Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kognityvinė psichologija>Vizualinis dėmesys ir jo sutrikimai

Vizualinis dėmesys ir jo sutrikimai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įžanga. Vizualinis dėmesys. Vizualinio dėmesio mechanizmo pagrindiniai komponentai. Vizualinis ieškojimas. Vizualinio dėmesio rūšys. Vizualinio dėmesio sutrikimai. Vizualinis nepaisymas. Balinto sindromas.

Ištrauka

Dėmesys yra vienas iš sudėtingiausiai apibrėžiamų terminų psichologijoje. W. Jamesas teigė, "Kiekvienas žino kas yra dėmesys", tačiau arčiau tiesos butų toks pasakymas" Niekas nežino, kas yra dėmesys". Dėmesio sąvoka taip sunku apibrėžti, todėl kad dėmesys nėra vien tik viena paprasta sąvoka, bet į jo apibrėžimą įeina daug įvairių psichologinių reiškinių. Nors mes visi turime subjektyvią nuomonę, kas yra dėmesys, tačiau ši reikšmė yra skiriasi priklausomai nuo situacijos. Nepaisant to, kad senos dėmesio psichologijos teorijos yra modifikuojamos arba net uždraudžiamos, pradinės prielaidos vis dar turi didelę įtaką dabartinėms dėmesio psichologijos atstovų teorijoms. Dabar, stengiantis rasti tinkamiausią ir tikslų atsakymą į klausimą "kas yra dėmesys", atsižvelgiama ir į dėmesio biologinę, neuropsichologinę, funkcinę reikšmę. Kognityvinėje neurologijoje dėmesys yra lyg nervinė sistema informacijos atrinkimui, iš dalies panaši į regos, motorinę ar klausos sistemas.
Vizualinis dėmesys gali būti palyginamas su judančiu "dėmesio prožektoriumi" ("spotlight"), apšviečiančiu tik mažą regos lauko dalį. Vizualinis dėmesys – selektyvus žvilgsnio nukreipimas į regos lauke esanti domimą objektą. Į regos nervą nuolat patenka be galo daug informacijos ( apie 107-108 bitų per sekundę). Mes nesame nepajėgūs pilnai apdoroti šią informaciją, taigi vizualinis dėmesys yra kaip filtras, apribojantis (suvaržantis) vizualinį informacijos apdorojimą (5). Vizualinis dėmesys reikalauja nemažai kognityvinių gabumų, kurie susiję su informacijos ieškojimu ir identifikacija (6).
Vizualinio dėmesio mechanizmo pagrindiniai komponentai yra šie:
Dominos objekto išskyrimas iš bendro vaizdo;
Informacijos srauto, einančio per neuronus, kurie sudaro regos sistemą, kontrolė;
Dėmesio perkėlimas nuo vieno objekto prie kito.
Dėmesys gali būti klasifikuojamas daugeliu būdų, remiantis įvairiais aspektais (1). Atsižvelgiant į stimulus, Postneris išskyrė dvi dėmesio sistemas: vidinę, kurią yra kontroliuoja subjekto tikslai ir ketinimai, ir išorinę, kuri automatiškai perkelia dėmesį, atsižvelgiant į aplinkos stimulą. Išorinė dėmesio sistema visiškai nepriklauso nuo subjekto valios ir negali būti ignoruojami. Atsižvelgiant į subjektą, jis gali perkelti dėmesį į naują vietą regimajame lauke be jokių judesių (paslėptas dėmesys).Slaptas dėmesys yra siejamas su išorine dėmesio sistema (2). Kaip teigia Teismanas et. al. (1984), tokį dėmesio perkėlimą įtakoja tos vaizdo dalys, kurios skiriasi nuo kitų nors vienu aspektu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-14
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis26.39 KB
Autoriusdovile
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vizualinis demesys ir jo sutrikimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą