Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Teismo nuobaudų skyrimo tvarka

Teismo nuobaudų skyrimo tvarka

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įžanga. Dėstomoji dalis. Teismo nuobaudų rūšys ir skyrimo tvarka senajame CPK. Teismo nuobaudų rūšys ir skyrimo tvarka naujajame CPK. Išvados. Priedas (skundas).

Ištrauka

Civilinio procesinio teisinio santykio subjektai turi procesines teises ir pareigas, kurias paprastai vykdo savanoriškai, skatinami teisinės sąmonės. Tais atvejais, kai jie nevykdo savo pareigų arba piktnaudžiauja savo teisėmis, teismas jų atžvilgiu gali taikyti įstatymo nustatytas prievartos priemones, kurias reglamentuoja Lietuvos respublikos civilinio proceso kodekso 103 str. Tai- įspėjimas, pašalinimas iš teismo posėdžių salės, bauda, areštas.
Svarbiausia teismo nuobaudų rūšis yra bauda, kadangi ji užtikrina, kad laiku būtų surinkti įrodymai, įvykdomi teismo priimti sprendimai ir kt.
Teismo bauda yra įstatymo numatytais atvejais ir nustatyto dydžio teismo paskirta nuobauda kaltiems asmenims už savo procesinių pareigų nevykdymą arba tvarkos pažeidimą posėdžių salėje teisminio bylos nagrinėjimo metu. Teismo bauda gali būti paskirta tik veiksniems piliečiams arba pareigūnams. Lietuvos respublikos civilinio proceso kodekso, įsigaliojusio 2003 m. sausio 1d. 106 str. reglamentuoja, kad teismas gali skirti baudą šio įstatymo numatytais atvejais ir jame nustatyto dydžio, apie tai teisėjas priima nutartį. Nutarties skirti baudą nuorašas ne vėliau kaip kitą dieną po jos priėmimo nusiunčia asmeniui, kuriam skiriama bauda, jei pastarasis nedalyvavo teismo posėdyje. Asmuo, kuriam skiriama bauda, turi teisę nutartį apskųsti per keturiolika dienų nuo nutarties priėmimo dienos, prašydamas baudą panaikinti arba sumažinti. Skundas yra nagrinėjamas įstatymo nustatyta tvarka ir būdu, t.y. rašytinio proceso tvarka. Jei teismas atmeta asmens prašymą, pastarasis turi teisę paduoti atskirą skundą. Padavus skundą, nutarties vykdymas sustabdomas.
Teismas gali paskirti piniginę nuobaudą procesinio teisinio santykio subjektams už procesinių pareigų nevykdymą, teismo atskirų pavedimų ar reikalavimų nevykdymą.
Teismo įspėjimas skiriamas rašytine teismo nutartimi, kuri yra užrašoma teismo posėdžio protokole ir yra neskundžiama. Teismas šią nuobaudą skiria procese dalyvaujantiems asmenims, kurie pažeidžia teismo posėdžio tvarką.
Jei asmuo ir toliau pažeidinėja posėdžio tvarką, jam teismo yra paskirtas įspėjimas, teismas tokį pažeidėją pašalina iš teismo posėdžių salės. Nutartis pašalinti asmenį iš teismo posėdžių salės yra užrašoma teismo posėdžių protokole. Nutartis yra neskundžiama ir vykdoma nedelsiant.
Skirdamas areštą, teismas nutartyje nurodo pagrindą dėl ko konkrečiam asmeniui skiria nuobaudą ir, vadovaujantis LR NCPK 108 str. nutartyje nurodo arešto trukmę. Areštas negali būti skiriamas socialiai pažeidžiamiems asmenims : nėščioms moterims, vaikams, asmenims, auginantiems vaikus iki dvylikos metų, vyresniems kaip šešiasdešimt penkerių metų, invalidams. Paskyrus asmeniui baudą, jis gali būti sulaikytas tuojau pat teismo posėdžių salėje, o nutarties nuorašas įteikiamas jam. Asmuo turi teisę prašyti teismą, kad jam būtų sumažinta arešto trukmė arba areštas būtų pakeistas bauda. Tokio pobūdžio piliečių prašymus teismas privalo ne vėliau kaip kitą dieną nagrinėti teismo posėdyje. Neatvykus nubaustajam asmeniui, teismas privalo apie pareiškimo nagrinėjimą pranešti nubaustajam ir turi teisę jo prašymą nagrinėti nubaustajam asmeniui nedalyvaujant, jei šis neatvyksta į teismo posėdį. Teismas gali asmenį atvesdinti į teismo posėdį. Dėl teismo priimtos nutarties atmesti visiškai nubaustojo prašymą ar tenkinti jį iš dalies, nubaustasis turi teisę tokią teismo nutartį apskųsti atskiruoju skundu. Tokio prašymo padavimas sustabdo nutarties vykdymą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-31
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis14.07 KB
Autoriuslaima
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teismo nuobaudu skyrimo tvarka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą