Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pramonė ir gamyba>Lengvosios pramonės raida ir vystymosi perspektyvos Lietuvoje

Lengvosios pramonės raida ir vystymosi perspektyvos Lietuvoje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Lengvosios pramonės raida Lietuvoje. Lengvosios pramonės sektorių raida. Įmonių "Utenos trikotažas", "Edmundas ir kompanija", "Audėjas" veiklos rodikliai. Analizė.

Ištrauka

Lengvoji pramonė – tai terminas, daugiausia vartotas ir vartojamas buvusiose socialistinė
valstybėse. Ją sudaro šakos, gaminančios plataus vartojimo prekes :
- tekstilės, trikotažo ir siuvimo;
- odos ir avalynės gamybos ir apdirbimo įmonės;
- kailių.
Dažnai lengvajai pramonei priskiriamos ir tos šakos, kurios nepriklauso kitoms pramonės šakoms: žaislų, juvelyrikos, baldų ir pan. Lietuvos lengvoji pramonė yra ta šaka, kuri moka dirbti ir duoti pelno. Šioje pramonės šakoje dirba santykinai daug Lietuvos gyventojų – net 62 tūkst., sukuriama apie 15,8 proc. BVP. Lengvoji pramonė turi išvystytą mokslinių institucijų, kvalifikuotų darbuotojų rengimo tinklą, aukšto lygio vadovus, gamybos tradicijas, lengvai pasiekiamas užsienio rinkas. Žinoma, lengvoji pramonė nėra tarp imlių mokslui šakų, tačiau sparčiai vystantis technologijoms, bus siekiama šioje pramonės šakoje prisitaikyti prie tobulėjančių normų ir standartų. Statistikos departamento duomenimis lengvosios pramonės sektoriuje yra 446 įmonės. 2004 m. jose dirbo per 64 tūkst. darbuotojų, jie pagamino 16proc. šalies pramonės produkcijos.
Tekstilės pramonė yra pripažįstama kaip viena iš svarbiausių lengvosios pramonės šakų, sukurianti apie 3% pridėtinės vertės ir 4% darbo vietų skaičiuojant nuo viso užimtųjų įvairiose ekonominėse veiklose skaičiaus.
Lietuvos tekstilės ir drabužių siuvimo pramonės kiekybiniai rodikliai šalies pramonės bei visos ekonomikos kontekste yra ypač ryškūs. 2000 m.duomenimis Lietuvos lengvojoje pramonėje dirbo 19%, skaičiuojant nuo visų pramoninėje srityje užimtų žmonių ir buvo sukuriama 14% bendro pramonės produkto. Pastarųjų 3 m. eksporto į ES valstybes rodiklis dabar sudaro 80% viso šalies eksporto ir šios eksporto apimtys turi tendenciją didėti. Ne vienus metus šios šakos balansas, skirtingai nuo bendros užsienio prekybos, išlieka teigiamas.
Palyginus darbuotojų skaičių tekstilės pramonėje, tenkančių dešimčiai tūkstančių šalies gyventojų, matyti, kad Lietuva šiuo atžvilgiu pralenkia daugumą Europos Sąjungos (ES) šalių, kas liudija apie šios pramonės šakos svarbą, o galbūt ir konkrečias specializacijos šios ekonominės veiklos kryptimi tendencijas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPramonės ir gamybos referatas
KategorijaPramonė ir gamyba
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis30.34 KB
AutoriusLoreta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasO. Jocienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lengvosios pramones raida ir vystymosi perspektyvos Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • O. Jocienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą