Išplėstinė paieška
 
 
 

Smurtas šeimoje (4)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Smurtas prieš vaikus. Vaiko teisių ir jo teisėtų interesų pažeidimai. Smurto prieš vaikus formos. Smurtas prieš vaikus šeimoje. Prievartą šeimoje lemiančios priežastys. Išvados.

Ištrauka

Smurtas, prievarta lydi žmoniją visą jos gyvavimo laikotarpį. Šis reiškinys visada egzistavo ir, deja, egzistuos.
Prievarta - poveikio priemonės, kuriomis siekiama vienokiais ar kitokiais būdais paveikti asmenį, tenkinant savus poreikius.
Smurtas įvyksta tada, kai stiprus silpnesniojo atžvilgiu rodo savo pranašumą.
Prievartą galime suprasti įvairiais aspektais: kaip vaiko prievartą prieš vaiką, ar suaugusįjį, suaugusiųjų prievarta prieš vaikus ir valstybės prievarta prieš asmenis (tai įvairūs politiniai sprendimai).
Aukomis dažniausiai tampa silpnesni šeimos nariai – vaikai, moterys, nusenę tėvai, negalintys pabėgti nuo savo kankintojų.
Šiame darbe bus kalbama apie vaikus patyrusius smurtą, smurto formas bei pasekmes vaikams.
Šio darbo tikslas — nustatyti smurtą lemiančius veiksnius
Uždaviniai:
l. Apibūdinti smurto formas
2. išsiaiškinti priežastis, lemiančias smurtą
3. Atskleisti smurto pasekmes vaikams.
patyrusius vaikus. Deja, tai nėra naujas reiškinys. Jis egzistavo visada, tik anksčiau apie tai buvo nutylima. Šiandien šios klaidos nebegalime daryti. Vaikai turi teisę būti ginami nuo smurto ir prievartos, o save gerbianti valstybė bei visuomenė privalo įsipareigoti apsaugoti vaikus nuo šios skaudžios nelaimės.
Dažnai oficiali statistika neatskleidžia realios situacijos. Tyrimai rodo, jog dauguma smurtą patyrusių vaikų niekada nepatenka į visuomenės dėmesio akiratį ir jų atvejai niekur nėra įregistruoti, tad visuomenė nesužino apie šiuos atvejus ir pastarieji nepatenka į statistiką. Šeimos nutyli panašius įvykius, bijodamos sugadinti reputaciją. Vietoj meilės ir švelnumo, kuriuos vaikai turėtų gauti šeimoje, jie yra mušami, prievartaujami, traumuojami psichologiškai, kenčia nuo fizinio ir dvasinio atstūmimo, vienišumo. Augdami tokioje aplinkoje, vaikai tampa uždari, pasižymi dažna nuotaikų kaita, jų santykiai su tėvais ir draugais būna konfliktiški. Tokia gyvenimiška patirtis perduodama iš kartos į kartą. Vaikai, patyrę prievartą, užaugę neretai skriaudžia savo vaikus, nemoka jiems išreikšti meilę kitais būdais.
Nėra vienos universalios prievartą šeimoje lemiančios priežasties. Tai tragedija, kurią lemia įvairių veiksnių rinkinys: tėvų patirtis ir asmenybė, socialinės ir kultūrinės aplinkos įtaka, menkos pajamos, išsilavinimas, alkoholio ir narkotikų vartojimas. Kuo daugiau tokių rizikos faktorių šeimoje, tuo didesnė tikimybė, kad vaikas patirs fizinę arba emocinę prievartą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-23
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis19.78 KB
Autoriusživilė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus licėjus
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smurtas seimoje (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus licėjus / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą