Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Komunikacija>Tarptautinė dalykinė komunikacija: Ispanija

Tarptautinė dalykinė komunikacija: Ispanija

  
 
 
1234567
Aprašymas

Bendra informacija. G.Hofstede kultūrų klasifikavimo modelis - Ispanijoje. Galios distancijos sąvoka. Sėkmės reikšmė. Ispanų darbo etika. Sprendimai. Vidurinio lygmens vadovas. Tendencijos apie moterys. Vadovai ir pavaldiniai. Neapibrėžtumo vengimo indeksas Ispanijoje. Individuali – kolektyvizmo dimensija. Individualizmo – kolektyvizmo socialinė norma. Tarpininkas. Vyriškumo-moteriškumo dimensija. Perdėtas vyriškumo rodymas. Patarimai užsienietėms verslininkėms. Vyriškumo skirtumai organizacijoje. Ilgalaikės orientacijos indekso vertė. Dovanos. Ilgalaikės orientacijos organizacijoje skirtumai.

Ištrauka

Ispanijos karalystė – trečioji pagal dydį Europos Sąjungos valstybė. Valstybė užima didžiąją dalį Pirėnų pusiasalio, jai priklauso ir Kanarų, Belearų salos bei miestai Šiaurės Afrikoje Ceauta ir Meilila. Gyventojų skaičius apie – 40 mln.
Kaip ir daugumoje Europos šalių, Ispanijos ekonomikoje dominuoja paslaugų sektorius, kuris 2001 m. sudarė 66,2 % BVP. Pramonės sektoriuje sudaro – 21,1 %, statyba – 9,1 %, žemės ūkis, miškininkystė ir žuvininkystė sudaro – 3,6 % BVP.
Ispanijai įstojus į ES pakilo užsienio prekybos ir investicijų lygis. Importas augo greičiau nei eksportas dėl importinių vartojimo prekių paklausos vidaus rinkoje.
Eksportas – 132 mlrd. eurų, t.y. 20 % BVP. Eksportuojami produktai: technika, mašinos, maisto produktai, kitos plataus vartojimo prekės.
Importas – 168 mlrd. eurų, t.y. 26 % BVP. Importuojami produktai: technika ir įrengimai, kuras, cheminės medžiagos, pusgaminiai, maisto produktai.
Pagrindiniai Ispanijos prekybos partneriai yra ES šalys: Prancūzija, Vokietija ir Italija. Kiti svarbūs partneriai: Didžioji Britanija, JAV, Lotynų Amerikos šalys.
Ispanija yra ir Lietuvos užsienio prekybos partneris. Lietuvos eksportas į Ispaniją ir importas iš Ispanijos sudarė 1,3 % Lietuvos prekybos apyvartos.

G.Hofstede kultūrų klasifikavimo modelis - Ispanijoje

GALIOS DISTANCIJOS SĄVOKA

Galios distancija – hierarhiškai galios distancija tarp boso ir pavaldinio yra skirtumas tarp laipsnio, iki kurio bosas nulemia pavaldinio elgesį, ir laipsnio, iki kurio pavaldinys nulemia boso elgesį. Ispanųverslo įmon valdoma vienvaldysts principu arba kaip imperija, kurios visa valdžia sutelkta vieno arba kelių asmenū rankose. Darbuotojai suskirstyti pagal lygmenis, kurių kiekvienas pavaldus aukštesniajam. Asmens prestižą, tiek korporacinėje aplinkoje, tiek kitur visuomenėje, lemia jo padėtis hierarhinėje struktūroje, bet ne geri rezultatai ar kompetencija. Itin didelę reikšmę turi vyresnumas. Pirmiausia priklauso kilimas karjeros laiptais, kuris reiškia aukštesnę padėtį ir geresnį vardą. Ispanams nesvarbu, kaip amerikiečiams siekti sėkmės. Ispanas kreipia dėmesį į asmens titulą. Ispanai linkę dirbti vienoje įmonėje ir laukti paaukštinimo, kurį turi gauti , bet ne imtis naujo darbo, net jei jis įdomesnis.

Sėkmės reikšmė
Vyrauja išdidumo ir garbės jausmas, bet ne praktiškumas. Firma, turinti šimtametę istoriją ir tradicijas tvarkanti verslo reikalus, laikoma tokia įspūdinga, kaip nauja verslo įmonė, naudojanti šiuolaikinius valdymo metodus ir puikiai realizuoja savo gaminius. Kadangi dauguma ispanų bendrovių yra mažos ir valdomos šeimos, kad ateinančių metų tikslai bus tokie pat kaip ir praėjusių. Mažų ir vidutinio dydžio įmonių darbuotojai dažnai stokoja formalaus verslo išmanymo. Todėl dažnai stinga suderinto darbo. Kita vertus, sakoma, kad individualybė ir sveika konkurencija gali daryti žalingą poveikį.

Ispanų darbo etika
Diduma ispanų siekia darbo ir laisvalaikio pusiausvyros. Į tarnybą žiūri kaip į būdą užsidirbti pragyvenimui, bet ne į kaip darbą – malonumą. Ispanu nuomone, žmogui didelis nuostolis, jei jis aukoja pramogas, šeimą, kitus pasitenkinimą teikiančius gyvenimo dalykus.
Ispanai mėgsta daug laisvesnį darbo tempą nei kitų kultūrų žmonės. Iš ryto vieną kitą valandą praleidžia skaitydami spaudą, šnekučiuodamiesi su kolegomis, skirdami pusryčiams. Tarp 13.30 – 16.00 val. yra siesta, neskubių pietų metas. O darbo diena baigiasi 19.00 val.
Lėtesnį darbo tempą paaiškina tai, kad asmeniniai tikslai ir pasiekimai yra mažai susiję su darbo vieta. Ispanas nemano, kad norėdamas pagerinti savo padėtį turėtų smarkiau ar ilgiau dirbti. Ispanija turi labai stiprius darbo apsaugos įstatymus, todėl galimybė darbuotojui būti atleistam – labai menka.

Sprendimai
Autokratinis vadovavimo stilius lemia, kad galtinai sprendžia vyriausioji vadovybė, sprendimas niekada nesiremia visuotiniu sutarimu. Bendrovės aukščiausiojo rango asmenys apžvelgia daugelio įvairių skyrių pranešimus, bet jie neprivalo vadovautis žemesniųjų pagal rangą nurodymais. Taip pasielgti reikštų parodyti savo silpnumą ir neveiksmingumą.
Dėl įvairių priežasčių pavaldiniai patys nenori rodyti iniciatyvos ar viešai reikšti savo nuomonę. Galbūt jie taip elgiasi iš pagarbos vyresnybei, bei iš baimės apsikvailinti, o gal abejodami tuo, kad tuo poelgiu ką nors pasieks. Jeigu sprendimas, darantis poveikį įmonės vidaus reikalams, nesulaukia plataus pritarimo, kartais gali parsiveržti darbuotojų protestai. Tokiu atveju sprendėjai galbūt pasiduos spaudimui ir pakartotinai apsvarstę pakeis savo sprendimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-10
DalykasKomunikacijos kursinis darbas
KategorijaKomunikacija
TipasKursiniai darbai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.61 KB
Autoriusnaomi
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasDoc. Raimonda Minkutė-Henrickson
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine dalykine komunikacija Ispanija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • Doc. Raimonda Minkutė-Henrickson
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą