Išplėstinė paieška
 
 
 

Nepakaltinamumas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Nusikalstamos veikos sudėtis. Nusikalstamos veikos sudėties sąvoka. Nusikalstamos veikos sudėties požymiai. Pakaltinamumas ir nepakaltinamumas. Pakaltinamumo sąvoka. Nepakaltinamumo sąvoka. Medicininis nepakaltinamumo kriterijus. Juridinis nepakaltinamumo kriterijus. Nepakaltinamumas ir apsvaigimas nuo alkoholio ar kitų medžiagų. Nepakaltinamumas ir ribotas pakaltinamumas. Nepakaltinamumas ir neveiksnumas. Nepakaltinamumo įrodinėjimo ypatumai. Išvados. Summary.

Ištrauka

Žmogaus elgesį visus jo veiksmus, jų tarpe ir pavojingus visuomenei apsprendžia bei kontroliuoja sąmonė ir valia. Sąmonė ir valia – pagrindinės psichinės žmogaus funkcijos. Bet kas nutinka, jei šios funkcijos sutrinka ir negali veikti visu pajėgumu? Žmogus nevaldo savęs, nesuvokia savo veiksmų galimų pasekmių. O kas, jei toks asmuo nusižengia visuomenės saugomoms vertybėms? Ar visuomenė gali pasmerkti šį asmenį? Arba dar blogiau, jei asmuo, kurio psichika sutrikusi, įvykdo baudžiamojo įstatymo uždraustą veiką, ar toks asmuo gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ir būti nubaustas?
Šiame darbe ir bandysim išsiaiškinti ar asmens sąmoningumas ir valia yra įtraukti į nusikalstamos veikos sudėtį. Taigi šio darbo tikslas yra atskleisti nepakaltinamumą kaip nusikalstamos veikos sudėties požymį.
Tam, kad sužinoti ar nepakaltinamumas yra nusikalstamos veikos sudėties požymis, pirmiausiai reikia išsiaiškinti, ką reiškia "nusikalstamos veikos sudėtis" sąvoka, kas sudaro nusikalstamos veikos sudėtį.
Galime išskirti šiuos darbo uždavinius:
1. pateikti nusikalstamos veikos sudėties sampratą;
2. bendrais bruožais aptarti nusikalstamos veikos sudėties struktūrą;
3. išsiaiškinti pakaltinamumo ir nepakaltinamumo sąvokas;
4. išskirti nepakaltinamumo sąvokos atribojimo kriterijus nuo giminingų sąvokų;
5. aptarti nepakaltinamumo įrodinėjimo teismuose ypatumus.
Atsižvelgiant į aukščiau išvardintus uždavinius rašto darbo struktūrą sudaro trys dalys: "Nusikalstamos veikos sudėtis", "Pakaltinamumas ir nepakaltinamumas" ir "nepakaltinamumo įrodinėjimo ypatumai".
Rašant darbą vadovaujamasi šiuo metu galiojančiais teisiniais norminiais aktais, lietuvių autorių monografijomis, paskaitų metu gauta medžiaga bei teismų praktika. Darbe nagrinėjama tema palyginama su kitų valstybių baudžiamąja teise, senuoju (1961 m.) Lietuvos baudžiamuoju kodeksu bei kaip ši tema buvo suprantama Lietuvoje 1914-1940 metais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-20
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis36.05 KB
AutoriusM.
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word nepakaltinamumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą