Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Ligos ir traumos>Cukrinis diabetas. Diabetinė pėda

Cukrinis diabetas. Diabetinė pėda

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142
Aprašymas

Įvadas. Medicininė dalis. Apatinės galūnės anatomija. Pėdos kaulai. Pėdos sąnariai ir raiščiai. Pėdos raumenys. Kraujotaka. Pėdos nervai. Cukrinis diabetas, diabetinė pėda. Apibrėžimai ir kriterijai. Diabetinės pėdos epidemiologija. Socialiniai ir ekonominiai faktoriai. Pėdos išopėjimas patofiziologija. Diabetinė neuropatija. Lėtinė obliteracinė periferinių kraujagyslių liga ir cukrinis diabetas. Patofiziologija. Simptomai. Klinikinis tyrimas. Lėtinė kritinė išemija. Neinvaziniai kraujagyslių tyrimai. Gydymas. Biomechanika ir avalynė. Faktoriai nulemiantys pėdų spaudimą. Amputacijos sergantiems cukriniu diabetu. Mažosios amputacijos. Didžiosios amputacijos. Diagnostika. Ekonominiai sergančiųjų diabetu priežiūros aspektai. Kraujotakos sitema. Kaip funkcionuoja kraujotaka. Užakimas. Technologinė dalis. Pagrindinė įranga, įrankiai ir medžiagos. Paciento apklausa ir apžiūra. Paciento paruošimas gipsavimo procesui. Techniko pasiruošimas paciento gipsavimui. Pėdos gipsinio negatyvo gamyba. Pėdos gipsinio negatyvo paruošimas pozityvo gamybai. Pėdos pozityvo gamyba. Individualių įdėklų lekalų paruošimas, gamyba. Išvados.

Ištrauka

Cukrinis diabetas - sunki ir klastinga liga dėl savo komplikacijų, kurių atsiradimą ir progresavimą lemia bloga diabeto kontrolė. Blogai kontroliuojamas diabetas 2-5 kartus padidina riziką susirgti širdies kraujagyslių ligomis, ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse jis yra didžiausia suaugusiųjų regėjimo sutrikimų, aklumo, kojų amputacijų, inkstų funkcijos nepakankamumo priežastis. Sunkios diabeto komplikacijos – milžiniška našta valstybei. Ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse diabeto reikmėms tenka 5-10 proc. visų sveikatos apsaugai skiriamų lėšų. Tačiau tenka pastebėti, kad lėšos, skiriamos diabetinių komplikacijų profilaktikai, yra dešimtis kartų mažesnės nei joms gydyti.
Daugiau nei 120 milijonų žmonių pasaulyje serga cukriniu diabetu. Daliai iš jų dėl pėdų išopėjimų neretai prireikia amputacijos operacijų. Dėl didelių ekonominių sąnaudų diabetinės opos yra didelė problema ne tik pacientui, bet ir visai sveikatos apsaugos sistemai. Įvairiose pasaulio šalyse opų ir amputacijų dažnis labai skiriasi. Galbūt taip yra dėl pėdos bei opų priežiūros organizacinių ir metodinių skirtumų įvairiuose geografiniuose regionuose.
Labai svarbu gerai organizuoti diabetinės pėdos priežiūrą. Tam būtina visų asmenų, dirbančių su pacientais, harmoninga veikla. Deja, kol kas tiek pacientų, tiek sveikatos priežiūros darbuotojų žinių bei įgūdžių stoka kol kas neleidžia užtikrinti efektyvios šių komplikacijų prevencijos bei gydymo daugeliui sergančiųjų.
Per praėjusį dešimtmetį įvairiose šalyse buvo sudaryti diabetinės pėdos prevencijos ir gydymo nurodymai. Tačiau daugelis jų labai skyrėsi dėl skirtingų specialistų, įtrauktų į komandas, skirtingų tikslų, pacientų, kuriems reikia prevencijos priemonių, atrankos
būdų.
Nors mokslininkų, dirbančių diabetinės pėdos srityje, skaičius paskutiniaisiais metais labai padidėjo, kai kuriuose regionuose dar trūksta aiškių apibrėžimų, kurie galėtų būti mokslinių tyrimų, duomenų kaupimo ir jų analizės pagrindas. Siekdama užpildyti šią spragą, nepriklausomų ekspertų grupė, bendradarbiaudama su keletu tarptautinių organizacijų, kurios rūpinasi sergančiaisiais cukriniu diabetu, suformulavo tarptautinį susitarima diabetinės pėdos klausimais. Tos tarptautinės organizacijos - tai Pasaulinė sveikatos organizacija, Tarptautinė diabeto federacija, Amerikos diabeto asociacija ir Europos diabeto asociacija.
Šio dokumento tikslas - pateikti pagrindines gydymo ir prevencijos rekomendacijas. Jos leistų sumažinti diabetinės pėdos sindromo dažnį kokybiškomis sveikatos priežiūros priemonėmis, paremtomis ekspertų nuomone. Rengiant dokumentą dalyvavo sveikatos apsaugos organizatoriai, bendrosios praktikos bei diabetinės pėdos endokrinologijos specialistai.
Pagrindiniai dokumento principai turi būti išversti į įvairias kalbas atsižvelgiant į socialinius-ekonominius, kultūrinius bei sveikatos priežiūros prieinamumo regioninius skirtumus. Žinoma, dar daugeliui šio leidinio temų trūksta mokslinės informacijos, todėl dokumentas turėtų būti vertinamas kaip susitarimas, pasiektas bendradarbiaujant grupei gerai žinomų ekspertų iš įvairių pasaulio šalių, dirbančių diabetinės pėdos srityje.
Kitas svarbus žingsnis po susitarimo publikacijos yra jo įgyvendinimo programa. 2003 metais išanalizavus įgyvendinimo rezultatus ir papildžius nauja esmine informacija, planuojamas antras susitarimo leidimas. Daugelis mokslinių tyrimų įrodė, kad kojų amputacijų dažnis dėl diabetinės pėdos gali sumažėti daugiau nei 50 proc. Laikantis tokių strateginių nuostatų:
• Reguliari pėdų ir avalynės apžiūra pacientų vizitų pas gydytoją metu.
• Profilaktinės priemonės esant didelei išopėjimų rizikai (pediatrija, avalynės
pritaikymas, pacientų mokymas),
• Daugiaprofilinės priemonės jau esant pėdos pažeidimui.
• Ankstyva lėtinių kojų arterinės kraujotakos sutrikimų diagnostika ir chirurginė intervencija.
• Kojų amputacijų ir pėdos opų registracija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-31
DalykasLigų ir traumų kursinis darbas
KategorijaMedicina >  Ligos ir traumos
TipasKursiniai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis4.68 MB
Autoriusigoris
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Cukrinis diabetas. Diabetine peda [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 38 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą