Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Valstybės ūkio subjektai, neturintys juridinio asmens teisių

Valstybės ūkio subjektai, neturintys juridinio asmens teisių

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Juridinio asmens sąvoka. Ūkio subjektai, neturintys juridinio asmens teisių. Individuali įmonė. Tikroji ūkinė bendrija. Komanditinė ūkinė bendrija. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Asmenys Lietuvos Respublikos Civiliniame Kodekse skirstomi į fizinius ir juridinius. Fizinis asmuo – tai natūralus subjektas – žmogus. Fizinis asmuo yra civilinės teisės subjektų pagrindas. Visi kiti civilinės teisės subjektai yra sukurti žmogaus, remiantis viešosios ir privatinės teisės normomis.Juridinis asmuo – išvestinis, nenatūralus civilinės teisės subjektas. Kaip žinome, pagrindinis civilinių teisių subjektas yra žmogus, jis ir sukuria juridinius asmenis. Visi nenatūralūs civilinės teisės subjektai kuriami viešosios ir privatinės teisės normomis. Sukurtieji asmenys gali būti pripažįstami juridiniais asmenimis, arba ne.
Šiame referate aptarsiu juridinio asmens sąvoką ir ūkio subjektus, kurie neturi to juridinio asmens teisių.
Darbo tikslas : ūkio subjektai, neturintys juridinio asmens teisių.
Darbo uždaviniai :
- atskleisti juridinio asmens sąvoką;
- išanalizuoti ūkio subjektus, kurie neturi juridinio asmens teisių.
Civilinės teisės subjektų sistemos pagrindas yra žmogus – natūralus subjektas. Juridinis asmuo yra išvestinis (nenatūralus) civilinės teisės subjektas. Jau Romos šaltiniuose buvo teigiama, kad teisė egzistuoja tik dėl žmogaus, kuris ir yra tikrasis bei natūralus jos subjektas, o visi kiti civilinės teisės subjektai yra sukurti žmogaus remiantis viešosios ir privatinės teisės normomis, t.y. jie gali būti pripažinti juridiniais asmenimis arba tokiais nelaikomi. Pavyzdžiui, kol ne buvo priimtas Civilinis Kodeksas, ūkinės bendrijos nebuvo juridiniai asmenys, o tapo juridiniais tik po jo priėmimo.
Taigi bendriausiais bruožais juridinis asmuo civilinėje teisėje apibūdinamas kaip įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri civiliniuose teisiniuose santykiuose reiškiasi kaip savarankiškas subjektas [1,p.155].
Įvairių šalių civiliniai kodeksai arba visiškai neapibrėžia juridinio asmens, arba apibrėžia bendrais bruožais. Lietuvos CK 2.33.straipsnyje juridinis asmuo apibūdinimas kaip savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-16
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis27.49 KB
AutoriusIrma
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes ukio subjektai neturintys juridiniu teisiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą