Išplėstinė paieška
 
 
 

Sokratas (4)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Sokratas. Sokrato etika. Sokrato logika. Sokratizmas. Sokrato pokalbių vedimo metodas. Sokrato idėjos. Sokrato mirtis. Sokrato problema. Pamąstymai. Išvados.

Ištrauka

Buvo filosofuojama ir iki Sokrato gimimo , tačiau visi filosofai gyvavę ankščiau nei Sokratas buvo vadinami "ikisokratikais".
Gimęs 470- 399 m.pr. Kr. Sokratas bei du jo pasekėjai gyveno ir kūrė šiame mieste. Yra žinoma , kad pažiūrėti jis buvo bjaurus kaip velnias. Mažas ir storas, išsprogtakis ir riestanosis. Bet sakoma, kad vidumi buvęs nepaprastai puikus. Esą gali ieškoti dabartyje, gali - praeityje, bet niekuomet nerasi tokio kaip jis.
Pasakojama, kad Sokrato motina buvusi pribuvėja ir Sokratas savo paties veiklą lyginęs su pribuvėjos darbu. Ne pati pribuvėja gimdo vaiką. Ji tik prižiūri ir padeda gimdyti. Taip ir Sokratas savo užduotimi laikė padėti žmonėms "pagimdyti" teisingą supratimą. Nes tikrasis pažinimas turi kilti iš kiekvieno žmogaus vidaus. Jo negali primesti kiti. Tik pažinimas, kylantis iš vidaus, yra tikrasis "supratimas". Atėnuose didžiausias dėmesys buvo skirtas žmogui ir žmogaus vietai visuomenėje. Žinome, kad gimė Atėnuose ir didžiąją gyvenimo dalį praleido gatvėse ir turgaus aikštėse, kur kalbėdavosi su sutiktais žmonėmis. Anot Sokrato, kaimo medžiai nieko negalį jo išmokyti. Kitais kartais jis daugeliui valandų paskęsdavo mintyse.
Sokratas teigia, kad norėdamas pažinti kitus, visų pirma privalai pažinti save, žinoti, kaip pasielgsi tam tikru atveju. Bet koks teigimas, kad tu jau turi žinių, yra ribotas. Jo filosofijos credo: aš žinau tik tiek, kad nieko nežinau. Jo filosofijoje jaučiama stipri skepticizmo įtaka. Kiekvieną tezę jis priimdavo kaip salyginę. Jis sakė,kad visada yra kažkas bendro, kas vienija visų žmonių požiūrį. Bendrybes Sokratas įrodinėjo indukcijos būdu. Jis visada stengėsi pateikti bendros savokos apibrėžimą.
Galbūt paslaptingiausia asmenybė visoje filosofijos istorijoje. Jis pats neparašė nė eilutės. Vis dėlto Sokratas priskiriamas prie tų, kurie padarė didžiausią įtaką europietiškajam mąstymui. Tai susiję ir su jo dramatiška mirtimi. Apie Sokrato gyvenimą visų pirma sužinome iš Platono, kuris buvo jo mokinys ir pats tapo vienu didžiausių visų laikų filosofu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-15
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis208.85 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno "Saulės" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sokratas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno "Saulės" gimnazija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą