Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>E-vyriausybė: teorija ir praktika

E-vyriausybė: teorija ir praktika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Viešųjų sprendimų internetinės paramos teoriniai aspektai. Elektroninės vyriausybės samprata. Viešųjų elektroninių paslaugų samprata. Viešųjų elektroninių paslaugų poreikis. Elektroninė demokratija. E-vyriausybė atskirose valstybėse: bruožai ir strategija. Bendroji apžvalga. Šalių, diegiančių e-vyriausybės projektus, analizė. E-vyriausybė Lietuvoje. E-vyriausybė Naujojoje Zelandijoje. E-vyriausybė Didžiojoje Britanijoje. E-vyriausybė Jungtinės Amerikos Valstijose. E-vyriausybė Švedijoje. Išvados.

Ištrauka

Viešųjų elektroninių paslaugų teikimas pastaruoju metu yra viena iš svarbiausių, o neretai ir tampa pati svarbiausia daugelio pasaulio valstybių vyriausybių strategijos dalimi. Daugelio šalių vyriausybės įžvelgia didelę naudą pereinant nuo viešųjų paslaugų teikimo įprastais būdais (paprastai grįstų tiesioginiu bendravimu bei popierinių formų pildymu) prie viešųjų paslaugų teikimo elektroninėmis formomis.
Perėjimas nuo viešųjų paslaugų teikimo įprastais būdais prie viešųjų paslaugų teikimo elektroninėmis formomis (daugiausia - Internetu), yra ne tik pageidaujamas piliečių, bet ir suteikia pranašumų pačioms vyriausybėms.
Įvairiose šalyse atlikti tyrimai rodo, kad daugelis paslaugų, pradėjus jas teikti elektronine forma, atnešė labai gerus rezultatus ir ne tik pagerino paslaugos teikimą, bet ir leido sumažinti paslaugų teikimo kaštus. Jeigu 1996 metais pasaulyje buvo tiktai trijų vyriausybių iniciatyvos, susijusios su viešųjų elektroninių paslaugų teikimu, tai dabar jų priskaičiuojama daugiau nei 200.
Šio darbo tikslas – pateikti ir išanalizuoti e-vyriausybės sampratą bei su ja susijusias viešąsias elektronines paslaugas, pasinaudojant atskirų valstybių praktika šioje srityje.
Darbo uždaviniai: a) išanalizuoti e-vyriausybės sampratą;
b) pateikti e-vyriausybės privalumus;
c) aptarti viešąsias elektronines paslaugas;
d) išanalizuoti Lietuvos ir kitų penkių pasaulio šalių praktiką diegiant e-vyriausybę.
Referatas sudarytas iš dviejų dalių: pirmosios – viešųjų sprendimų internetinės paramos teoriniai aspektai, kurioje nagrinėjama elektroninė vyriausybė, viešosios elektroninės paslaugos, pateikiama e-valdžios tikslas, privalumai, organizavimo koncepcija; antrosios – e-vyriausybė atskirose valstybėse: bruožai ir strategija, kurioje pateikiama Lietuvos pavyzdys ir dar penkių pasaulio valstybių, diegiančių e-vyriausybės koncepcijas.
Referatui paruošti buvo naudojama informacija iš Interneto, ją papildant N. Paliulio ir Informacinės visuomenės komiteto parengtais moksliniais darbais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis593.72 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Evyriausybe teorija ir praktika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą