Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pramonė ir gamyba>Lietuvos pramonė (2)

Lietuvos pramonė (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įžanga. Lietuvos pramonė iki II-ojo Pasaulinio karo. Lietuvos ūkis 1918 – 1929 metais. Lietuvos pramonė 1929 – 1938 metais. Lietuvos pramonė 1939 – 1940 metais. Lietuvos pramonė 1940-1990 metais. Lietuvos pramonė nuo 1990 03 11. Apdirbamoji pramonė. Maisto pramonė. Aprangos ir tekstilės pramonė. Naftos produktų gamybos pramonė. Medienos ir baldų pramonė. Chemijos pramonė. Popieriaus, popieriaus gaminių gamybos ir leidybos pramonė. Mašinų ir įrangos pramonė. Elektroninės ir optinės įrangos pramonė. Kitos apdirbamosios pramonės šakos. Išgaunamoji pramonė. Išvados. Priedai (6).

Ištrauka

Pramonė – tai valstybės ūkio pagrindas. Reta šalis geba gyventi versdamasi vien paslaugų verslais ar žemės ūkiu. Lietuvos ūkis, o kartu ir pramonė, pergyveno labai daug nelengvų istorinių periodų, apie kuriuos svarbu žinoti ir verta analizuoti, nes tik gerai išsinagrinėję praeitį suvokiame, kodėl situacija susiklostė būtent ta linkme, turime gilesnį ir kartu platesnį dabarties vaizdą. Taip pat yra ir su šių dienų aktualijomis. Ekonomistui tiesiog privalu sekti ūkio vystymosi tendencijas, silpnybes ir galimybes tam, kad išsprendus sunkumus, radus naujų nišų, galima būtų judėti į priekį su klestinčia ekonomika.
Darbo "Lietuvos pramonė" paskirtis – glaustai, išskiriant esminius akcentus, apžvelgti ir paanalizuoti Lietuvos pramonės raidą bei dabartinę situaciją.
Šiame darbe iškelti uždaviniai:
1. Apžvelgti ir išsiaiškinti valstybinės pramonės raidos ypatybes, sunkumus, priežastis, dėl kurių buvo vystomos tam tikros šakos;
2. Palyginti, kaip keitėsi pramonės šakų pasiskirstymas įvairiuose istorijos laikotarpiuose;
3. Išanalizuoti dabartinės pramonės apdirbamosios ir išgaunamosios pramonės pagrindines šakas.
4. Įvertinti šias šakas pagal vystymosi galimybes, įžvelgti galimus plėtros sunkumus.
Ši analizė leido praktiškai pažvelgti į įvairių pramonės šakų galimybes, laukiamą plėtrą, neišnaudotus potencialus ją vystant.
Žinoma, reikėtų paminėti, kad Lietuvos pramonė yra be galo platus tyrimo objektas, ypač turint omeny, kad į ją šiame darbe bandoma žiūrėti ir istoriniame kontekste. Taigi analizė nėra labai gili, daugiau nusakomos pagrindinės tendencijos, nėra gilinamasi į atskiras įmones ar jų produkciją, nebent trumpai apžvelgiama tam tikrų įmonių ar pramonės centrų veikla, kad geriau būtų suprastas tekste dėstomas dalykas, kad paįvairintume bendrą makroekonominę analizę įdomesniais konkrečiais pavyzdžiais. Taigi darbas parašytas daugiau makroekonomikos nei mikroekonomikos požiūriu.

Medžiaga išdėstyta pagal istorinius laikotarpius. Pirmiausiai trumpai aptariamos Lietuvos pramonės užuomazgos ir vystymasis iki II-ojo Pasaulinio karo. Vėliau kalbama apie tarpukarį, išskiriant tris ekonomiškai ryškius laikotarpius. Tuomet apžvelgiama Lietuvos pramonės padėtis ir plėtra Sovietinės okupacijos metais. Šia tema iš esmės baigiama pirmoji darbo dalis – istorinės retrospektyvos apžvalga ir analizė. Antrojoje didesnėje šio darbo dalyje kalbama apie pokyčius valstybinėje pramonėje po nepriklausomybės atgavimo bei apie dabartinę šakų situaciją, išskiriant apdirbamąją ir išgaunamąją pramonę bei smulkesnes jų atšakas.
Informacija rinkta iš įvairių lentelių, ekonominių apžvalgų, statistinių tyrimų, kurių Lietuvos pramonės tema yra iš tiesų daug. Rašant apie istorinę pramonės raidą pagrinde buvo remtasi K. Meškausko "Lietuvos ūkis 1940-1990", Vilnius 1994 bei D. Cesevičius "Lietuvos ekonominė politika 1918-1940", Vilnius "Academia", 1995; prieiga per Internetą .
Darbe taikomi duomenų lyginamieji metodai: pramonės raida ir dabarties šakų išsivystymas, šiuolaikinės pramonės tendencijos lyginamos, ieškoma jų priežastinių ryšių. Dabartinės pramonės galimybės lyginamos su bendra Europos sąjungos situacija.
Galima teigti, kad išsikelti uždaviniai buvo įvykdyti, nes informacijos buvo pakankamai, kad galėtume apžvelgti ir patyrinėti Lietuvos pramonės raidą, šiandieną, grėsmes ir galimybes, su kuriomis susiduria šis valstybinio ūkio sektorius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPramonės ir gamybos kursinis darbas
KategorijaPramonė ir gamyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26
Dydis79.35 KB
Autoriussiaip
Viso autoriaus darbų55 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos pramone (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą