Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kognityvinė psichologija>Garsų, spalvų, šviesos ir temperatūros poveikis atsipalaidavimui

Garsų, spalvų, šviesos ir temperatūros poveikis atsipalaidavimui

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Garsų poveikis atsipalaidavimui. Spalvų poveikis atsipalaidavimui. Chromoterapija. Šviesos poveikis atsipalaidavimui. Temperatūros poveikis atsipalaidavimui. Kvapų terapija. Išvados.

Ištrauka

Kad didesnė žmogaus organizmo ekspozicija gamtai, švarus, gaivus, fitoncidais įsodrintas oras, saulė, taisyklingas kvėpavimas, sisteminga raumenų veikla, saikinga mityba, vandens maudyklės, talasoterapija (jūrų klimato poveikis), kiti kurortiniai veiksniai bei procedūros stiprina sveikatą ir gydo, - žinoma seniai. Jau pirmykštis žmogus savo būstą įsirengdavo taip, kad jo anga išeitų į saulę, o valgydavo tik tiek, kiek reikėjo alkiui numalšinti.
Pavargęs žmogus visais laikais ėjo pailsėti į gamtą. Kas natūralu - tai sveika, tikra ir patikrinta laiko. Gamta - savotiška gydykla. Jei žmogus dažniau kreiptųsi į gamtą, klausytųsi jos muzikos, pajustų skonį, uostų kvapus, būtų jis sveikas (5).
Atsipalaidavimas, relaksacija (lot. relaxatio) - organizmo gebėjimas atpalaiduoti raumenis (fizinis atsipalaidavimas) ir panirti į ramybės būseną, nusiraminti (psichinis atsipalaidavimas). 15-20 min. giluminio atsipalaidavimo tolygu 2-3 val. geros kokybės miego.
Tačiau šiomis dienomis plačiai paplitusi nuomonė, kad didžiausią reikšmę praktinėje medicinoje turi konservatyvus (terapinis) arba chirurginis gydymas, o svarbiausia konservatyvaus gydymo priemonė yra vaistai. Tai tiesa. Tačiau garsai, spalvos, šviesa ir temperatūra taip pat turi įtakos žmogaus sveikatai ir atsipalaidavimui, taip pat ir gydo.
Veidrodiniame Nemuno paviršiuje skendinčios pušys, žydinčios alyvos, pievų gėlės yra tarsi sustingusi muzika, savaip skamba ir vasaros danguje kaleidoskopiškai besikeičiantys fantastiški debesų piešiniai, rugsėjo nakties žvaigždės, lietaus lašai ir šlamantys medžių lapai. Visa tai harmoningai įsilieja į vidinį mūsų pasaulį, mūsų svajones, viltis, džiaugsmus ir liūdesį. Šiuos teiginius puikiai iliustruoja M.K.Čiurlionio simfoninės poemos "Miške", "Jūra", L.van Bethoveno "Elizai" ("Für Elise"), F.Listo "Paguoda" ("Consolation") ir daugelis kitų muzikos kūrinių (5).
Ne kiekvienas dar žino, kad pasaulyje nuo senų senovės žinoma psichoterapijos rūšis - muzikos psichoterapija. Vietoj tablečių nuo nerimo, baimių, depresijos, įtampų, priklausomybių žmogui siūloma pasiklausyti muzikos. Terapijos specialistas intuityviai randa paciento akustinį kodą, kaip savotišką akustinį DNR, esantį jame. Akustinis paciento portretas nupiešiamas pagal balsą, jo tembrą, muzikos supratimą, pagal tai, kokią muziką jis mėgsta ir pan. Visa tai atspindi žmogaus vidinę visumą (8).
Teigiama, kad garsai daro didelį poveikį mūsų psichikai. Vienaip mus veikia triukšminga roko baladė, o kitaip — Bacho sonatos. Dabar madinga muzikos terapija, sakoma, kad klasikinė muzika padeda susikaupti, atsipalaiduoti, o štai ritmiškos, šokių melodijos — išlieti energiją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-12
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis32.53 KB
AutoriusEdythe
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word atsipalaidavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą