Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Įmonės kolektyvinė sutartis

Įmonės kolektyvinė sutartis

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Įmonės kolektyvinė sutartis ir jos sudarymo sritis. Įmonės kolektyvinės sutarties šalys. Įmonės kolektyvinės sutarties projekto rengimas ir svarstymas. Įmonės kolektyvinės sutarties įsigaliojimas ir galiojimo trukmė. Nesutarimų ir ginčų, kylančių sudarant ir vykdant įmonės kolektyvinę sutartį, sprendimo tvarka. Įmonės kolektyvinės sutarties turinys. Išvados.

Ištrauka

Teisė į kolektyvinę sutartinį reguliavimą yra išvestinė iš teisės jungtis į asociacijas. Ji sudaroma tarp dviejų socialinių partnerių: profesinių sąjungų (susivienijimo, federacijos, centro ir kt.) ir darbdavių organizacijų (asociacijos, federacijos, konfederacijos ir kt.), t.y. tarp kolektyvinių darbo teisnių santykių subjektų.
Kolektyvinė sutartį galima apibūdinti kaip norminį susitarimą. Priimamas susitarimo būdu, kurio turinį sudaro teisės normos ir įsipareigojimai.
Kolektyvinės sutartys gali būti šios:1) kolektyvinė sutartis valstybės lygiu (nacionalinė);
2) šakos (gamybos, paslaugų, profesiniu) ar teritoriniu (savivaldybės, apskrities) lygiu sudaryta kolektyvinė sutartis;
3) įmonės (įstaigos, organizacijos) ar jos struktūrinio padalinio lygiu sudaryta įmonės kolektyvinė sutartis.
Darbo tikslas – apibūdinti kas tai yra įmonės kolektyvinė sutartis.
Uždaviniai: kaip yra sudaroma įmonės kolektyvinė sutartis; kokios yra kolektyvinės įmonės sutarties šalys; kolektyvinės sutarties įsigaliojimas ir galiojimo trukmė.
Įmonės kolektyvinė sutartis yra rašytinis susitarimas tarp darbdavio ir įmonės darbuotojų kolektyvo dėl darbo, darbo apmokėjimo ir kitų socialinių bei ekonominių sąlygų. Įmonės kolektyvinė sutartis sudaroma visų rūšių įmonėse, įstaigose, organizacijose.
Įmonėje sudaryta kolektyvinė sutartis taikoma visiems tos įmonės darbuotojams. Įmonės filialuose, atstovybėse ir struktūriniuose padaliniuose gali būti sudaromos kolektyvinės sutartys įmonės kolektyvinės sutarties nustatyta tvarka ir neviršijant tos kolektyvinės sutarties apibrėžtų ribų.
Įmonės kolektyvinių sutarčių sudarymo krašto apsaugos, policijos ir valstybės viešojo administravimo tarnybose ypatumus nustato įstatymai, reglamentuojantys tų tarnybų veiklą.
Įmonės kolektyvinės sutarties šalys yra įmonės darbuotojų kolektyvas ir darbdavys, kuriems, sudarant šią sutartį, atstovauja įmonėje veikianti profesinė sąjunga ir įmonės vadovas arba įgalioti administracijos pareigūnai.Administracijos atstovų įgaliojimai atstovauti darbdaviui sudarant kolektyvinę sutartį paprastai įforminami darbdavio įstatymu.
Pagal Darbo Kodeksą (DK) kolektyvinė sutartis sudaroma pereinant kelis etapus. Pirmiausia pageidaujanti derėtis šalis privalo prisistatyti kitai derybų šaliai. Prisistatymas turi būti parašytas raštu. Derybų siekianti šalis turi pateikti aiškiai suformuluotus reikalavimus arba pasiūlymus. Šalys turi susitarti dėl derybų pradžios. Šalys susitaria dėl derybų pradžios ir tvarkos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-15
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis17.84 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasŽilinskas
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones kolektyvine sutartis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kolpingo kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Žilinskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą