Išplėstinė paieška
 
 
 

Komunikacijos ir informacija

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Komunikacijos ir informacijos žinija. Informacija ir žinios. Komunikacijos ir informacijos mokslai. Žinija. Žinijos kultūriniai aspektai. Kultūra ir naujoji ekonomika. Individas žinijoje. Informacinis ir žinantis žmogus. Įtinklintas žmogus. Savivoka ir subjektas. Virtualybės kultūra. Virtualios bendruomenės. Elektroninis paštas ir elektroninės konferencijos. Interneto pokalbiai. Pasaulinio tinklo puslapiai. Trumposios žinutės. Tapatybė: sąžiningumas ir apgaulė. Virtualu ar realu? Virtuali erdvė ir transcendencija. Hipertekstas – nauja kultūros raiška. Technologijų tironija ir ludizmas. Žiniasklaidos virtualybės. Išvados.

Ištrauka

Dvidešimtojo amžiaus antroje pusėje, keičiantis tradicinei mokslo struktūrai, susiformavo naujas komunikacijos ir informacijos mokslų kompleksas. Jis beveik kiekviename moksle ir veikloje lokalizuodamas informacinę problematiką, sukuria erdves naujiems diskursams ir problemoms.
Mokslo žinios išplinta iki beveik visų žinių apskritai ribų: jos integruoja buitines, socialines, ekonomines ir kitas žinias ir sudaro bendrą žinijos kompleksą. Šio darbo aprėptis – komunikacijos ir informacijos žinija, kuri bus panagrinėta kultūriniais aspektais.
Visų pirma, bus apibrėžti terminai: žinios, komunikacijos ir informacijos mokslai, žinija, kultūra ir tik tada pereita prie kultūrinių aspektų. Visų antra, bus nubrėžtos kultūros integracijos į žinojimą gairės, kaip ji kartu su naująja ekonomika tampa vienu dariniu ir sukuria naują "infotainment" konceptą; taip pat paanalizuota kultūrinė individo padėtis žinijoje ir naujos jo transformacijas – homo informaticus ir homo irretitus. Po to bus panagrinėti šie kultūriniai aspektai: kultūros virtualėjimas, individų būrimąsis į virtualias bendruomenes, jų transcendencija ir kūniškumo atsisakymas bei kultūros įtinklinimas ir kismas iš hiperteksto pozicijų. Žinijos kultūrinius aspektų apžvalga baigsis technologijų tironijai prieštaraujančiu naujuoju ludizmu ir žiniasklaidos kuriamomis iliuzijomis bei virtualiais pasauliais.


Informacijos ir komunikacijos žinija – tai žinių apie komunikaciją ir informaciją visuma. Norint geriau atskleisti informacijos ir komunikacijos žiniją neišvengiamai turės būti pavartota informacijos ir komunikacijos mokslų sąvoka. Bet prieš tai bus distinkcijos tarp informacijos ir žinių išvedimas.

1.1Informacija ir žinios

Atsakymo į klausimą "kas yra informacija?" nėra. Šis klausimas glūdi tik filosofiniame ir metodologiniame lygmenyje. Informacija apibrėžiama jungiant jos savybes ir ypatybes. Ją galima apibrėžti iš komunikacinių, lingvistinių, socialinių, ekonominių, vadybinių ir kitų pozicijų. Keithas Devlinas teigia, jog informacija gali būti vertinga prekė, kurią galima rinkti, saugoti, kopijuoti, parduoti ar pavogtii. Šiame informacijos kaip prekės apibrėžime kartu išvardijami ir informaciniai procesai. Informacija taip pat yra nematomi ir tvirti siūlai, kurie viską suriša pomoderniame globalių komunikacijų pasaulyje. Tradicinė informacijos samprata informacijos moksluose apibūdinama išvestine:
duomenys => informacija => žinios
Keithas Devlinas išskiria duomenis, informaciją ir žinias paprasčiausiai pagal jų egzistavimo vietą: duomenys egzistuoja popieriuje ir kompiuterinėse laikmenose, informacija – kolektyvinėje visuomenės sąmonėje, o žinios – atskiro (žinančiojo) individo sąmonėje. Jeremys Hope ir Tonys Hope išskiria du žinių tipusii: išorinės žinios – įgūdžiai, kurie gali būti perduodami kitiems, ir vidinės žinios – įgūdžiai, nuomonės, intuicija, kurią žmonės turi, bet negali tiksliai apibrėžti. Akivaizdu, kad žinios yra informacijos išvestinė, aukštesnis jos lygmuo ir jos sukuria žinojimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-19
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis25.85 KB
Autoriuspovilas
Viso autoriaus darbų19 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaUtenos Vyturių pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komunikacijos ir informacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Utenos Vyturių pagrindinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą