Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Komunikacija>Dalykinė komunikacija su verslo partneriais iš Japonijos

Dalykinė komunikacija su verslo partneriais iš Japonijos

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įžanga. Japonų tauta. Bendravimas. Verbalinis bendravimas. Neverbalinis bendravimas. Klausymosi įpročiai. Pokalbiai. Tinkamos temos. Netinkamos temos. Humoras. Verslo etiketas. Kreipimasis. Pasisveikinimas, susipažinimas. Susitikimų planavimas. Punktualumas. Laiko paskirstymas. Derybų ypatumai. Dokumentai. Bendrasis etiketas. Apranga. Sėdėjimas. Valgymas. Rūkymas. Arbatpinigiai. Alkoholis, tostai. Dovanų teikimas. Požiūris į kitataučius. Moterų padėtis Japonijoje. Išvados.

Ištrauka

Atkūrus nepriklausomybę, Lietuva tapo atvira pasauliui, o tai reiškia, kad atsirado galimybė bendradarbiauti su daugeliu šalių ir užmegzti verslo kontaktus. Mes pradėjome iš naujo mokytis tarptautinės komunikacijos nuostatų, leidžiančių sėkmingiau ir efektyviau bendradarbiauti su užsienio partneriais.
Plečiantis tarptautinei prekybai ir moksliniams bei politiniams mainams, akademiniai sluoksniai, tarptautinės organizacijos, netgi vyriausybės stengiasi tobulinti bendradarbiavimą ir dialogą. Siekiant šio tikslo, ne tik mokomasi daugiau svetimų kalbų, bet ir palankiau suprantami kitų tautų papročiai ir kultūra. Kad būtų galima įgyvendinti šį tikslą, kuriamos dvitautės bei tarptautinės institucijos; daugelio didelių kompanijų personalo ir mokymo vadybos skiria nemažai pinigų kultūrinėms ir tarptautinėms programoms bei instruktažams, kurie rengiami darbuotojams, atstovaujantiems kompanijai užsienyje.
Šio darbo tikslas – išnagrinėti Japonijos kultūros ypatumus, turinčius įtakos dalykiniam komunikavimui ir surasti efektyvius verslo santykių būdus. Aptarsime, kokie yra bendravimo ir bendradarbiavimo su japonais išskirtinumai, kaip į juos reaguoti, nedaryti klaidingų žingsnių dėl nežinojimo ir neteisingos interpretacijos. Referato objektas – dalykinė komunikacija su Japonijos partneriais.

Vieniems jie jautrūs ir subtilūs meno vertintojai ir gamtos garbintojai, kitiems karingi ir paklusnūs samurajų palikuonys, išugdę Antrojo pasaulinio karo mirtininkus - kamikadzes ("dievų vėjas"), tretiems darbo fanatikai, savos firmos patriotai, nežinantys kas tai yra ekonominis streikas. Dar kiti nuoširdžiai tvirtins, kad japonai - patys protingiausi.
Bet apie viską nuo pradžių. Japonai –turbūt pati gryniausia tauta pasaulyje. Šalyje japonai sudaro 99,4 proc.gyventojų, o likusius 0,6 proc. – beveik išimtinai korėjiečiai. Diduma gyventojų išpažįsta sintoizmą ir budizmą, apie 2 proc- krikščionių tikėjimą.
Japonų kultūra yra viena iš formaliausių pa¬saulio kultūrų. Formalus elgesys pasireiškia kasdien: geriant arbatą ar nusilenkiant, bendraujant su geiša ir vyrui bendraujant su žmona, tėvui su vaiku ir žmonai su savo anyta - visais atvejais paisoma sudėtingų elgsenos normų. Visokiems santykiams ir ryšiams yra nustatytos tam tikros taisyklės. Spontaniškumas japonams nebūdingas: spontaniškumui reikia specialaus laiko ir aplinkos, o tokia pasitaiko paprastai prie taure¬lės sakės.
Priklausymas grupei japonų supratimu yra brandumo požymis. Jokiai grupei nepriklausantis japonas pasijustų pažeidžiamas ir greičiausiai nepritaptų prie visuomenės. Ippiki ookami (vieniši vilkai) laikomi savanaudžiais ir nevertais pasitikėjimo. Posakį derukuri wa utareru – "labiausiai išsikišusi vinis įkalama pirmiausia" – Japonijoje visi labai gerai žino. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-21
DalykasKomunikacijos kursinis darbas
KategorijaKomunikacija
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis96.1 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVirginija Chreptavičienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dalykine komunikacija su verslo partneriais is Japonijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Virginija Chreptavičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą