Išplėstinė paieška
 
 
 

Skyrybos

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Skyrybų bruožai ir priežastys. Sutuoktinių tarpusavio santykiai ir skyrybų pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Bendrame šeimos gyvenimo kelyje sutuoktinių tyko daugybė pavojų, vargų ir netikėtumų. Šeimos gyvenimas - nuolatinis vyro ir žmonos bendravimas - retsykiais pertraukiamas ginčais, konfliktais ir nusivylimais. Gaila, bet ne visos šeimos kliūtys ir negerovės lengvai įveikiamos, ne visi ginčai ir nesutarimai vedusiųjų nugalimi vardan santuokos ir šeimos išsaugojimo. Neretai jie priartina skyrybas, t.y santuokinių ryšių nutraukimą. Kad santuoka ir šeima išliktų, aktualu išsaugoti abipusį jausmą, savitarpio supratimą, gebėjimą vienas kitu rūpintis, mokėjimą išklausyti.
Skyrybos - tai santuokos panaikinimas, vyro ir žmonos santuokinių ryšių pabaiga, grąžinant abiems sutuoktiniams tą pačią teisinę padėtį, kurią jiedu turėjo prieš susituokiant.
Norint sukurti gerus, meile pagrįstus tarpusavio santykius, būtina suvokti, kad mylėti kitą žmogų yra menas. Tačiau mes nepajėgiame pripažinti, kad visi žmonės yra skirtingi, stengiamės juos pakeisti, o reikėtų juos įvertinti, jais tikėti ir priimti tokius kokie yra. Galbūt ir skyrybų būtų galima išvengti.
Skyrybos - grynai juridinis aktas, įteisinantis jau suirusius vyro ir žmonos santykius, sugriuvusį šeimos pastatą. Ištuoka- dviejų žmonių, sukūrusių santuoką, pralaimėjimas.
Mūsų šalyje prieš vedybas dauguma mano, kad tuokiasi iš meilės, o kai skiriasi tai mažuma nurodo, kad meilė paskatino susituokti. Ištuokos, kaip santuokos nutraukimo, galima išskirti šias fazes:
1) Emocinė ištuoka. Šiame etape blėsta vedusiųjų jausmai, prarandamas tarpusavio pasitikėjimas, atsiranda abejingumas ar net neapykanta vienas kitam. Svarbiausias šio etapo bruožas - paprasčiausias nemokėjimas gyventi kartu. Tiesiog pasidaro sunku bendrauti ir išsaugoti jausmus vienas kitam.
2) Fizinė ištuoka. Vedusiųjų santykiai dar labiau atšąla, vengiama lytinių santykių arba visai jų atsisakoma. Abipusį bendravimą lydi nuolatiniai konfliktai, vyras ir žmona pradeda gyventi atskirai, užsidarydami vienas nuo kito savame emocijų ir jausmų pasaulyje.
3) Juridinė ištuoka. Ji juridiškai įregistruoja jau mirusią santuoką.
Skyrybos labai paveikia tolimesnį žmogaus gyvenimą, išmuša jį iš įprastinio, ramaus, nusistovėjusio ritmo. Dažnai sutuoktinių gyvenime atsiranda iliuzija, jog visa, kas geriausia, jau praeityje. Sunkiausiai suvokiame, jog tarpusavio santykiai ne sustojo nė akimirkai o tik pereina kitą stadiją. Sutuoktiniai dažniausiai nepastebi kaip keičiasi jų jausmai.Vėliau išryškėję sutuoktinio nedorybės, tai anksčiau nepastebėtų charakterio bruožų realus atspindys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-26
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.88 KB
AutoriusRamunė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skyrybos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Alytaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą