Išplėstinė paieška
 
 
 

Muitinės informacinė sistema

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įžanga. Pagrindinė dalis. Muitinės informacinės sistemos istorija. Muitinės informacinės sistemos svarba ir struktūra. Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos informacinių sistemų suderinamumas. Elektroninė muitinė - viena Europos Sąjungos (ES) narystės sąlygų. Muitinės informacinė sistema pakeis muitinės veidą. Išvados.

Ištrauka

Lietuvoje, kaip ir daugelyje išsivysčiusių šalių siekiama kurti naują informacinę visuomenę, kurioje informacija tampa strateginiu ištekliumi, sparčiai tobulėja informacinės technologijos, gausėja informacijos ištekliai, valstybinėse ir privačiose organizacijose diegiamos pažangios informacinės sistemos, kurios leidžia valdyti informaciją. Šių technologijų svarba įmonės ar valstybinės institucijos valdyme ar administravime yra neabejotina, jos yra būtinos efektyviam darbui. Europos Komisijos dokumente "Europe’s rolling action plan for information society" kaip vienas iš informacinės visuomenės kūrimo procesų minimas informacinės infrastruktūros vystymas, kuris apima Informacijos sistemų ir duomenų bazių kūrimą, jų turinio didinimą, informacinių paslaugų plėtimą piliečiams, elektroninės prekybos vystymą, taip pat šalies informacinių išteklių gerinimą ir panaudojimą bei jų apsaugos tobulinamą. Šios tendencijos atsispindi ir Lietuvos informacijos visuomenės kūrimo projektuose, kur nemažas dėmesys skiriamas informacijos sistemų ir valstybinių duomenų bazių kūrimui, bei jų integravimui į bendra valstybės informacinę sistemą. Numatoma skatinti ir privačius informacijos paslaugų bei duomenų bazių gamintojus, efektyviau naudoti informacijos išteklius.
Kuriant valstybines informacijos sistemas atsižvelgiama į ekonominį tikslingumą, reikalingumą kompiuterizuoti valstybės valdymo funkcijas, skatinti verslą, kurti naujas darbo vietas. Lietuvoje kuriamos, diegiamos ir toliau plėtojamos šios valstybinės informacinės sistemos:
• savivaldybių informacinė sistema (SAVIVALDYBĖ);
• integruota geoinformacinė sistema (InGIS);
• integruota mokesčių informacinė sistema;
• muitinės informacinė sistema (MIS);
• iždo informacinė sistema;
• valstybinės sienos kontrolės informacinė sistema;
• respublikinė pašto informacinė sistema (PAŠTAS);
• Vyriausybės administravimo informacinė sistema (VADIS);
• Lietuvos integrali bibliotekų informacinė sistema (LIBIS);
• integruota registrų sistema;
• kitos sistemos ( socialinio draudimo -SODRA, darbo bir˛os, kt.).

Muitinės informacinė sistema yra valstybės informacinės infrastruktūros dalis, sujungta su kitų valstybinių institucijų informacinėmis sistemomis. Sistemos vartotojai yra muitinės pareigūnai, kitų valstybinių institucijų darbuotojai, muitinės tarpininkai ir užsienio prekybos subjektai. Sistemoje saugomos informacijos prieinamumą nusako skirtingi informacijos apsaugos ir prieinamumo lygiai ir kriterijai. ("Muitinės infromacinės sitemos sudėtinės dalys". Muitinės departamento prie Finansų ministerijos Informacijos centras). Jau 1991 metais Muitinės Departamente buvo įkurta Informatikos tarnyba, o 1994- ais parengta muitinės informacinės sistemos (MIS) koncepcija bei muitinio tranzito procedūros automatizavimo techninė užduotis. 1995 metais buvo parengtas muitinės informacinės sistemos kūrimo strateginis planas. Pagal jį numatyti darbai, kuriems teikiama pirmenybė. Išskirtos trys pagrindinės kryptys: muitinio tranzito kontrolės, informacinės infrastruktūros ir deklaracijų apdorojimo sistemų kūrimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-31
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis141.66 KB
AutoriusElena
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAsist. Rokas Gulbinas
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinės komunikacijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Muitines informacine sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Asist. Rokas Gulbinas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą