Išplėstinė paieška
 
 
 

Antsvoris

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
Aprašymas

Įvadas. Antsvorio problema ir su ja susijusios galimos rizikos. Antsvoris ir nutukimas. Nutukimo priežastys. Kūno masės indeksas ir nutukimo laipsnis. Antsvorio rizika. Nutukimo gydymas. Liekninantys preparatai ir jų klasifikacija. Vaistai nutukimui gydyti. Liekninantys maisto papildai. Sveika gyvensena – neatskiriama kompleksinio nutukimo gydymo dalis. Sveikos gyvensenos sąvoka. Sveikos mitybos rekomendacijos. Mitybos reikšmė medžiagų apykaitos sutrikimams. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatai ir jų analizė. Išvados.

Ištrauka

Mes gyvename visuomenėje, kurioje vyrauja stereotipas apie manekenišką grožio supratimą, tad esminis klausimas, ar mes įstengsime paklusti tos visuomenės logikos dėsniams, lemia mūsų prisitaikymą. Pagrindinis mūsų gyvenimo tikslas yra tobulėjimas, sugebėjimas tapti pilnaverčiu visuomenės nariu. Tad antsvorio problema šiuolaikinėje visuomenėje – rimtas stabdis, trukdantis gerai jaustis, siekti karjeros aukštumų, sukeliantis psichologinį diskomfortą.
Nagrinėjama tema apie liekninančiuosius preparatus yra ypač aktuali ir įgauna naujus aspektus šiuo laikotarpiu, nes atsiranda vis daugiau įrodymų, teigiančių, kad antsvoris didina riziką susirgti širdies kraujagyslių sistemos ligomis, diabetu, ateroskleroze, sąnarių ligomis, kvėpavimo sistemos ligomis, trikdo lytinę funkciją. Tačiau tai dar ne visas sąrašas priežasčių, kurių turėtų pakakti įsisąmoninti, kad sveikata yra didžiausia vertybė. Statistiniai duomenys rodo, kad didelis antsvoris trumpina gyvenimo trukmę, o stambių žmonių vis daugėja visame pasaulyje, tuo pačiu ir Lietuvoje.
Problema - informacijos trūkumas apie pagrindinį rinkos segmentą, kuris domisi ir perka lieknėjimui skirtus preparatus. Užpildžius šį informacijos stygių, atsiranda galimybė pagerinti vaistinės klientų aptarnavimą, pateikiant jiems kuo daugiau naujos informacijos bei profesionaliai padėti išsirinkti tą preparatą, kuris geriausiai patenkintų jų lūkesčius.
Šis darbas – tai bandymas supažindinti su antsvorio problema ir liekninančiais preparatais, šiuo metu esančiais Lietuvos rinkoje ir, remiantis liekninančiųjų preparatų paklausos tyrimu, teikti išvadas apie pagrindinius vartotojų pasirinkimo kriterijus, renkantis vieną ar kitą produktą.
Darbo objektas – liekninančiųjų kategorijai priskiriami vaistai ir maisto papildai.
Darbo tikslas – išsiaiškinti vaistinės lankytojų nuomonę apie liekninančiuosius preparatus.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti antsvorio problemą.
2. Supažindinti su liekninančiaisiais preparatais, esančiais Lietuvos vaistinėse.
3. Įvertinti sveikos gyvensenos įtaką lieknėjimo procese.
4. Sudaryti lieknėjimui skirtų preparatų paklausos tyrimo instrumentarijų, pateikti tyrimo rezultatus ir jų analizę.
Darbo metodai:
1. Mokslinės literatūros ir dokumentų analizė.
2. Anketinė apklausa.
3. Tyrimo rezultatų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLigų ir traumų diplominis darbas
KategorijaMedicina >  Ligos ir traumos
TipasDiplominiai darbai
Apimtis39 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis150.77 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas9
Mokytojas/DėstytojasA.Litvytė
Švietimo institucijaPanevėžio Senvagės pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word anstsvoris [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 39 puslapiai 
  • Panevėžio Senvagės pagrindinė mokykla / 9 Klasė/kursas
  • A.Litvytė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą