Išplėstinė paieška
 
 
 

Nuostatos ir stereotipai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Nuostatos. (Įvadas) Nuostatos ir jų esmė. Nuostatų formavimasis ir pasikeitimai. Žmonių suvokimas. Teigiamos ir neigiamos nuostatos. Nuostatos ir elgesys. Nuostatų ir elgesio santykis. Vidinės darnos palaikymas. Nuostatų keitimas - įtikinėjimas. Pirkite! (keletas įtikinėjimo būdų). Pasipriešinimas įtikinėjimui. Stereotipai. (Įvadas) Bendrai apie stereotipus. Kaip atsiranda stereotipai. Stereotipų vaidmuo. Stereotipų kitimas. Prietarai. Diskriminacija.

Ištrauka

Nuostata yra žmogaus parengtis ar predispozicija specifiniu būdų atsakyti į tam tikrus poveikius. Pvz., jei turime nuostatą, kad lietuvių liaudies dainos yra gražios, tai turėsime tendenciją taip žvelgti į kiekvieną iš šių dainų. Mokytojams susidaro nuostatos apie moksleivius (gabūs, nedrausmingi, tingūs ir t.t.), moksleiviams apie mokytojus (nuoširdūs draugai, priekabūs moralizuotojai, geri dalyko specialistai ir pan.). Kaip matome iš pavyzdžių, nuostatos būna daiktų, reiškinių, situacijų žmonių atžvilgiu. Jų turinys ir sąmoningumo lygiai labai įvairūs, dėl to kartais nelengva skirti nuo kitų asmenybės savybių. Kad tai būtų lengviau padaryti, amerikiečių psichologas Šerifas nuostatų apibrėžimą papildo tokiais požymiais:
1. Nuostatos yra išmoktos, o ne įgimtos savybės.
2. Nuostatos yra pakankamai pastovios savybės. Teigiamos nuostatos pasikeitimui reikėtų ilgesnio priešingos kokybės patyrimo.
3. Nuostatos yra susijusios su poreikiais ir tuo skiriasi nuo įpročių, kurie tokio ryšio gali ir neturėti (žinoma, įpročiuose yra poreikis kartoti automatizuotus veiksmus).
Nuostatos siejasi su įsitikinimais. Įsitikinimas yra tam tikrų teiginių pripažinimais teisingais. Tačiau įsitikinimai ne būtinai nuteikia individą elgtis tam tikru būdu.
Nuostatos turi ryšių su nuomonėmis. Nuomonės yra mažiau apibrėžti įsitikinimai. Psichologijoje į nuomones galima žvelgti kaip į nestiprias ir mažiau stabilias nuostatas arba kaip į pradinę sąmoningų nuostatų formavimosi pakopą.
Nuostatos atsiranda ilgainiui, kaupiantis gyvenimo patirčiai - per save ir aplinką. Čia svarbus vaidmuo tenka mokymuisi: tiek klasikinių sąlyginių refleksų, tiek operatinių reakcijų susidarymui pranašaujant. Tačiau prie nuostatų formavimosi prisideda ir išstūmimas - nuslopinti konfliktai ir kognityviniai procesai. Nuostatos supaprastina aplinkos pažinimą ir palengvina individų bei grupių adaptaciją ir veiklą. Patekę į mokyklą, vaikai elgiasi pagal nuostatas, kurios susidarė dar iki mokyklos, stebi ir perima mokyklos tvarką, papročius, santykius su mokytojais ir savo bendraamžiais etalonus ir elgiasi pagal juos.
Nuostatos padeda įsivaizduoti mums daugiau ar mažiau nuoseklų ir integruotą pasaulio vaizdą, kuris savo ruožtu padeda orientuotis ir funkcionuoti dabartyje ir ateityje, remiantis praeities patirtimi/žiniomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis19.92 KB
AutoriusDarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuostatos ir stereotipai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-11-17 IP: 84.15.124.231
    Dopingas sako

    lb geras referatas

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą