei studentų vertybės
4. Palyginti skirtingų socialinių grupių vyrų ir moterų vertybes ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-27
DalykasSocialinės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.13 KB
Autoriusoksana
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vyru ir moteru terminaliniu ir instrumentiniu vertybiu tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą