Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Šventasis Augustinas: politinės ir socialinės idėjos

Šventasis Augustinas: politinės ir socialinės idėjos

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Dėstymas. Politinės idėjos. Socialinės idėjos. Išvados.

Ištrauka

Aurelijus Augustinas (354-430) talentingas rašytojas bei mąstytojas, vienas iš keturių didžiųjų Bažnyčios teologų, vadinamas didžiu visokių erezijų (pagonybės, judaizmo, donatizmo, manicheizmo, astrologijos, sekso, vegetarizmo ir t.t.) ardytoju. Bandysiu atskleisti Augustino socialines ir politines pažiūras. Tai padaryti nėra lengva, nes tik interpretacijos būdu galima tai padaryti, analizuojant jo veikalus.
Pagrindinė knyga kuria remsiuosi rašydamas referatą yra, Peter Brown "Augustinas iš Hipono". Tai išsami Augustino biografija daugeliu aspektų nagrinėjanti ir interpretuojanti jo gyvenimą. Taip pat, kaip informacijos šaltinį naudoju internetinį tinklapį: (http://www.culture.lt/satenai/?leid_id=704&kas=straipsnis&st_id=2702), kuriame pateiktas Bogdan Popescu straipsnis, iš leidinio "Mozaik",2003 Nr. 2, kurį išvertė Kęstutis Pulokas. Tačiau pati informatyviausia knyga apie jį patį iki trisdešimt trečiųjų jo gyvenimo metų ir laikoma jo kūrybos šedevru, tai jo paties rašyta autobiografija "Išpažinimai". Augustinas perteikia tokį gyvą asmeninio susidomėjimo pojūtį, kad verčia pamiršti, kad "Išpažinimai" sudėtinga knyga. Tai knyga privertusi nemažai ją perskaičiusių žmonių, į religiją ir tikėjimą pradėti žiūrėti kitaip.
Referatas sudarytas iš įvado, dėstymo ir išvadų.
Augustinui valstybė tėra neišvengiamas blogis, reikalingas išorinei taikai palaikyti ir smurtui pažaboti. Jos paskirtis nėra skatinti moralinę tvarką, o tik priversti savo piliečius vengti smurtinių veiksmų. Valstybė nėra natūrali institucija. Įstatymas, privati nuosavybė ir kariuomenė tėra nuodėmės žymės ir nėra pradinio sukūrimo plano dalis. Žemiškąsias karalystes Augustinas prilygina plėšikų gaujoms. Vienintelis skirtumas tas, kad imperatoriaus negalima nubausti.
Anot Augustino, į valstybę derėtų žvelgti kaip į tam tikrą gydomąją priemonę, kuri leidžia išvengti didesnio blogio. Eusebijui darant prielaidą, kad krikščioniška Romos imperija galėtų laikytis Evangelijos standartų, Augustinas pabrėžia, kad tuodu miestai negali būti sulydyti į tobulą krikščionišką valstybę. Tikrajam miestui visiškai nereikalingos tos žemiškos institucijos, jam nereikalingos jokios politinės struktūros. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-09
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis13.75 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sventasis Augustinas politines ir socialines idejos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą