Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administraciniai teismai

Administraciniai teismai

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos respublikos teismų sistema. Administraciniai teismai. Administracinių teismų sistema. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo funkcijos. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo struktūra. Apygardos administracinis teismas. Išvados.

Ištrauka

Pagal valdžių pasidalijimo principą Lietuvos Respublikoje egzistuoja 3 valdžios: įstatymų leidžiamoji, įstatymų vykdomoji ir teisminė valdžia. Pagrindinis teisminės valdžios uždavinys - spręsti teisinius ginčus. Teisminę valdžią įgyvendina teismai. Tai nepriklausoma ir savarankiška valdžia. Teismų paskirtis – teisingumo vykdymas sprendžiant nustatyta procesine tvarka baudžiamąsias, civilines ir administracines bylas. Teismų nepriklausomybė nuo kitų valdžios institucijų užtikrinama tuo, kad teismai niekam nepavaldūs, išskyrus įstatymą. Svarbi teismų nepriklausomumo garantija – teisėjų kadencija, neliečiamybė, aukšta socialinė padėtis ir tinkamas materialinis aprūpinimas. Teisėjui negali įsakinėti nei parlamentas, nei vyriausybė. Jis paklūsta tik įstatymui, yra jo saugotojas. Teismo nepriklausomybė – esminė piliečių teisių garantija. Piliečiams teismas kasdieniame gyvenime – bene svarbiausia iš valdžių. Jie yra labiausiai suinteresuoti, kad šia valdžia kitos valdžios nemanipuliuotų. Teisminės valdžios nepriklausomumas ypač svarbus tais laikotarpiais, kai ir įstatymų leidžiamąją, ir vykdomąją valdžią kontroliuoja viena politinė dauguma. Teisminės valdžios nepriklausomumas įkūnija valdžių padalijimą, ji saugo asmenį, garantuoja, kad valstybė gerbs teisę. Teisminė valdžia laiduoja tikslų įstatymų taikymą, teismas kiekvienu konkrečiu atveju užtikrina teisingumą, jis laiduoja įstatymų laikymąsi. Teisminė sistema yra padalinta į 2 sferas: bendrosios kompetencijos teismai ir specializuoti teismai. Specializuoti teismai tai administraciniai teismai- Lietuvoje veikiantys nuo 1999 metų. Skirtingai nuo bendrosios kompetencijos teismų, kuriuose nagrinėjamos baudžiamosios bylos ir ginčai, kylantys iš civilinių, šeimos, darbo, kitų privatinių teisinių santykių, administraciniuose teismuose sprendžiami ginčai, kurie kyla vidaus ir viešojo administravimo, valdymo srityje. Kitaip tariant, administraciniai teismai nagrinėja ginčus, kuriuose bent viena iš šalių yra valstybė, savivaldybė arba valstybės ar savivaldybės institucija, įstaiga, tarnyba, tarnautojas, ir kurie kyla šiems subjektams įgyvendinant vykdomosios valdžios funkcijas.
Šio darbo tikslas- paanalizuoti administracinių teismų veiklą.
Norėdami pasiekti užsibrėžtą tikslą, pirmiausiai turi aptarti administracinių teismų vietą Lietuvos respublikos teismų sistemoje. Taip pat išsiaiškinti koks yra administracinių teismų veikimo principas, kokios jų funkcijos ir struktūros.
Taigi šio darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti Lietuvos Respublikos teismų sistemą.
2. Paanalizuoti Administracinių teismų sistemą ir jos vystymąsi Lietuvos Respublikoje.
3. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo funkcijas ir struktūrą.
4. Apygardos administracinio teismo funkcijas ir struktūrą.
Objektas- Administracinių teismų apžvalga.
Metodai: teisinės literatūros apžvalga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis47.65 KB
AutoriusRomas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Kazakevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administraciniai teismai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • A. Kazakevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą