Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Vaikų teisės (3)

Vaikų teisės (3)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Kai kurie faktai. Vaikas ir jo šeima. Pagrindinės vaiko teisės ir laisvės. Vaiko teisių deklaracija. Konvencija dėl vaiko teisių.

Ištrauka

Trokšdama, kad vaikystė būtų laiminga, kad vaikai būtų mažiau fiziškai, emociškai išnaudojami, buvo sukurtas toks elgesio socializuojantis įrankis, kaip vaikų teisė, kas užtikrino vaikų saugumą, socialinę santarvę ir ilgalaikį stabilumą.Žmonija suvokusi, kad tai, ką vaikas gauna iš jį supančio pasaulio, jam grąžins ir savo gyvenime vadovausis vaikystėje nustatytais principais, nuo vaiko ignoravimo ir išnaudojimo perėjo prie pagarbos vaiko asmenybei, ypatingos jo teisių apsaugos.
" Žmonija privalo duoti vaikui visa, ką turi geriausio"- ši Jungtinių tautų Vaiko teisių deklaracijos (1959 m.) minima nuostata tapo tarsi kertiniu akmeniu, ant kurio XX amžiuje imta statyti vaiko teisių apsaugos sistema.Taip, pat ir Lietuva 1992 m. sausio 5 d.prisijungė prie 1959 m. Jungtinių Tautų organizacijos vaiko teisių deklaracijos, 1989 m.- prie Vaiko teisių konvencijos, kurią Lietuvos Respublikos Seimas ratifikavo 1995 m. liepos 3 d., o 1996 m. kovo 14 d. buvo priimtas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas.Tai įpareigojo mūsų valstybę derinti savo įstatymus su Konvencijos nuostatomis.
Šiandien žmonių bendrija ragina tėvus, vyrus ir moteris, savanoriškas organizacijas, vietos valdžios institucijas ir nacionalines vyriausybes pripažinti vaiko teises ir jas ginti teisinėmis bei kitomis priemonėmis. Ši pareiga bei atsakomybė tenka ir mums, kiekvienam asmeniui, ne vien Lietuvos Respublikos Seimui, Vyriausybei , kitoms valdžios institucijoms, nevyriausybinėms organizacijos, kurių veiksniai ar sprendimai gali turėti įtakos vaiko interesams, jo laimingai vaikystei bei visam gyvenimui.
Taigi, šiame darbe svarbu nurodyti ir paargumentuoti kas gi yra vaikas, kokios yra pagrindinės vaiko teisės, laisvės ir pareigos; ką skelbia Vaikų teisių konvencija, Vaiko teisių deklaracija; kokios vaiko teisės Lietuvoje ir Jungtinėse tautose ir pan.
Apibendrinant temos aktualumą galima pabrėžti tai, jog kas ketvirtas Lietuvos gyventojas yra vaikas. Mes turime rūpintis šalia esančiais vaikais, daryti tai, kas priklauso nuo mūsų, siekti, kad vaikai iš tiesų gautų tai, ką žmonija turi geriausio.Svarbu užtikrinti vaiko teisių apsauga, nes vaikai yra ne tik mūsų visuomenės ateitis , bet ir dabartis.Nuo jų gyvenimo kokybės ir plačių galimybių šiandien priklauso visos visuomenės gerovė.

Ketvirtį visų per metus pasaulyje mirusių žmonių sudaro vaikai, kurie dar neturėjo penkerių metų amžiaus, o du trečdaliai jų- dar visai kūdikiai. 97 % visų vaikų miršta silpnos ekonomikos šalyse.
Apskaičiuota, kad visame pasaulyje yra aštuoni milijonai vaikų, kurie neturi namų, šeimos, kurie valkatauja gatvėse.
Milijonai vaikų pasaulyje yra išnaudojami kaip vergai- jie dirba nenormuotą darbo dieną, pasibaisėtinomis sąlygomis ir uždirba tik skatikus. Apskaičiuota, kad vien Indijoje 44 mln. Vaikų gyvena tokioje vergijoje.
Pasaulyje plačiai paplitusi vaikų siuntimo į karą praktika.
Jungtinių Tautų Organizacijos duomenimis "šimtai tūkstančių vaikų dingsta be pėdsakų". Po kiek laiko šie vaikai parduodami bevaikėms poroms, o galbūt atsiduria tiesiog gatvėje, virsta vagišiais arba pakliūva į vaikų prostitucijos verslininkų pinkles. Jie atplėšiami nuo savo šeimų, išmetami į nežinią svetimame krašte, jiems netgi duodami nauji vardai.
JAV atlikti tyrimai rodo, kad prievartos aukomis tampa 20-35% mergaičių ir 8-9% berniukų.
Tiek turtinguose, tiek skurstančiose šalyse daugiau išleidžiama ginklams negu švietimo reikmėms (pavyzdžiui, JAV išleidžia 530 dolerių ginklams, skaičiuojant vienam asmeniui, ir 490 dolerių vieno asmens švietimui).
Iš 1500 milijonų vaikų silpnos ekonomikos šalyse 715 milijonų laukia, kol atsiras vietų mokyklose. Jeigu jie visi susikabintu rankomis, tai ši grandinė apjuostų Žemės rutulį keturis kartus.
Tarptautinės vaikų gynimo organizacijos duomenimis pastarąjį dešimtmetį karuose žuvo 2 milijonai vaikų, 5 milijonai tapo invalidais, 1 milijonas- našlaičiais, 10 milijonų vaikų psichika traumuota.
20% Lietuvos vaikų auga nepilnose šeimose.
Dabar Lietuvoje yra maždaug 1 milijonas 20 tūkstančių šeimų. Apie 115 000 Lietuvos vaikų gyvena tik su motina, apie 10 000-tik su tėvu ir 20 000 vaikų auga šeimose be tėvo ir be motinos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-14
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis21.65 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku teises (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą