Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinės sistemos: AB "Lietuvos geležinkeliai"

Informacinės sistemos: AB "Lietuvos geležinkeliai"

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Naujų informacinių sistemų ateitis. Nuolat tobulinami ryšiai. Daugiau paslaugų keleiviams. Naujos informacinės technologijos IX tarptautiniame geležinkelių transporto koridoriuje. Narystė Europos sąjungoje - naujos galimybės. Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) geležinkelių informacinių sistemų sąveikos problemos. Informacinių technologijų plėtra. Informacinių technologijų būklė. Numatomos modernizuoti ir diegti kompiuterinės informacinės sistemos. Duomenų perdavimo tinklo plėtra. Išvados.

Ištrauka

Informacinių technologijų taikymo AB "Lietuvos geležinkeliai" kryptis lėmė istoriškai susiklosčiusi situacija: iki 1992 metų visi informacinių sistemų kūrimo ir eksploatacijos darbai buvo atliekami Rygos informaciniame skaičiavimo centre bei Rusijos geležinkelių moksliniuose ir projektavimo institutuose. Lietuvoje buvo tik Vilniaus skaičiavimo mašinų stotis, kuri apdorodavo buhalterinės apskaitos dokumentus. Nuosavos informacinės sistemos bendrovėje buvo pradėtos kurti tik 1993-1994 metais.
Informacinės sistemos "Lietuvos geležinkelių" bendrovėje pradėtos diegti tik 1992-1993 metais, nes anksčiau buvo naudojamasi Rygos informacinio skaičiavimo centro paslaugomis. Per šį neilgą laikotarpį buvo įdiegta ir eksploatuojama net trylika informacinių sistemų ir atskirų programų. Kai kurias charakterizuodama išvardysime: krovinių vežimo apskaitos, vagonų perdavimo stočių, automatizuota pervežimo valdymo, bilietų perdavimo vietiniuose maršrutuose ir keleivių vežimo apskaitos, darbo užmokesčio apskaitos, dokumentų valdymo, supaprastinta muitinės procedūrų sistemos. Taip pat naudojamasi NVS, Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių konteinerių ir prekinių vagonų duomenų bazėmis.
Eksploatuojant šias sistemas į kompiuterius vien Informacinių technologijų centre (ITC) įvedamas didžiulis informacijos kiekis – per mėnesį apie 18-19 milijonų ženklų. Į krovinių vežimo apskaitos sistemą per mėnesį įvedami 80000 važtos dokumentų duomenys, spausdinama daugiau nei 100 įvairių formų ir periodiškumo žiniaraščių. Kuriama sistema, skirta krovinių vežimo – važtos – dokumentų įforminimui. Ji turėtų būti baigta 2005 metais ir įdiegta visose 68 krovinių vežimo stotyse.
Taigi turimos informacinės sistemos naudojamos labai intensyviai. Kai kurios jų yra perdaromos naujų technologijų pagrindu. Kuriama daug visiškai naujų sistemų, kokių ligi šiol nebuvo.
Nuo 2004 metų sausio 1 dienos pradėjo veikti dokumentų valdymo sistema. Ji leidžia visiems geležinkelio skyriams, padaliniams tarp savęs keistis nebe popieriniais dokumentais, o elektroniniais. Visi per kanceliariją einantys dokumentai jungiami į visumą. Vartotojai juos gauna elektroniniu pavidalu. Tokiu būdu labai sumažinamas dokumentų popieriuje srautas. Galima sakyti, kad dokumentų sistema jau įdiegta, gal ji dar tobulintina, bet jau pradėjo veikti.
Pradedama diegti nauja personalo ir darbo užmokesčio apskaitos sistema. 2004m. geležinkelyje buvo įdiegta supaprastinta muitinės procedūrų įforminimo informacinė sistema. Ją galima buvo pradėti tik tada, kai "Lietuvos geležinkeliai" pasirašė bendrą susitarimą su Muitinės departamentu. 45 krovinių stotys jau naudojasi šia sistema. Procesas aktyviai vyksta toliau, visi suinteresuoti, kad sistema būtų plečiama. Taip sutrumpėja krovinių vežimo laikas, nes, specialistų tvirtinimu, deklaravimo forminimo procedūra trunka apie porą valandų. Krovinių vežimo specialistų vertinimu, vien šios sistemos įdiegimas "Lietuvos geležinkelių" bendrovei leis išvengti maždaug 12 milijonų litų papildomų išlaidų per metus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis287.53 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacines sistemos AB Lietuvos gelezinkeliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą