Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Žodinio pranešimo reikšmė bendravimo proceso sėkmingumui

Žodinio pranešimo reikšmė bendravimo proceso sėkmingumui

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Žodinis pranešimas. Pranešimo aspektai. Pranešimo priėmimo ypatumai. Sėkmingo bendravimo samprata. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas - tai prasminga sąveika tarp dviejų ar daugiau žmonių.
Žmogus iš prigimties yra sociali būtybė. Ką tik gimusiam kūdikiui jau reikia ne tik maisto, šilumos, bet ir aplinkinių dėmesio bei meilės. Bendravimo prigimtis įžvelgiama žmogaus saviraiškoje, jo sugebėjime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame, jaučiame, kokiais matome save ir mus supančią aplinką. Bendraudami žmonės ne tik sąveikauja, bet ir pažįsta vienas kitą. Asmuo, bendraujantis su kitu, siekdamas geriau suprasti pašnekovą ir svarstomą problemą, pats atsiveria, net ir rizikuodamas. Tik esant tokiam atsivėrimui, bendravimas turi prasmę. Sėkmingas bendravimas yra svarbi visaverčio gyvenimo dalis, teigiamų emocijų šaltinis. Gebėjimas bendrauti žymia dalimi lemia sėkmę daugelyje profesinės veiklos sričių. Dažnai jis vertinamas ne mažiau nei dalykinės žinios ir profesiniai įgūdžiai.
Taigi, bendravimas atskleidžia savo prasmę ne tik kaip malonumo siekimas, bet ir kaip vertybė, praturtinanti abi bendraujančias puses.
Darbo tikslas: išsiaiškinti žodinio pranešimo reikšmę bendravimo proceso sėkmingumui.
Darbo uždaviniai:
1) apibrėžti žodinio pranešimo sampratą;
2) išanalizuoti pranešimo aspektus;
3) apibrėžti, kas tai yra sėkmingas bendravimas.
Verbaline komunikacija vadinama žodinė komunikacija. Tai pranešimai, išreikšti lingvistinėmis priemonėmis. Verbalinis kodas iš viso gyvojo pasaulio būdingas tik žmonėms. Palyginti su neverbaliniu, jis yra tobulesnis ir sudėtingesnis. Verbalinis kodas susiformavo vėliau nei neverbalinis, tačiau pastarojo neišstūmė. (B.Grebliauskienė, N. Večkienė, 2004)
Komunikacijos būtinumą iškėlė ir ištobulino visuomeninis žmonių gyvenimas. Žmonėms siekiant bendrų tikslų, reikėjo išmokti pažinti kitų žmonių veiksmus, mintis, iškilo būtinumas kviestis į pagalbą kitus- kooperuoti savo pastangas. Bendra veikla istoriškai susiformavo sudėtingas komunikacijos formas. Žmonės išmoko vieni kitus suprasti iš mimikos, pantomimikos, gestų. Atsirado tobuliausia žmonių komunikacijos priemonė – kalba.
Verbalinis bendravimas – tai tarpusavio sąveika, naudojant kalbos ženklus tarp dviejų ir daugiau žmonių. Rašytinis bendravimas vyksta tuomet, kai informacijai perduoti pasitelkiamas raštas. Kalbėjimas – tai visų pirma improvizacija. Negalima pasirinkti patogaus kalbėjimui laiko ir negalima laisvalaikio skirti minčių kaupimui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis14.37 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaPanevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zodinio pranesimo reiksme bendravimo proceso sekmingumui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą