Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etninė kultūra>Duonos kepimo papročiai

Duonos kepimo papročiai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Duonos kepimo papročių apžvalga. Papročiai susiję su duonkubiliu. Duonos ir jos raugo skolinimas. Kepalų žymėjimas ir šviežio kepalo ragavimas. Su kuo duoną įdeda į krosnį ir ką daro kai išima? Duonos laikymas. Pagarba duonai. Duonos papročiai susiję su svečiais. Kiti papročiai. Patarlės, eilėraščiai, mįslės, pasakos susiję su duona ir jos kepimu. Eilėraščiai. Patarlės ir priežodžiai. Mįslės. Pasaka apie valstietį ir velnią. Šeimininkės diena, kada kepa duoną. Įrankiai reikalingi duonai kepti. Duonos kepimas. Valgiai iš ruginių, kvietinių miltų ir priedai į duoną. Duonų skirtumas. Valgių, iš ruginių ir kvietinių miltų, receptai. Diese Expedition. Pabaigos žodis.

Ištrauka

Kaip visiems žinoma šių laikų mokslas yra pažengęs labai daug. Aišku, kad jis vystysis toliau. Dabar nereikia galvoti apie sunkius, varginančius darbus rankomis, nes beveik viską atlieka mechaninės mašinos. Senesniais laikais nebuvo nei skalbimo mašinų, nei šaldytuvų, ir elektra ne taip seniai atsirado. Šių mechanizmų dėka mes sutaupome laiko. Duona taip pat ne išimtis. Ankščiau visi žmonės kepdavo duoną savo gryčiose. Pagrindinis dalykas dėl kurio dabar nekepama duona – tai tobulesnis gyvenimas. Pradėtos statyti duonos kepyklos. Duona atsirado parduotuvėse. Iš pradžių dar dauguma žmonių nepirko duonos iš parduotuvių, nes šeimos buvo daugiavaikės, o visiem buvo per brangu pripirkti duonos. Tik po kurio laiko, kai vaikai užaugo ir išvažiavo, tiek duonos nebereikėjo, todėl paprasčiau ir patogiau ją nusipirkti. Vaikai, kurie užaugo, gyvena šiuolaikiniuose namuose ir butuose. Juose nėra krosnių duonos kepimui. Susiradę darbą ir gaudami geras pajamas, duoną ir visa kita gali įsigyti paprasčiau. Tad duonos kepimas ėmė virsti laiko gaišimu. Dabar net sunku pagalvoti apie tokį užsiėmimą namuose.
Lietuvoje dar įmanoma surasti žmonių kurie kepė duoną, o dar mažiau, kurie kepa dabar. Šių žmonių greitai nebeliks, taigi duonos kepimas namuose liks tik praeitis. Ateinančios kartos jau negalės bendrauti su tais žmonėm ir pamatyti, kaip kepama duona. Jau ir dabar yra žmonių kurie net nematę ir neragavę šios duonos.
Belieka tiketi, kad duonos kepimas bus išsaugotas kaip kultūrinis paveldas, nors tai nebus tikrasis duonos kepimas, kuris turėdavo didelę reikšmę žmogaus gyvenime, bet visa tai bus išlikę ir neužgošta tobulėjančios civilizacijos.
Šiame darbe atsispindi senosios naminės duonos kepimo papročiai, tradicijos, kaikurie kaimo žmonių gyvenimo elementai Molėtų rajone.
Kaikuriuose kaimuose (Bijutiškio, Papiškių) dar galima rasti žmonių kurie kepa duona, bei saugoja senąsias tradicijas. Tai byloje apie dar gyvuojančią tikrąją naminę duoną mūsų eroje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtninės kultūros kursinis darbas
KategorijaEtninė kultūra
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis23.62 KB
AutoriusMarija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas11
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duonos kepimo paprociai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą