Išplėstinė paieška
 
 
 

Santuoka (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Santuokos samprata. Santuokos sudarymo sąlygos. Santuokos registravimo tvarka. Santuokos negaliojimas. Sutuoktinių teisės ir pareigos. Santuokos pabaiga. Tėvų ir vaikų teisė ir pareigos. Žodžių sąvokos.

Ištrauka

Santuokos sudarymas yra vienas iš svarbiausių įvykių žmogaus gyvenime. Ji reikalauja vyro ir moters, kad du žmonės iš naujo suderintu kartu visą eilę klausimų, kuriuos jie anksčiau išsprendė individualiai, arba kurie buvo išspręsti branduolinės šeimos t.y. kada ir kaip valgyti, miegoti, kalbėti, pyktis, dirbti, ilsėtis, turėti lytinius santykius ir t.t. Nuo santuokos priklauso ne tik pačių sutuoktinių, bet ir jų būsimų vaikų laimė ir gerovė. Du žmonės sujungia savo likimus sudaro šeimą.
Šeimoje atsiradusius santykius, kaip bendro gyvenimo pagrindą, reguliuoja šeimos teisė.
Šeimos teisė tai civilinės teisės dalis, kurios normos nustato bendruosius šeimos santykių teisinio reglamentavimo principus ir reglamentuoja santuokos sudarymo, jos galiojimo bei nutraukimo pagrindus ir tvarką, sutuoktinių turtines ir asmenines neturtines teises, vaikų kilmės nustatymą, vaikų ir tėvų bei kitų šeimos narių tarpusavio teises ir pareigas, įvaikinimo, globos ir rūpybos, civilinės būklės aktų registravimo tvarkos pagrindines nuostatas.
Santuokos ir šeimos santykius reguliavo Lietuvos Respublikos Konstitucija, Civilinis kodeksas, kiti įstatymai ir bažnytinė teisė.

Santuoka yra įstatymo nustatyta tvarka įformintas savanoriško vyro ir moters susitarimas sukurti šeimos teisinius santykiu. Vyras ir moteris, įstatymo nustatyta tvarka įregistravę santuoka, yra sutuoktiniai (CK 3.7 str.).
Civiliniame kodekse santuoka apibūdinama kaip civilinė sutartis, kuria siekiama tik teisinių pasekmių. Ši samprata nevisiškai atitinka šeimos santykių specifiką, neliečia jų neturtinio pobūdžio. Santuoka sudaroma ne tik dėl teisinių pasekmių, bet ir dėl meilės ( dėl lytini biologinio poreikio). Bažnytinę santuoką laikoma sakramentu. Tokiu būdu vyro ir moters santykiai sudvasinami.
Tarp sutuoktinių susidaro ne tik teisės reglamentuoti santykiai, bet ir santykiai, kurių teisės normos negali reglamentuoti. Meilės, pagarbos, lytinio gyvenimo teisės negali reglamentuoti.
Santuoka yra ne tik sutartis, ne tik vienkartinis aktas, bet ir sutuoktinių būklė.
Sudarius santuoką atsiranda naujų teisių ir pareigų: moralinės pareigos – pagarba vienas kitam, lojalumas, rūpinimasis moraliai ir pan.; turtinės pareigos – tarpusavio išlaikymas, bendro turto atsiradimas ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-05
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis62.99 KB
AutoriusVita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Santuoka (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą