Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Areštuoto turto įkainojimas, saugojimas ir administravimas

Areštuoto turto įkainojimas, saugojimas ir administravimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546
Aprašymas

Summary. Įvadas. Areštuoto turto įkainojimas. Rinkos vertės sąvoka užsienio valstybėse. Turto vertės nustatymo metodai. Lyginamosios vertės metodas. Atkuriamosios vertės metodas. Naudojimo pajamų vertės metodas. Ypatingosios vertės metodas. Turto vertintojo sąvoka, reikalavimai, vertintojų grupės. Turto vertinimą atliekantys ir prižiūrintys subjektai. Areštuoto turto saugojimas. Areštuoto turto administravimas. Problemų, kylančių iš turto vertinimo, saugojimo ir administravimo apžvalga, įvertinimas ir sprendimo būdai. Išvados. Pasiūlymai.

Ištrauka

Turto areštu priverstinai apribojamos skolininko nuosavybės teisės į turtą, siekiant užtikrinti įrodymus ar civilinį ieškinį, galimą turto konfiskavimą, taip pat baudų bei nesumokėtų įmokų išieškojimą, kreditorių reikalavimų patenkinimą, kitų reikalavimų ir įsipareigojimų įvykdymą.
Lietuvos Respublikoje turtą areštuoti gali teismai, antstoliai, prokurorai, Valstybinė mokesčių inspekcija ir kitos valstybės institucijos bei pareigūnai, tačiau skolininkai dažniausiai susiduria su antstolių vykdomu turto areštu. Taigi šiame darbe bus apžvelgiama areštuoto turto įkainojimo, saugojimo ir administravimo ypatumai ir problemos antstolių vykdomų turto areštų mastu.
Pastaraisiais metais Lietuvos Respublikos teisės sistemoje vyko permainos: įvykdyta antstolių reforma, įsigaliojo daug naujų teisės aktų, visai neseniai baigė formuotis turto vertinimo sistema. Pirmaisiais turto vertinimo paslaugų vartotojais tapo nekilnojamojo turto pirkėjai ir pardavėjai, paskolas išduodantys bankai, draudimo įmonės ir kt. Ilgainiui šis sąrašas plėtėsi, apimdamas vis naujas ekonominio gyvenimo sritis. Šiuo metu Lietuvoje veikia 113 turtą vertinančių įmonių, kuriose dirba apie 220 turto vertintojų bei apie 380 turto vertintojų asistentų.
Vykdant turtinio pobūdžio teismų sprendimus išieškoma iš skolininko turto. Antstolis surastą skolininko turtą privalo areštuoti, įkainoti, užtikrinti jo saugojimą ir prireikus administravimą, numatytą kaip vieną iš priverstinio vykdymo priemonių įsiskolinimui padengti.
Turto areštas sukelia teisines pasekmes asmeniui, kurio turtas areštuotas, nuo turto arešto akto paskelbimo jam momento, o nesant galimybės paskelbti - nuo turto arešto akto įregistravimo turto arešto aktų registre momento, jei kiti įstatymai nenustato kitaip. Tretiesiems asmenims turto areštas sukelia teisines pasekmes nuo turto arešto akto įregistravimo turto arešto aktų registre.
Areštuoto turto įkainojimo, saugojimo ir administravimo tema yra labai aktuali, kadangi įvykus antstolių reformai, paprastai skolininkai dar nelabai žino, kaip vykdomas jų areštuoto turto įkainojimas, koks asmuo gali būti skiriamas turto vertintoju (ekspertu), saugotoju, administratoriumi, kokie yra turto vertintojo (eksperto) nušalinimo pagrindai, kaip apginti pažeistas teises, susijusias su turto vertinimu, saugojimu, administravimu. Daugiausia problemų kyla dėl turto įkainojimo - tai rodo paduodamų teismui skundų dėl antstolių veiksmų skaičius. Šių skundų nagrinėjimas labai užvilkina vykdymo procesą bei sudaro nemažą krūvį teismams. Taigi areštuoto turto įkainojimas, saugojimas ir administravimas yra vieni svarbiausių vykdymo proceso veiksmų.
Baigiamojo darbo tikslas – išanalizuoti ir įvertinti antstolių vykdomą areštuoto turto įkainojamą, saugojamą ir administravimą Lietuvos Respublikoje.
Šiam tikslui įgyvendinti, Baigiamajame darbe siekiama:
1. Supažindinti su turto arešto, rinkos vertės sąvokomis.
2. Apžvelgti turto vertinimo būdus, dažniausiai naudojamus metodus turto vertei nustatyti Lietuvos Respublikoje ir palyginti su užsienio valstybėmis.
3. Aptarti turto vertintojų grupes, kvalifikacijas, turto vertintojams keliamus reikalavimus.
4. Apžvelgti LR ir tarptautines organizacijas, vykdančias turto vertinimo veiklos priežiūrą ir norminimą.
5. Išanalizuoti iš areštuoto turto įkainojimo, saugojimo ir administravimo kylančias problemas, jų sprendimo būdus, padaryti išvadas ir pateikti pasiūlymus.
Baigiamojo darbo objektas – areštuotas turtas.
Baigiamasis darbas atliktas remiantis teisės aktų, literatūros analizės ir lyginamuoju metodais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-31
DalykasBaudžiamosios teisės diplominis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis41 puslapis 
Literatūros šaltiniai39 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis83.65 KB
AutoriusIncognito
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaKauno jėzuitų gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Arestuoto turto ikainojimas saugojimas ir administravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą