Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Platono valstybė kaip "idėja"

Platono valstybė kaip "idėja"

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įžanga. "Valstybės" vieta Platono kūryboje. Platono požiūris į valstybės valdymo formas. Valstybės valdymo principai. Išvados.

Ištrauka

Mano referato tema – Platono valstybė kaip "idėja"
Šios temos aktualumas pasireiškia tuo, kad norint tapti tikru savosios valstybės piliečiu būtina išnagrinėti kaip įsivaizdavo idealiąją valstybę kitais laikais kiti žmonės. Platonas vienas iš tokių žmonių kuris nagrinėjo aktualias valstybės problemas.
Šio referato tikslas apžvelgti Platono valstybės koncepciją.
Uždaviniai. Darbo metu apžvelgsime pagrindines Platono išdėstytas mintis, pamėginsime suprasti: Platono pasaulėžiūrą, pritarsime ar paneigsime kai kurias Platono mintis..
Šio darbo naujumas pasireiškia tuo, kad nors ir Platono kūrinys jau labai senas, tačiau jo mintis galima interpretuoti savaip, pažvelgti į jas iš asmeninės pusės, iš teisininko pozicijų.
Temos problematiškumas. Ši tema nėra labai plačiai nagrinėta, todėl pažvelgsime giliau į kai kurias problemas.
Metodologinės gairės. Nagrinėdami šią temą naudosimės Platono valstybės koncepcija, suformuluota jo kūriniuose, kai kurių autorių nuomonėmis, grafiniais paveiksliukais iš filosofijos atlaso.
Rašydami šį darbą remsimės istoriniu ir empiriniais metodais.
Egzistuoja du požiūriai į autoriaus parašytą kūrinį: arba analizuojamas tik kūrinys, nekreipiant dėmesio į autoriaus asmenybę ir jo gyvenimo faktus arba kūrinys nagrinėjamas kaip neatsiejant jo nuo kūrėjo asmenybės ir istorinių aplinkybių. Mes renkamės antrąjį požiūrį ir trumpai apžvelgsime esmines Platono gyvenimo aplinkybes.
Filosofas gimė netoli Atėnų kilmingoje ir turtingoje šeimoje tuo metu, kai Atėnų politinė galia ir ekonominis bei kultūrinis gyvenimas buvo pasiekęs savo viršūnę. Nevaržoma demokratijos laisvė visose gyvenimo srityse sudarė galimybes įvairiapusiškai kūrybai, kurios rezultatai žavi iki šiol. Tačiau tam tikros visuomenės dalies nesaikingas naudojimasis laisve ir kultūros vaisiais, persisotinimas civilizacija išryškino vergovinės santvarkos prieštaravimus, kurie potencialiai slypėjo ir klestėjimo laikotarpiu. Peloponeso karas (431—404 m. p. m. e.), jo sukeltos pasekmės ir buvo ryškiausia tų prieštaravimų išraiška. Karo atneštos nelaimės smukdė galingus Atėnus ekonomiškai, politiškai, morališkai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-31
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis13.92 KB
Autoriusarturas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Platono valstybe kaip ideja [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą