Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Kariuomenės funkcija šiuolaikinėje valstybėje

Kariuomenės funkcija šiuolaikinėje valstybėje

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. KAS sudėtis. Kariuomenės uždaviniai. Ar Lietuvai reikia profesionalios kariuomenės. Išvados.

Ištrauka

Visų pirma reiktų pradėti nuo sąvokos "kariuomenė" išsiaiškinimo. Galima rasti daug įvairiausių apibrėžimų, tačiau aš pateiksiu šiuo metu tik vieną priimtiniausių.
Kariuomenė – tam tikros rūšies politinė organizacija, kuri iš kitų išsiskiria visiška ginklų monopolija ir stipria priverstinės jėgos panaudojimo teisėtumu valstybėje. Pasižymi aukštu vidinės disciplinos lygiu ir griežtu hierarchiniu organizuotumu. Kariuomenės vertybės ir kultūra išskiria ją iš kitų civilinių bendruomenių.
Kariuomenė jau nuo senų laikų buvo naudojama kaip galios demonstravimo priemonė, kaip pagrindinė tarpvalstybinių (ir ne tik) konfliktų sprendimo priemonė. Tačiau kam XXI amžiuje, kai pasaulyje veikia tiek pasaulio taika ir gerove besirūpinančių organizacijų, reikalinga kariuomenė? Kariuomenės parengimui ir išlaikymui reikia daug lėšų. Kodėl dauguma modernių ir išsivysčiusių valstybių leidžia milijonus stengdamiesi išlaikyti ir plėtoti militaristinę sistemą, o Lietuva net svarsto galimybę Lietuvos kariuomenę pertvarkyti į profesionalią? Kam viso to reikia, turint omeny tai, jog karas kaip konfliktų sprendimo priemonė tarp Europos ir kitų pasaulio valstybių yra vis mažiau tikėtinas?
Mano darbo tikslas ir yra atsakyti į šiuos klausimus, paaiškinti ir panagrinėti šiuolaikinės profesionalios kariuomenės reformos vykdymą, atskirų Lietuvos kariuomenės padalinių funkcijas, pasvarstyti viso šito svarbą ir reikalingumą.
Kad būtų lengviau suvokti tyrinėjamo objekto svarbą ir mąsta, pateiksiu skaitytojui dabartinę Lietuvos ginkluotųjų pajėgų struktūrą.
Lietuvos krašto apsaugos sistemos interesus vyriausybėje atstovauja Krašto apsaugos ministras (šiuo metu J. Olekas). Lietuvos kariuomenė yra pavaldi Kariuomenės vadui (šiuo metu V. Tutkus). Taigi, Lietuvos KAS sudaro:
• Sausumos pajėgos: inžinerijos batalionas, 5 krašto apsaugos savanorių rinktinės, dragūnų batalionas, artileristų, motorizuotų , mechanizuotų pėstininkų batalionai;
• Specialiųjų operacijų junginys: ypatingos paskirties batalionai, jėgerių batalionas;
• Karinės oro pajėgos: oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdyba, aviacijos bazė;
• Karinės jūrų pajėgos: karo laivų flotilė;
• Logistikos vadyba: bendrosios paramos logistikos batalionas, sandėlių tarnyba, karo medicinos tarnyba, tiesioginės paramos logistikos batalionas.;
• Mokymo ir doktrinų valdyba: mokomasis pulkas( 2 bat.), puskarininkių mokykla;
• Karo akademija;
• Štabo batalionas;
• Karo policija.
Visi šie batalionai ir pajėgos yra dislokuoti įvairiose Lietuvos vietose (Tauragė, Alytus, Klaipėda, Rukla, Kaunas, Marijampolė, Vilnius ir t.t.). Jie yra išskirstyti pagal atskirų karinių struktūrų poreikius, užduotis, jiems paskirtą vykdyti misiją ir t.t. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-05
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis10.7 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kariuomenes funkcija siuolaikineje valstybeje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą